Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 6.02.2017 o 14:25, Tyś(ka) napisał:

 

========================= OGŁOSZENIA CHŁOPAKÓW =========================

Promyczka:
Od Alaskan Malamutte <<na WARSZAWĘ>>
Od WiosnaA <<na BIAŁYSTOK>>
Od WiosnaA <<na KRAKÓW>> (tekst napisała majqa)

Bartusia:

Od Alaskan Malamutte <<na WARSZAWĘ>>
Od WiosnaA <<na KRAKÓW>>
Od Tyś(ka) <<na SZCZECIN>>

Zaktualizowałam właśnie opisy które ogłoszenie gdzie jest ogłaszane... przepraszam, zapomniałam to aktualizować :).  Jeżeli ktoś jeszcze robił ogłoszenie to proszę krzyczeć, pisać, przypominać się :)

A Promyczek to moja miłość!!! Jest przecudny, przekochany!!! Naj :)

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Super! Trzymam kciuki :)

Wysłałam Ci pw.

Tyś(ka) a skąd Ty masz mój numer????

Wizyta umówiona na dzisiaj ok. 13-15. Podobno cała rodzina już na nas czeka / idę z psiakiem testerem :-)/.

Kochani a co z ewentualnym transportem?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, AlfaLS napisał:

Tyś(ka) a skąd Ty masz mój numer????

Wizyta umówiona na dzisiaj ok. 13-15. Podobno cała rodzina już na nas czeka / idę z psiakiem testerem :-)/.

Kochani a co z ewentualnym transportem?

Sama mi dwukrotnie podawałaś. W sprawie wizyty dla Puńka [*] po raz pierwszy, a później dla Roxi. 

Trzymam kciuki za wizytę.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, AlfaLS napisał:

Tyś(ka) a skąd Ty masz mój numer????

Wizyta umówiona na dzisiaj ok. 13-15. Podobno cała rodzina już na nas czeka / idę z psiakiem testerem :-)/.

Kochani a co z ewentualnym transportem?

AlfaLS,z całego serca dziękuję,że mimo totalnego braku czasu ,wygospodarowałaś   troszkę dla naszego Bartusia na wizytę.Kłaniam się nisko!

Z transportem, nie wiem na razie, ..będziemy coś kombinować  jak dom okaże się ok.

Trzymamy kciuki!!

Link to comment
Share on other sites

Mamy zielone światło od AlfaLS co domku w Szczecinie dla Bartusia.Później AlfaLS wejdzie na wątek i  zda bliższą relację.

Szukamy więc transportu Białystok-Szczecin, lub Warszawa-Szczecin.

Tysiu,Ty fejsbukowa, mogłabyś tam rozejrzeć się?, albo  inne Ciocie fejsbukowe?...pliss

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Hurra :)
Mogę się próbować rozejrzeć, ale czy mogę publicznie podać nr kontaktowy przy poście? tak będzie najłatwiej.

Tysiu,możesz,i tak już krąży.Może jakiś tańszy się znajdzie,albo gratisowo..różne cuda mieliśmy:)

Ja w sumie mam już transport za zwrot kosztów paliwa. Z Białego do Szczecina młodzi ludzie ofiarowali się pojechać ten kawał drogi, 17.12. mogliby.

Domek dołoży się do transportu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, WiosnaA napisał:

Tysiu,możesz,i tak już krąży.Może jakiś tańszy się znajdzie,albo gratisowo..różne cuda mieliśmy:)

Ja w sumie mam już transport za zwrot kosztów paliwa. Z Białego do Szczecina młodzi ludzie ofiarowali się pojechać ten kawał drogi, 17.12. mogliby.

Domek dołoży się do transportu.

 

 

WiosnaA jak to zrobiłaś???

Jak się u Bartusia nic nie działo to się nie działo, za to teraz jak zaczęło się dziać to dopiero się dzieje :-).

Ewentualny przyszły domek Bartusia to 4 osoby. Rodzice i dzieci: chłopak 14 lat i dziewczyna lat 13. Na wizycie byłam z moim tymczasowiczem, który jest podobny gabarytowo do Bartusia a i ruchliwością chyba też. Chłopak od razu złapał kontakt z Figo. Prawie przez całą wizytę psa zagadywał, głaskał itp. Dziewczyna z dystansem, dopiero na koniec wizyty odważyła się pogłaskać psa, podobno się bała.Na psa zdecydowana jest cała rodzina. Mieszkanie nieduże bo 2 pokoje ale jest tam miejsce dla królika, świnki morskiej i będzie dla psa. W obecnym miejscu państwo mieszkają dopiero od 2 miesięcy, mają umowę z gminą na 2 lata ale liczą, że będzie przedłużona a jeśli nie to będą szukać nowego miejsca tylko tam gdzie można będzie z wszystkimi zwierzakami. 

Państwo nie zmotoryzowani. Na urlopy jeżdżą pociągiem, dlatego tak im zależało żeby psiak był nieduży bo chcą żeby jeździł z nimi. Wypytywali o zasady podróżowania z psami w PKP.  Pan pracuje, pani nie tak więc Bartuś prawie cały czas byłby z kimś. Wiadomo, krótkie wyjścia typu po zakupy by były ale tyle to w domu sam wytrzyma :-). Podpowiedziałam weterynarzy w okolicy, porozmawialiśmy o karmieniu. Jakieś wpadki w sioo czy koo - rozumieją, posprzątają. Szczekanie? Podobno prawie we wszystkich mieszkaniach obok są psiaki więc sąsiadom to nie będzie przeszkadzało a im tym bardziej nie. 

Trochę chyba nie doczytali w ogłoszeniu że to pies z Białegostoku i odległość ich zaskoczyła ale też od razu zaczęli działać i organizować ewentualny transport :-).

Porozmawialiśmy o szelkach, adresówce, legowisku, karmieniu.

Chcieli mi świsnąć mojego testera Figo bo skoro już u nich jest i dobrze się tam czuje :-)... Ale wiedzieli, że Figo nie dla nich i oni na swojego piesa muszą poczekać :-).

Ogólnie dom oceniam na ok. Może nie jest to dom zamożny ale sądzę, że psiak będzie tam zaopiekowany, szczególnie przez tego młodego chłopaka. Jednak mam nadzieję, że reszta rodziny też dla niego straci głowę bo widać, że psa chcą wszyscy i wszyscy tą adopcję przeżywają. A ja, choć jeszcze pies nie przyjechał, zostałam przez nich zaproszona na kawkę i na wizytę poadopcyjną. 

Tradycyjnie, jak macie pytania to piszcie :-).

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2019 o 21:23, Zagrodowy pies polski napisał:

Właśnie weszłam na dogo. Pomogę, mogę przewieźć, przenocować lub po prostu dołożyć się do transportu  Bartusia:) Dajcie znać:)

Dziękuję Mikuniu.

 

Bartusia Domek jest bardzo daleko i samochodem będzie trudno wyrobić się w jeden dzień.

Kombinujemy z  Miką transport pociągiem podzieloną na etapy, i przy tym taniej by było.

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, WiosnaA napisał:

Dziękuję Mikuniu.

 

Bartusia Domek jest bardzo daleko i samochodem będzie trudno wyrobić się w jeden dzień.

Kombinujemy z  Miką transport pociągiem podzieloną na etapy, i przy tym taniej by było.

 

Bartuś słucha się, pilnuje się opiekuna... w pociągu da radę nawet na dłuższych trasach. Tylko wnieść / znieść po schodkach, (przyzwyczajony do noszenia na rękach, waga około 10kg)

Potrzebny kaganiec... dla picu  - zgodnie z przepisami...(przetrenujemy).

Pojedzie w szelkach dla uciekinierów - nowe sytuacje, nowi ludzie + obroża z identyfikatorem (adresatka). Wystarczy jedna smycz - przypięta na grzbiecie.

Ważne

Proszę nie głaskać po główce...nieznana  dłoń nad głową będzie stresować!

Głaszczemy po boczkach, grzbieciku ... przy pyszczku - dłoń otwarta grzbietem w dół.

Zachowuje czystość / trzyma ..., kilka godzin w pociągu nie będzie problemem.

Szczeka do zwierząt...na ludzi nie szczeka / nie warczy.

Jeżeli opiekun zachowa spokój i nie będzie panikował..., Bartuś też nie.

Zapakuję wyprawkę - szelki, obrożę, nową szczotkę (taka sama sprawdziła się przy tej sierści), kocyk, ...smaczki / gryzaki, suchą karmę, puchy (które jadł bez problemów) + książeczka zdrowia. Wykąpię i zabezpieczę od pcheł i kleszczy (ma pipetę)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się że Bartuś będzie miał swój dom..., swoich ludzi :) Idealnie, że dom bez psów i kotów..., Bartuś nie potrzebuje / nie lubi psiego towarzystwa on nawet Promyczka jedynie toleruje :(. Bardzo dobrze że dom z dziećmi / nastolatkami - dogadają się bardzo szybko :). Za miesiąc /dwa - rozkwitnie. Mam nadzieję że zobaczymy to na zdjęciach.

Bartuś nie jest psem dla osób starszych..., nie lubi  niuniania - nie jest malutkim dzieckiem w wózeczku ,)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 

Moli@, czy jest możliwe zachipowanie i wpisanie do bazy Safe-Animal Bartusia? Pokryję koszty.

Poproszę też o przypięcie adresatki do obroży. Trochę się martwię, że jedzie tak daleko ale najważniejsze, że będzie miał swój dobry  domek.

Sprawdzę czip..., zaczipuję dziś jeżeli nie ma

Napisałam identyfikator a myślałam adresatka ,). Ma z imieniem i moim numerem telefonu Założę delikatną obróżkę z adresatką żeby nie przeszkadzała przy zakładaniu szelek i nie korciło zdjąć w domu stałym ,)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...