Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 11.07.2022 o 11:46, rozi napisał:

Czesia, daj spokój, bo Bosak przyjdzie...

Rozi, Bosak jest jak najbardziej realną osobą, moją koleżanką, która była oburzona jak Wasze wpisy gnębią i sekują Wiosnę i mnie. Oczywiscie prosiłam ją o pomoc. Pisała z mojego komputera i uważam, że pisała prawdę. Przez m. in. Ciebie  nie tylko ja ale i inne osoby odeszły z Dogomanii. Przez także Twoje wpisy pomoc dla bezdomniaków jest mniejsza, bo ludzie odchodzą nie chcąc czytać na wątkach krytyk od osób, które temu konkretnemu psu nie pomagają, nie pomogłaś ani przy Abi ani przy Lumi. 

Moli, piszę i jestem przekonana, że Twoja pomoc dla Promyczka jest bezcenna i uratowałaś jego życie i zapewniałaś mu godną, szczęśliwą starość. Bardzo poważam, to co dla niego i innych psów robisz.

Ale co masz na myśli pisząc, że dogomaniaczka wygoniła bezdomnego psa z podwórka. Czy masz na myśli mnie?  O jakim psie pod moją opieką myślisz?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2022 o 19:53, Zagrodowy pies polski napisał:

Rozi, Bosak jest jak najbardziej realną osobą, moją koleżanką, która była oburzona jak Wasze wpisy gnębią i sekują Wiosnę i mnie. Oczywiscie prosiłam ją o pomoc. Pisała z mojego komputera i uważam, że pisała prawdę. Przez m. in. Ciebie  nie tylko ja ale i inne osoby odeszły z Dogomanii. Przez także Twoje wpisy pomoc dla bezdomniaków jest mniejsza, bo ludzie odchodzą nie chcąc czytać na wątkach krytyk od osób, które temu konkretnemu psu nie pomagają, nie pomogłaś ani przy Abi ani przy Lumi. 

Moli, piszę i jestem przekonana, że Twoja pomoc dla Promyczka jest bezcenna i uratowałaś jego życie i zapewniałaś mu godną, szczęśliwą starość. Bardzo poważam, to co dla niego i innych psów robisz.

Ale co masz na myśli pisząc, że dogomaniaczka wygoniła bezdomnego psa z podwórka. Czy masz na myśli mnie?  O jakim psie pod moją opieką myślisz?

 

"(...) Ale co masz na myśli pisząc, że dogomaniaczka wygoniła bezdomnego psa z podwórka. Czy masz na myśli mnie?  O jakim psie pod moją opieką myślisz?"

 

😉No proszę..., ktoś wygonił psa / suczkę z posesji? 😉

 

 

5.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

ZPP, nie będę cytować, żebyś się nie czuła zobligowana do reakcji

ALE

Po pierwsze "Twoja koleżanka" udawała, że jest facetem

Po drugie omskło Ci się ukrywanie w wątku Lumi

Tak więc Twoje wypowiedzi mnie nie interesują kompletnie, nienawidzę manipulacji i dwulicowości. Kłamstwa nienawidzę.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To Bosaka nie będzie??? Ojojoj, ojojoj a to niepowetowana strata 😭. Skoro Zagrodowy Pies Polski tak trafnie stawia diagnozy psychologiczne to Bosak by dopiero pokazała klasę. Zapewne jest jeszcze lepsza w domysłach 🤣 🤣 🤣 i insynuacjach. No cóż pójdę spać niezdiagnozowana, trudno jakoś to przeżyję

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2022 o 19:53, Zagrodowy pies polski napisał:

Rozi, Bosak jest jak najbardziej realną osobą, moją koleżanką, która była oburzona jak Wasze wpisy gnębią i sekują Wiosnę i mnie. Oczywiscie prosiłam ją o pomoc. Pisała z mojego komputera i uważam, że pisała prawdę. Przez m. in. Ciebie  nie tylko ja ale i inne osoby odeszły z Dogomanii. Przez także Twoje wpisy pomoc dla bezdomniaków jest mniejsza, bo ludzie odchodzą nie chcąc czytać na wątkach krytyk od osób, które temu konkretnemu psu nie pomagają, nie pomogłaś ani przy Abi ani przy Lumi. 

 

Mała reminiscencja przed snem. Grunt że Rozi została zdiagnozowana i oceniona. Oceniona jako zło, samo zło winne upadkowi Dogomanii 🤣🤣🤣. Nieważne że trzeźwo myśli, nie znosi obłudy i kółek wzajemnej adoracji oraz durnej naiwności. Ważne że chyli Dogomanię ku upadkowi, bo nie godzi się na zwyczajną głupotę, Jakby mogło być pięknie gdyby taka zła Rozi przyklaskiwała każdej ciemnocie jaką tu się usiłuje wciskać. No cóż pójdę dziś spać bez tej nieosiągalnej słodyczy 🤣

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.07.2022 o 21:29, rozi napisał:

Kurcze, wróćmy do normalności...

Co u Promuli?

U mnie się smaży konfitura porzeczkoagrest plus morwa.

A nie jest normalnie na moich wątkach 😉

Kilka dni padało non stop to nadrabiamy spacerki, byczenie na trawce w ogrodzie.

Psy mają dodatkową atrakcję..., vis-a-vis sąsiedzi wymieniają ogrodzenie 😉

Pichcę galaretkę z jeżyn, które wczoraj obowiązkowo w asyście sierściuchów zebrałam...,  dzioby wyciągały 🙂

U Promyczka bez zmian..., kochany  pędziwiatr rano  prawie w locie  załatwia to i owo...,  śniadanko czeka.

"Plackami" odrasta czarna, gęsta sierść. Jasnych włosów też więcej, zaczęłam podcinać. Zobaczymy co dalej.

 

ce2ae118535225eamed.jpg

12580baa556dc123med.jpg

0936af0df137fe31med.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Moli czy mogłabym spytać jakie ma wyniki krwi Promyczek? Czy chętnie zjada ta karmę Bosch Renal? Jak często chodźcie na badania kontrolne? 

Pytam nie w celu kontroli a dlatego że moja Gaja u rodziców ma początek niewydolności nerek, do tego kiepskie próby watrobowe i niedoczynność tarczycy. Szukam podobnego przypadku żeby się zorientować w tym całym leczeniu i karmieniu 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.08.2022 o 08:22, kiyoshi napisał:

Moli czy mogłabym spytać jakie ma wyniki krwi Promyczek? Czy chętnie zjada ta karmę Bosch Renal? Jak często chodźcie na badania kontrolne? 

Pytam nie w celu kontroli a dlatego że moja Gaja u rodziców ma początek niewydolności nerek, do tego kiepskie próby watrobowe i niedoczynność tarczycy. Szukam podobnego przypadku żeby się zorientować w tym całym leczeniu i karmieniu 

 

Pytaj 🙂

Promyk miał robione dokładne badanie krwi pod koniec stycznia 2022r.

Zdaniem wetki, u pieska w tym wieku i przy niedoczynności tarczycy - wyniki dobre. Zleciła utrzymanie diety niskobiałkowej / nerkowej i preparat wspomagający pracę wątroby - nic nie zmieniła, nie wprowadziła dodatkowych leków / suplementów

Badanie kontrolne zrobimy we wrześniu - po upałach.

U mnie psy jedzą chętnie Boscha renal... Promyczek dostaje suchą karmę wymieszaną z puchą Rocco renal.

- pije - w normie

- siusia - w normie. W nocy nie siusia - rano konkretne ,) Od czasu do czasu - siusia na papierowy biały ręcznik (sprawdzam kolor, zapach).

- kupki - OK, nie ma biegunek, zaparć, śluzu itp

U Tuptusia (chore serducho) pojawił się problem z nerkami (wyniki) ale po przestawieniu na dietę nerkową wyniki wróciły do normy. Obaj panowie jedzą to samo i dostają preparat na wątrobę. Tuptusiowi moczę suchą (brak ząbków). Wcina z apetytem - pije, siusia, kupki - OK

 

ps

Ze względu na cenę kupuję  Essepatil 60tab kosztuje około 13zł

psi preparat Hepatiale Vorte wkazany

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Moli. Wetka kazała mojej mamie podawać psu Renalvit - takie kapsułki i karmę Renal sucha. Nic na wątrobę nie kazała mimo że znacznie są normy przekroczone. Zastanawiałam się czy można laczyc karmę Renal. I suplement na wątrobę? Bo ja bym jej Hepatiale Forte podała. Niby wetka mówiła że wątroba się poprawi też na diecie Renal.  Teraz kupiłam te puszki Rocco co Ty dajesz na próbę. 

Dziękuję Ci za chęć podesłanie Bosha na próbę. Na razie dziękuję bo kupiłam inne już małe paczki. Strasznie się zmartwilam ale jak napisałaś że u Was była poprawa przy diecie no to mam nadzieję że i u Gajki tak będzie. 

Dzięki Moli. Buziaki 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.08.2022 o 11:36, kiyoshi napisał:

Dzięki Moli. Wetka kazała mojej mamie podawać psu Renalvit - takie kapsułki i karmę Renal sucha. Nic na wątrobę nie kazała mimo że znacznie są normy przekroczone. Zastanawiałam się czy można laczyc karmę Renal. I suplement na wątrobę? Bo ja bym jej Hepatiale Forte podała. Niby wetka mówiła że wątroba się poprawi też na diecie Renal.  Teraz kupiłam te puszki Rocco co Ty dajesz na próbę. 

Dziękuję Ci za chęć podesłanie Bosha na próbę. Na razie dziękuję bo kupiłam inne już małe paczki. Strasznie się zmartwilam ale jak napisałaś że u Was była poprawa przy diecie no to mam nadzieję że i u Gajki tak będzie. 

Dzięki Moli. Buziaki 

Renalvit - dopytaj jak długo podawać, czy robić przerwy w podawaniu?

Ze względu na witD. Przy upośledzonej pracy nerek może się odkładać 😞

 

Trudno powiedzieć, dlaczego nic nie zleciła na wątrobę..., może uważa, że poprawi się stan nerek to parametry wątrobowe też ulegną poprawie?

Przy Renalu można podawać preparaty/suplementy na wątrobę.

Osobiście podawałabym.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wtrącę się jeśli mogę 🙂

Być może wet sugeruje się zaleceniami PARNUTs. Tam zalecenie przy przewlekłej niewydolności wątroby są m.innymi takie żeby ograniczyć poziom białka . Wprawdzie nie tak drastycznie jak w przypadku nerek ale są. Mimo wszystko też podawałabym Hepa.

No i przy wit D też jestem ostrożna-także u ludzi. Jeśli poziom wapnia piesek ma przy górnej granicy to szukałabym zamiennika Renalvitu bez wit D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...