Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

34 minuty temu, kajtek napisał:

Moli@ podziel się ze mną radą na przyszłość: w jaki sposób neutralizujesz kupy z żywymi pasożytami? Jak to spacyfikować?

To jest problem i w 100% nie wiem czy dobrze robię... zbieram całą kupę do szczelnego, zamykanego metalowego pojemnika pryskam środkiem na robale...a po kilku dniach posypuję wapnem. Wapno przechowujemy w suchym miejscu zapakowane w drewutni, nie kamienieje

Link to comment
Share on other sites

Promyczek jest śliczny.Te wyłysienia i rany mogą wynikać od pcheł jeżeli była ich inwazja, niesamowita ilość.Oczko można uratować przez operację jeżeli jest odklejona siatkówka.No ale to musi zobaczyć dobry okulista chirurg.Niech teraz trochę chłopczyk odpocznie,zazna normalnych warunków i trzeba będzie działać dalej aby poprawić mu komfort zdrowia.

Tak się ogromnie cieszę,że uzyskał pomoc,został zabrany z tych okropnych warunków.Szkoda tylko psiaczków,które tam zostały, albo już mają placki,rany albo to nastąpi po pogryzieniu przez pchły.

Wszystkim,którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do pomocy Promyczkowi z całego serca dziękuję.Jesteście wspaniali i niesamowici w swoim działaniu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Moli@ napisał:

Zaczął popiskiwać...na spacerku zrobił siusiu.

Promyczek biegnie pod drzwi ale boi się wejść. Obie mamy wrażenie że nigdy nie mieszkał w domu.

To są pierwsze chwile Promyczka w nowych warunkach,w nowym otoczeniu,biedak dopiero poznaje wszystko może po zapachu tylko.

Nigdy nie dowiemy się jakie bezdomniak miał życie,gdzie przebywał,w jakich warunkach.Być może Promyczek był łańcuchowym psiaczkiem stąd taki jest zaniedbany.

Link to comment
Share on other sites

 A mi łzy polały się strumieniem po przeczytaniu relacji Ani i Moli@, oglądnięciu filmiku i zdjęć, tak mnie ten maluch wzrusza....:)

Niech się Promyczek przyzwyczaja do nowych warunków w ciepłym i domowym dt :)

Wielkie dzięki kochani za wszystko co do tej pory uczyniliście,aby pomóc Promyczkowi :)

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2017 o 18:00, Poker napisał:

Ale akcja. Kapnęło mi dziś 20 zł , to mogę wpłacić na Promyczka.Dajcie konto.

Poker,najserdeczniej dziękujemy!

Dziewczyny,czytałam dokładnie Wasze rady co do odkażania.Niektóre wczoraj w nocy zastosowałam.Dziś kupiłam środek do dezynfekcji.Nigdy wcześniej  nie miałam  w domu tego typu problemu, mam nadzieję,że co wylazło,to wszystko umrze.

Link to comment
Share on other sites

Wynik wątrobowy i nerkowy u Promyczka w porządku.

Natomiast jest b.wysoka leukocytoza 75 000 i hematokryt 23,8

P.Doktor powiedziała,że to wskazuje na autoagresję.Zaleciła jednak zrobienie usg,żeby mieć pewność,bo może być również nowotwór..

Umówiłam się więc na najbliższy wolny termin na usg ,wtorek 10 rano.

Jeżeli Moli@ nie będzie mogła przyjechać,to ja pojadę po Promyczka.

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale, że Promyczek już zaopiekowany. Boże, jak on się nacierpiał...
Faktycznie te placki mogą być od pcheł - mógł się nabawić atopowego zapalenia skóry przez te insekty.

Martwi mnie to, ileż on ma chorób w sobie... :( Nic go nie oszczędziło :(. Koszty leczenia pewnie i tak będą kolosalne. 

Wspaniale jest widzieć psiaka w cieple, a nie w budzie.

Martwią mnie psiaki, które zostały na kojcach. :( Zwłaszcza szczeniorka, która miała kojec przy Promyczku i stykały się nosek w nosek.

Link to comment
Share on other sites

Moli@  dzięki za info.

WiosnaA podziwiam <3

Tyś(ka) jeśli możesz poświęcić trochę własnego czasu - załatwiaj z wójtem, czy inną decyzyjną osobą, czyszczenie, dezynfekcję i dezynsekcję bud! Teraz chyba jedna buda po Promyczku jest pusta - niechże ją odszykują, a na środki insektobójcze, odkażające, nową słomę - fundusz musi zostać przez gminę wygospodarowany! Na tępienie insektów - też, bo pewnie budy są zasiedlane przez nowe psy, pasożyty też są przez nie dziedziczone. Proszę - zadziałaj!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, WiosnaA napisał:

Poker,najserdeczniej dziękujemy!

Dziewczyny,czytałam dokładnie Wasze rady co do odkażania.Niektóre wczoraj w nocy zastosowałam.Dziś kupiłam środek do dezynfekcji.Nigdy wcześniej  nie miałam  w domu tego typu problemu, mam nadzieję,że co wylazło,to wszystko umrze.

Aniu,wytępisz bo one nie znoszą czystości.Przemywaj podłogi 1-2 razy dziennie z dodatkiem środka p/pchłom

56 minut temu, WiosnaA napisał:

Wynik wątrobowy i nerkowy u Promyczka w porządku.

Natomiast jest b.wysoka leukocytoza 75 000 i hematokryt 23,8

P.Doktor powiedziała,że to wskazuje na autoagresję.Zaleciła jednak zrobienie usg,żeby mieć pewność,bo może być również nowotwór..

Umówiłam się więc na najbliższy wolny termin na usg ,wtorek 10 rano.

Jeżeli Moli@ nie będzie mogła przyjechać,to ja pojadę po Promyczka.

Wyniki nie są dobre ale przyczyn może być wiele,włącznie z robaczycą wewnętrzną i zewnętrzną.Poczekamy na wyynik z USG.

Aniu,jak rozmawiałyśmy przez telefon to też mówiłam,że musimy liczyć się ze wszystkim bo to staruszek i w nie najlepszej kondycji.Jeżeli okaże się to najgorsze to przynajmniej nasz Promyś będzie miał zapewnione godne warunki swojego dalszego życia.Stanę na głowie i będę zbierać fundusze na jego potrzeby, aby mu już niczego nie zabrakło...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Już zmieniam tytuł. Mam nadzieję, że więcej osób zajrzy do Promyczka, bo mimo wszystko nadal jest nas tutaj mało.

kajtek, niestety mimo moich chęci, nie dam rady. Ja już wracam do Wrocławia, w poniedziałek tylko wizyta kontrolna u lekarza i wsiadam w pociąg, bo zaczyna mi się 2. semestr :(. Nie zdążę. Jedyne, co mogę na ten moment to przedstawić paniom z  gminy stan Promyczka i poprosić, by wywalczyły lepsze życie dla pozostałych psiaków. Myślałam, że przez mój pobyt uda się wyciągnąć jeszcze jedną sunię z kojców, ale niestety... :( Jestem osobą nieudolną, jeśli chodzi o organizowanie pomocy psiakom.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Bogusik napisał:

Aniu,wytępisz bo one nie znoszą czystości.Przemywaj podłogi 1-2 razy dziennie z dodatkiem środka p/pchłom

Wyniki nie są dobre ale przyczyn może być wiele,włącznie z robaczycą wewnętrzną i zewnętrzną.Poczekamy na wyynik z USG.

Aniu,jak rozmawiałyśmy przez telefon to też mówiłam,że musimy liczyć się ze wszystkim bo to staruszek i w nie najlepszej kondycji.Jeżeli okaże się to najgorsze to przynajmniej nasz Promyś będzie miał zapewnione godne warunki swojego dalszego życia.Stanę na głowie i będę zbierać fundusze na jego potrzeby, aby mu już niczego nie zabrakło...

Wiem Bogusiu i dziękuję za wszystko! Na razie nie panikuję wynikami,zobaczymy.

P.Doktor na wieść,że w b.złym stanie zdrowia był znaleziony, chciała mieć pogląd jak stoi wątroba i nerki,bo antybiotyk wkroczył.

Wspólnie damy radę!.... Promyczku,Ty śpij spokojnie.

Tysiu,dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Tyś(ka) napisał:

 Jestem osobą nieudolną, jeśli chodzi o organizowanie pomocy psiakom.

Oj Tysia, Tysia, co ty piszesz? Ty nieudolna? A kto ujawnił światu tego nieszczęśnika? Nie będę Cię nadmiernie chwalić, bo jeszcze osiądziesz na laurach ;-)

 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, WiosnaA napisał:

Wiem Bogusiu i dziękuję za wszystko! Na razie nie panikuję wynikami,zobaczymy.

P.Doktor na wieść,że w b.złym stanie zdrowia był znaleziony, chciała mieć pogląd jak stoi wątroba i nerki,bo antybiotyk wkroczył.

Wspólnie damy radę!.... Promyczku,Ty śpij spokojnie.

Tysiu,dziękuję!

 Promyczek mam nadzieję, nie buszuje po nocy i śpi spokojnie w swoim ślicznym legowisku :)

Trochę szkoda,że Pani Doktor w opisie nie napisała w jakim stopniu był zapchlony, według jej oceny.To dokument i nigdy nie wiadomo czy się do czegoś w przyszłości nie przyda...

 

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Paulshadow napisał:

Kochani,

Przynoszę prezencik dla Promyczka z Walentynkowego bazarku w UK. Pieniążki w kwocie 1400zl niebawem powinny być na koncie staruszka❤️

Promyczek nie wie, jakie dobre serduszka nad nim czuwają:) Wiosenkowy Skarbie Kochany,wielkie,wielkie podziękowania!:)

Coeur-Divin.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Paulshadow napisał:

Kochani,

Przynoszę prezencik dla Promyczka z Walentynkowego bazarku w UK. Pieniążki w kwocie 1400zl niebawem powinny być na koncie staruszka❤️

Jesteście niesamowici Ty  i Twoi znajomi z UK. Chylę czoła.

Obejrzałam filmik. Promyk ma mordkę jak jeż.

Biedna jego skóra.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, WiosnaA napisał:

Anulko,masz rację z  Sudokremem.... a jak poliże  nie zaszkodzi?...ciekawe,czy Moli@ u siebie dostanie  ten krem.

WiosnaA, mamy Sudocrem prawie całe opakowanie :)

. Pod koniec roku kupiłam dla Sabinki ( końcówka listopada/początek grudnia - sprawdzę )

Link to comment
Share on other sites

Noc przespana...najbezpieczniej w legowisku ;)

Rano krótki spacerek - 2 x siusiu i 1 x kupka. W kale nie widać robali...barwa czekoladowa o dziwnym zapachu. We wtorek wezmę kał do badania.

Żywszy :)... chyba trochę odpoczął, świąd nie dokucza przestał się drapać. Na razie nie zauważyłam żeby tarł, przecierał łapeczką oczko.

Dziś, obejrzymy dokładniej maluszka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...