Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Mój Olek w schronie był koszmarnie zadredzony. Najprościej było ogolić, ale babka pracowała nad nim parę godzin, rozbijając dredy i wycinając tylko to, co konieczne. Mimo to nigdy nie odzyskał pierwotnej szaty.

Promyk od Molly wyjechał pięknie wyczesany...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Moli@ napisał:

Zaskoczenie, zdziwienie, niedowierzanie..., zna Promyczka, leczyła przed adopcją

Promyczek został ogolony praktycznie do gołej skóry..., nie można tego robić. "Fachowiec" nie popisał się do omijania szerokim łukiem :(

Na zdjęciach nie wygląda to tak tragicznie, dlatego moje znaki zapytania.

Wiosenko, masz kontakt z p. Irenką, czy mogłabyś przy okazji którejś rozmowy zapytać czy był jakiś powód tak krótkiego ostrzyżenia Promyczka.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, elik napisał:

Na zdjęciach nie wygląda to tak tragicznie, dlatego moje znaki zapytania.

Wiosenko, masz kontakt z p. Irenką, czy mogłabyś przy okazji którejś rozmowy zapytać czy był jakiś powód tak krótkiego ostrzyżenia Promyczka.

Pani Irence  nie ma co zawracać głowy, denerwować. Powód jest znany.

Nie wszystkie psy się goli..., nie mogą być bardzo krótko golone..., brak sierści zaburza termoregulację.

 

http://blogzdrowypies.pl/zdrowie/psi-udar-cieplny/

 

"Sierść jest dla naszych czworonogów izolatorem – w zimie chroni je przed mrozem, w lecie przed przegrzaniem. Dlatego nagminnie popełnianym błędem jest nadmierne skracanie a nawet golenie sierści przed zbliżającym się latem. Należy zostawić przynajmniej kilkucentymetrową warstwę sierści, która będzie pełniła funkcję ochronną przed wysoką temperatura otoczenia."

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Moli@ napisał:

Wolne stolce...brudzące okolicę odbytu / sierść i chyba problem z czesaniem / rozczesywaniem długiego włosa

No cóż, pupę można było krócej ostrzyc, ale resztę niekoniecznie tak krótko. Na szczęście odrosną.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia od Alaskan malamutte na Warszawę....bardzo serdecznie dziękujemy Asiu!

Bartuś

https://www.olx.pl/oferta/bartus-starszy-przekochany-piesek-do-adopcji-CID103-IDBJDIT.html

Promyk

https://www.olx.pl/oferta/niewidomy-promyczek-prosi-o-dom-CID103-IDBKswx.html#21491691cf;promoted

25.09019 - wyróżniłam na miesiąc z pieniążków p.Irenki -  2 x 17,81zł = 35,62zł

 

Skleiłam jakiś swój tekst Promyczkowi i trochę poprzestawiałam w teksie Bartusia od Asi, i puściłam dziś na Białystok.Za godzinkę te też wyróżnię.

Piszcie proszę swoje uwagi,co dodać, zmienić, poprawić? ..ja pisać zupełnie nie umiem :(

Promyczek

https://www.olx.pl/oferta/niewidomy-promyk-bardzo-kocha-ludzi-i-blaga-o-domek-CID103-IDBM6r4.html

Bartuś

https://www.olx.pl/oferta/przekochany-piesek-bartek-prosi-o-domek-CID103-IDBM5Li.html

 

Link to comment
Share on other sites

Promyś nasz kochany....

Wygląd jego nie ułatwi nam szukania domku :( ,...ale trzeba próbować.

Wyróżniłam swoje ogłoszenia dla obu piesków, w prezencie ode mnie.

Trzymajcie Ciocie kciuki proszę,...wstawcie kto może powyższe linki na FB.

Może ktoś jeszcze mógłby zrobić ogłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie dawała do ogłoszeń dawnych zdjęć, przynajmniej nie jako główne. Promula wygląda, jak wygląda, okropnie w porównaniu z pierwotną szatą, ale bez porównania sobie jest taki gładki i już, zwykły piesek, takiego trzeba go chcieć, ma wiele zalet niezwiązanych z urodą. Oczywiście trzeba uprzedzić, że będzie mniej lub bardziej odrastać, i może na końcu pokazać, jaki był przed tym bezsensownym ogoleniem.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, rozi napisał:

Ja bym nie dawała do ogłoszeń dawnych zdjęć, przynajmniej nie jako główne. Promula wygląda, jak wygląda, okropnie w porównaniu z pierwotną szatą, ale bez porównania sobie jest taki gładki i już, zwykły piesek, takiego trzeba go chcieć, ma wiele zalet niezwiązanych z urodą. Oczywiście trzeba uprzedzić, że będzie mniej lub bardziej odrastać, i może na końcu pokazać, jaki był przed tym bezsensownym ogoleniem.

Też to myślałam i mam zamiar zrobić takie ogłoszenie .Zamówiłam i czekam tylko na tekst od jednej Cioci.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, WiosnaA napisał:

Trzymajcie Ciocie kciuki proszę,...wstawcie kto może powyższe linki na FB.

Wiosenko chciałam to zrobić, ale nie widzę tam możliwości udostępnienia na fb. W moich ogłoszeniach mam prostokąciki m.in. fb w które klikam i ogłoszenie pokazuje się na moim profilu. Być może że jest to funkcja dostępna tylko dla ogłoszeniodawcy.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, elik napisał:

Wiosenko chciałam to zrobić, ale nie widzę tam możliwości udostępnienia na fb. W moich ogłoszeniach mam prostokąciki m.in. fb w które klikam i ogłoszenie pokazuje się na moim profilu. Być może że jest to funkcja dostępna tylko dla ogłoszeniodawcy.

Elu,nie wiem... pojęcia nie mam jak to się udostępnia bezpośrednio z olx na Fb :(...ja skopiowałam zwyczajnie link z góry i udało się na swoim fb wstawić....może udało,że w obu miejscach zalogowana byłam akurat?

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, WiosnaA napisał:

Elu,nie wiem... pojęcia nie mam jak to się udostępnia bezpośrednio z olx na Fb :(...ja skopiowałam zwyczajnie link z góry i udało się na swoim fb wstawić....może udało,że w obu miejscach zalogowana byłam akurat?

Sprawdź może Aniu czy w Twoich ogłoszeniach, po prawej stronie pod Twoimi danymi nie ma ikonki FB.

Udało mi się zamieścić  na moim profilu oba ogłoszenia Twoim sposobem :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tekst  napisała  majqa,......dziękujemy majeczko!

"

Widzieć sercem? To potrafi Promyczek…

 

Za Promyczkiem długa droga bliżej nieokreślonych kolei przeznaczenia, skutkujących bezdomnością, a w drodze ku domowi tymczasowemu (Białystok), tu pragniemy wierzyć, że wreszcie i stałemu, docelowemu. W jego wspomnieniach głód, zimno, bezradność, ciałko pokryte ranami i tęsknota za tym kimś, kto nie dorósł/ nie dojrzał do odpowiedzialności za własne zwierzę. Nie mamy bowiem wątpliwości, że Promyczek w „jakimś kiedyś” był czyjś i ów ktoś nie stanął na wysokości zadania. Ta cudowna, pędzlem natury malowana w kolorach czerni, srebra, szarości, beżu i bieli ok. 10kg istota (oszacowany wiek na 10 lat, a to wszak dorosłość, nie starość), o zawadiackim wyrazie pyszczka i dumnie uniesionym ogonku ma jeden, jedyny „mankament” – nie widzi. Problem? Otóż… tak. Dla wielu to problem, który skreśla Promyczka z listy psiaków branych pod uwagę, by… przebyć z nimi wspólną drogę życia. Ślepy oznacza ułomny, a ułomność odstręcza wszystkich dwunożnych, w ich mniemaniu doskonałych w kategoriach ciała i ducha. Cóż… Nic bardziej mylnego, choć mamy świadomość, że nieprzekonanych nie skłonimy do zmiany poglądów. Tym innym jednakże pragniemy pokazać Promyczka w odmiennym, wyłącznie, a zgodnie z prawdą, pozytywnym świetle. Takim ukazał się swojej opiekunce we wspomnianym domu tymczasowym. Promyczek całym sobą lgnie do ludzi, zwłaszcza dzieci, ufnie pochylając główkę do głaskania i wtulając całego siebie w człowiecze ciepło. Pomimo tego, co przed chwilą zostało napisane nie można przypisać mu nachalności, jakby czując/ widząc sercem wiedział, kiedy należy się wycofać. Czy Promyczek ma jeszcze jakieś zalety? Ależ pewno, że tak! O tym, że bezgranicznie ufa człowiekowi, kocha go całym sobą już pisaliśmy. Nie jest to jednak jedyny plus tego urokliwego stworzonka. Poza wzrokiem wszystkie zmysły działają u Promyczka bez zarzutu (bezbłędny węch i równie absolutny słuch to jego gwoździe programu). Kapitalnie i szybko odnajduje się w nowym miejscu, poznając jego topografię, ostrożnie badając rozkład i zawartość wszelkich pomieszczeń. Znana jest mu smycz i to znana z jak najlepszej strony (nawet w kwestii pokonania paru stopni schodów). Psiaczek nie brudzi (pięknie sygnalizuje potrzebę wyjścia), jest zdrowy (pakiet badań trzymamy w dłoni), doskonale dogaduje się z innymi psami (o ile te są mu przychylne) oraz kotami. Dostojnie, bez sprawiania cienia kłopotów zna i znosi jazdę samochodem. Nie jest psem hałaśliwym/ szczekliwym, a co równie istotne nie niszczącym przedmiotów, przychodzącym na zawołanie. Jednym słowem nieobce są mu zasady funkcjonowania w warunkach domowych. Wykastrowany, z pakietem szczepień, odrobaczony, odpchlony, zabezpieczony p/ kleszczowo w wakacje został ostrzyżony, ale z racji obu zdjęć macie Państwo możność zaobserwowania, w jakim kierunku zmierzać będzie jej odrastanie – „długowłosy lisek”.

Walcząc o przyszłość Promyczka nie dopuszczamy myśli, iż nikomu, słownie nikomu nie drgnie czuła struna w jego sercu, bo serce Promyczka, nie chcemy się tu już powtarzać, otwarte jest na wszystkich i to bez wyjątku. Tak niewiele potrzeba: przemyślana decyzja, kącik na legowisko, pełna miska, smycz i nieudawana czułość, by Promyczek poczuł się u siebie, a co najistotniejsze ważny, potrzebny, bezwarunkowo kochany. Nie zapominajcie Państwo, choćbyście mieli odhaczyć jedynie to ogłoszenie, że los bywa przewrotny, dziś rozkwitamy pełnią zdrowia, a jutro… a jutro zdarzyć się może, że przychodzi cios i niczym za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki świat wali nam się na głowę, codzienność zgryzot wyciska łzy, a dotąd tzw. pewni przyjaciele zapominają, że w ogóle istnieliśmy. A pies? On nie zapomina nigdy. Zdrowi, czy ułomni, biedni, czy bogaci w równym stopniu zasługujemy na jego miłość i doświadczamy jej każdego dnia. Promyczek z pewnością „rozpromieni” Wam głównie te gorsze, samotne, przesycone beznadzieją dni.

 

W kwestii formalnej: warunkiem adopcji psiaka (tylko i aż) jest podpisanie umowy adopcyjnej i wizyta przed adopcyjna w jego przyszłym domu.

Danymi kontaktowymi w sprawie Promyczka są:………………….. i …………………….

"

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Anula napisał:

Nie ma co już roztrząsać wygolenia Promyczka bo to nic nie da.Trzeba czekać około roku aż sierść całkowicie odrośnie.

Te zdjęcia są fajne.

Trudno będzie uwierzyć,że to jest ten sam Promyk.Moli robi dużo zdjęć,warto podmieniać w ogłoszeniach.

Ok, Anulko,..będziemy więc podmieniać...dziękuję za wszystkie rady!

 

Wczorajsze ogłoszenie na Białystok ma dużo wyświetleń,ale telefonu żadnego :(

Od: wczoraj
Do: 28 paź

image;s=94x72

Widzieć sercem? To potrafi Promyczek…

 
 
 

Za darmo

0
Promowane do 28 paź
Statystyki
Wyświetleń: 1515
Tel: 0
Obserwuje: 14
 

 

Za radą znajomej dodałam Promyczka na te grupy na FB,

https://www.facebook.com/groups/227920910682999/

https://www.facebook.com/groups/830565006968488/?notif_id=1569692671523256&notif_t=group_r2j_approved

https://www.facebook.com/groups/202032029809849/

 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, elik napisał:

Sprawdź może Aniu czy w Twoich ogłoszeniach, po prawej stronie pod Twoimi danymi nie ma ikonki FB.

Udało mi się zamieścić  na moim profilu oba ogłoszenia Twoim sposobem :)

Hmm,nie ma,nie widzę...jest po lewej "udostępnij" ..,tam w środku jest okienko FB i spróbowałam udostępnić,ale nie mogę..pisze,że niby" ja nie przyjmuję"...może na fb mam coś poblokowane?, z pomocnikiem zakładałam kiedyś konto i nie mam rozeznania co i gdzie ustawiać.

W każdym razie dobrze,że w inny sposób udało się nam wstawić na FB i rozesłać w świat.Dzięki Elu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...