Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

7 minut temu, Tyśka) napisał:

Nie rozumiem czemu od początku wszelkie nieporozumienia nie są wyjaśniane na PW albo telefonicznie, tylko musiało to być napisane na wątku... 

Dawno prosiłam o zaprzestanie obwiniania się, ale przecież muszą dokopać tej wstrętnej elik wszystkiemu winnej tak, żeby wszyscy to widzieli jaka jest z niej  nędzna robaczyna. Ale tym razem to już  mój ostatni post, choćby nie wiem co wymyślały.
Jeszcze tylko ostatecznie rozliczę finanse Promyczka i na tym koniec.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szanowny Odbiorco,

informujemy, że paczka o numerze: 54628273206 (Nr referencyjny: 211542340) nadana przez zooplus AG c/o Dirks Consumer Logis została przekazana kurierowi GLS.

Przewidywana data doręczenia:2021-08-03.

Nie będzie Ciebie w miejscu dostawy w podanym terminie? Skorzystaj z jednej z wielu opcji przekierowań paczek np. odbierz wygodnie i bezpiecznie swoje paczki z punktów Szybka Paczka / ParcelShop na terenie całego kraju!

Kliknij w poniższy link i przekieruj swoją paczkę np. do wybranego przez Ciebie punktu Szybka Paczka / ParcelShop.

Zmieniam za pomoca przegladarki www

Jeśli wcześniej złożona została dyspozycja zmiany dostawy, nie ma potrzeby ponownego jej dokonywania.

Aktualnie wybrany adres doręczenia: Pani Halina S

Odbierając paczkę pobraniową od kuriera skorzystaj z bezdotykowej usługi płatności BLIKIEM lub zapłać gotówką.

Pozdrawiamy,
Zespół GLS

Infolinia GLS:

46 814 82 20 (koszt wg stawek operatora osoby dzwoniącej).
Godziny pracy: pon.-pt. w godzinach 7.00 - 19.00, w sob. w godzinach 7.00 - 15.00.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Moli@ napisał:

Możemy adoptować Promyczka

Joi,  zadeklarowała przejęcie  wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem i leczeniem dziadunia...

..................

 

 

14 godzin temu, WiosnaA napisał:

...........

Możecie adoptować.

Zrzekam się wszystkich praw do Promyczka.

 

 

12 godzin temu, Tyśka) napisał:

.....

WiosnaA, czyli rozumiem że Promyś zostaje na stałe u Moli@? Mam zmienić tytuł wątku?

Tak Tysiu, możesz zmienić tytuł wątku.

Tysiu, Ty troszczyłaś się o deklarowiczów Promyczka i bardzo Ciebie proszę zdecyduj w temacie pieniążków,które zostały.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj tj. 2.08. na konto Promyczka wpłynęła kwota 82,00 zł od Izabella M.
Na koncie Promyczka jest obecnie 209,53 zł.

 

Ujemne opinie potraktuję jako wypadek przy pracy. Nie jestem mściwa więc nie odwzajemnię się, choć to Wam ta opinia się należy, a nie mi.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, WiosnaA napisał:

 

 

Tak Tysiu, możesz zmienić tytuł wątku.

Tysiu, Ty troszczyłaś się o deklarowiczów Promyczka i bardzo Ciebie proszę zdecyduj w temacie pieniążków,które zostały.

To zmieniam tytuł wątku. Wiem, że miłości Promyczkowi u Moli@ nie zabraknie, ale szkoda że stało się to wszystko w takich okolicznościach :(.

WiosnaA, absolutnie nie poczuwam się do tego, aby decydować. :) Mogę tylko zaporponować. Napiszę też wiadomości do darczyńców i zostawię decyzję im samym. shoto już poinformowana, że Promyś ma dom :)

Moja propozycja (kompletnie niewiążaca) to staruszek FIDUŚ u kikou, który jest pod opieką Ewa Marta i Ellig. Psiak ma mało pieniądzy na koncie, a kochane Kobiety mają kilka mało adopcyjnych piesków pod opieką:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś
1 godzinę temu, Dulska napisał:

Gdyby moja dotychczasowa  deklaracja przydała się Fido, to przeniosę, tylko poproszę o dane do przelewu

Z pewnością się przyda. Stan konta Fido na dzisiaj to kwota 34,28 zł.
Opiekunem Fido jest Ewa Marta i ona zbiera fundusze na jego utrzymanie. Nr konta podam na PW, po uzgodnieniu.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałam co ostatnio u Promyczka. Smutne to, oj smutne :(.

 

Elik, jako księgowa, napiszę Ci że nikt nie ma prawa żądać od Ciebie NIP-u. Przynajmniej dokąd nie masz działalności gospodarczej. Jeśli faktura jest wystawiana na Ciebie jako osobę prywatną to można podać PESEL ale też nie obowiązkowo.  Przy przekazywaniu do MF jednolitych plików księgowych po prostu w przypadku braku nipu / czyli faktura na osobę fizyczną/  w pole NIP wpisuje się słowo BRAK i wszystko leci. 

NIP-em legitymują się Ci co płacą podatki jako firmy, wtedy nawet mogą brać paragon z nipem i to też jest dowód księgowy. 

U Promyczka się już nie przyda ale może komuś kiedyś :-).

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.08.2021 o 12:39, AlfaLS napisał:

Właśnie przeczytałam co ostatnio u Promyczka. Smutne to, oj smutne :(.

 

Elik, jako księgowa, napiszę Ci że nikt nie ma prawa żądać od Ciebie NIP-u. Przynajmniej dokąd nie masz działalności gospodarczej. Jeśli faktura jest wystawiana na Ciebie jako osobę prywatną to można podać PESEL ale też nie obowiązkowo.  Przy przekazywaniu do MF jednolitych plików księgowych po prostu w przypadku braku nipu / czyli faktura na osobę fizyczną/  w pole NIP wpisuje się słowo BRAK i wszystko leci. 

NIP-em legitymują się Ci co płacą podatki jako firmy, wtedy nawet mogą brać paragon z nipem i to też jest dowód księgowy. 

U Promyczka się już nie przyda ale może komuś kiedyś :-).

 

Alfo,mi bardzo się przyda i dziękuję Ci za to info.
Ja nie pomyślałam zapytać kiedyś o ten nip u źródła:(
Przekażę swojej wetce,bo może mają nie do końca zorientowaną księgową.


Wiedziałam,że z fakturami,z nipem, winy Eli żadnej nie było i stanęłam "w obronie", wtedy ja zostałam "zaatakowana".
Z każdą najmniejszą sprawą dotyczącą Promyka Moli dzwoniła,pisała,pytała,a tym razem było inaczej.
Wiem,że faktury były tylko pretekstem...
Wpis mój tu ostatni...śledzić losy Promyczka jednak będę.

Moli,w razie jakichkolwiek problemów,zdarzeń nagłych czy losowych, gdybyś nie mogła zapewnić opieki fizycznej czy finansowej Promyczkowi proszę o kontakt.

edit. 2.08.21 otrzymałam zwrot 790zł od elik za uregulowane zaległości w lecznicy.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, WiosnaA napisał:

Elik, jako księgowa, napiszę Ci że nikt nie ma prawa żądać od Ciebie NIP-u. Przynajmniej dokąd nie masz działalności gospodarczej. Jeśli faktura jest wystawiana na Ciebie jako osobę prywatną to można podać PESEL ale też nie obowiązkowo.  Przy przekazywaniu do MF jednolitych plików księgowych po prostu w przypadku braku nipu / czyli faktura na osobę fizyczną/  w pole NIP wpisuje się słowo BRAK i wszystko leci. 

NIP-em legitymują się Ci co płacą podatki jako firmy, wtedy nawet mogą brać paragon z nipem i to też jest dowód księgowy. 

U Promyczka się już nie przyda ale może komuś kiedyś :-).

Bardzo dziękuję za ten głos fachowca.
Ja nie jestem fachowcem, ale wiedziałam to i o tym mówiłam, pisałam tu na wątku, ale dla dobra Promyczka byłam skłonna  udać się do US, żeby odzyskać NIP. Już nie muszę.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, AlfaLS napisał:

Właśnie przeczytałam co ostatnio u Promyczka. Smutne to, oj smutne :(.

 

Elik, jako księgowa, napiszę Ci że nikt nie ma prawa żądać od Ciebie NIP-u. Przynajmniej dokąd nie masz działalności gospodarczej. Jeśli faktura jest wystawiana na Ciebie jako osobę prywatną to można podać PESEL ale też nie obowiązkowo.  Przy przekazywaniu do MF jednolitych plików księgowych po prostu w przypadku braku nipu / czyli faktura na osobę fizyczną/  w pole NIP wpisuje się słowo BRAK i wszystko leci. 

NIP-em legitymują się Ci co płacą podatki jako firmy, wtedy nawet mogą brać paragon z nipem i to też jest dowód księgowy. 

U Promyczka się już nie przyda ale może komuś kiedyś :-).

Chyba każda dorosła osoba ma NIP?

Gdyby elik odpowiedziała wetce - nie podam do faktury numeru NIP bo... nie byłoby tej afery.

Odpowiedzieć - nie mam to może na dogo..., przeszłoby bez echa.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Moli@ napisał:

Chyba każda dorosła osoba ma NIP?

Gdyby elik odpowiedziała wetce - nie podam do faktury numeru NIP bo... nie byłoby tej afery.

Odpowiedzieć - nie mam to może na dogo..., przeszłoby bez echa.

Przestań wreszcie kłamać, osiągnęłaś co chciałaś więc zamilcz wreszcie i nie kłam, nie motaj. Nie byłaś gdy rozmawiałam z wetką więc nie wiesz co mówiłam. Powtarzasz w koło to samo, jak zdarta płyta, to co Ci pasuje do tego, co namotałaś. Rozmowa o NIP-ie była prowadzona w ubiegłym roku i powiedziałam, zgodnie z prawdą, że nie mam, ale jeśli będzie konieczny, to się postaram. Nie mam nie dlatego, że w ogóle nie mam, jak motasz teraz, tylko dlatego, że od wielu lat nie był mi potrzebny. Używany jest wyłącznie PESEL. Szukałam NIP-u w sprawozdaniach rocznych, ale w tych które mam zachowane jest już PESEL.

Od tamtej pory nikt mnie o NIP nie pytał. Gdyby jednak zapytał, pozyskałabym ten NIP w US i podałabym, tak, jak wtedy powiedziałam do wetki.

Znajdź sobie obiekt godniejszy Twojej uwagi i przestań wreszcie mnie oczerniać.

Aferę rozpętał nikt inny tylko Ty sama, chociaż sprawa NIP-u Ciebie w ogóle nie dotyczy, ale najwyraźniej była Ci potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Przestań wreszcie kłamać, osiągnęłaś co chciałaś więc zamilcz wreszcie i nie kłam, nie motaj. Nie byłaś gdy rozmawiałam z wetką więc nie wiesz co mówiłam. Powtarzasz w koło to samo, jak zdarta płyta, to co Ci pasuje do tego, co namotałaś. Rozmowa o NIP-ie była prowadzona w ubiegłym roku i powiedziałam, zgodnie z prawdą, że nie mam, ale jeśli będzie konieczny, to się postaram. Nie mam nie dlatego, że w ogóle nie mam, jak motasz teraz, tylko dlatego, że od wielu lat nie był mi potrzebny. Używany jest wyłącznie PESEL. Szukałam NIP-u w sprawozdaniach rocznych, ale w tych które mam zachowane jest już PESEL.

Od tamtej pory nikt mnie o NIP nie pytał. Gdyby jednak zapytał, pozyskałabym ten NIP w US i podałabym, tak, jak wtedy powiedziałam do wetki.

Znajdź sobie obiekt godniejszy Twojej uwagi i przestań wreszcie mnie oczerniać.

Aferę rozpętał nikt inny tylko Ty sama, chociaż sprawa NIP-u Ciebie w ogóle nie dotyczy, ale najwyraźniej była Ci potrzebna.

Sprawa dotyczy mnie o tyle, że  to ja woziłam Promyka do lecznicy, brałam leki nie płacąc za nie...

Lekarzy znam bardzo dobrze..., byłam z psem jedną z pierwszych klientek.

Wetka, miała prawo  spytać mnie o zaległe płatności i powiedzieć o rozmowie z Tobą bo była zdziwiona tym co usłyszała. 

Sprawa NIPu - nie rozumiesz o co chodzi czy nie chcesz?

Może skończymy...

 .... życzę dużo zdrówka dla niewidomego Fado

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, jankamałpa napisał:

To teraz, jeśłi ktoś chciałby nadal wspierać Promyczka albo coś wpłacić to na jakie konto?

I tu przywróciłaś mi wiarę w ludzi, dziękuję :D. Jutro wyślę numer konta na priv

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę z kosztów prowadzenia domu tymczasowego, gdzie psy mieszkają nie w kojcach a w domu z ludźmi 

Jedna z pań bardzo bolała nad zgryzionymi drzwiami <lol>. A prowadzenie domu tymczasowego wiąże się z kompletnie zniszczoną podłogą z paneli w dwóch pomieszczeniach, bo zasikane i spuchły. Zgryzione meble, bo trzeba było zostawić same i jechać do lecznicy. Hektolitry płynów dezynfekujących, bo nie wiadomo z czym przyszedł nowy piesek.

Koszt postawienia nowego ogrodzenia żeby psy nie wydostały się poza teren

koszt kupna nowego aparatu, stary dwudziestoletni padł, bo trzeba robić zdjęcia na Dogo

Koszt kupienia samochodu, bo trzeba jakoś dowieźć psy do weta a stary dwudziestoletni się rozpadł 

Jak raczyła zaznaczyć Wiosna joi jest za granicą, czyli zarabia krocie i pokryje wszystkie koszty. Otóż joi jest za granicą, napierdala jak głupia kosztem własnego zdrowia a ciągle są dziury w budżecie 

Także serdecznie dziękuję Jankamałpa, bardzo doceniam Twój gest 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Tysiu mam do Ciebie prośbę, jak już będzie decyzja co zrobić z resztą funduszy Promyczka, to daj mi znać na PW.  Usuwam ten wątek z subskrypcji, bo nie zamierzam denerwować się kalumniami.

Praktycznie wszyscy (4 z 6 sponsorów) się wypowiedzieli (są za przekazaniem spadku Fidusiowi). Jedynie Baltimoore i siostra elficzkowej nie odpowiedziały jeszcze, ale Baltimoore dawno nie widziałam na Dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyśka) napisał:

Praktycznie wszyscy (4 z 6 sponsorów) się wypowiedzieli (są za przekazaniem spadku Fidusiowi). Jedynie Baltimoore i siostra elficzkowej nie odpowiedziały jeszcze, ale Baltimoore dawno nie widziałam na Dogomanii.

Moja siostra oczywiście jest za tym aby przekazać pieniądze dla Fido.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...