Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Kilku weterynarzy mi mówiło , że Euthyrox u psów musi być podawany 2 razy dziennie , bo mają inny metabolizm leku niż człowiek. U psów w stosunku do ludzi podawane są dużo większe dawki. Ja np. biorę 75 mg , a Dolar brał 2 x dziennie po 75 mg czyli ok. 12 x większą dawkę.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Poker napisał:

Kilku weterynarzy mi mówiło , że Euthyrox u psów musi być podawany 2 razy dziennie , bo mają inny metabolizm leku niż człowiek. U psów w stosunku do ludzi podawane są dużo większe dawki. Ja np. biorę 75 mg , a Dolar brał 2 x dziennie po 75 mg czyli ok. 12 x większą dawkę.

Jeśli Ty bierzesz 75 mg , a Dolar brał 2 x dziennie po 75 mg, to Dolar brał  4 x więcej, a nie 12 :)

Alfik dostaje 100 mg, a swojej wetce wierzę. Jest doskonała w diagnozowaniu i w podejściu do pacjentów.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, WiosnaA napisał:

Elu,nie.Jak już będzie dostępna płatność,to zamów proszę te karmy dla stadka (za opiekę) ,15kg sucha+6x800g puszki(za lipec i sierpień),

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/brit/brit_premium/473975

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/rocco/classic/687299

 

O Hepaticu Moli wspomniała,że ma taką karmę w razie potrzeby,ale myślę ,że skoro Promyk wyniki wątrobowe ma w granicach normy,to wetka raczej nie zaleci podawania bo wszak Hepatic jest karmą leczniczą.Ostropest wspomagająco raczej nie zaszkodzi,a z karmą weterynarajną z reguły jestem ostrożna bez zaleceń.

Moli,ja wcześniej rozmawiałam z wetką o ew. specjalistycznych karmach i nie było potrzeby,ale jak będziesz jutro,to możesz jeszcze zapytać.

 

 

Mi też wetka mówiła żeby nie zmieniać karmy..., co jakiś czas pytam.

Szczerze mówiąc już ręce opadają tak długo ciągną się problemy ze skórą / sierścią :(

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Jeśli Ty bierzesz 75 mg , a Dolar brał 2 x dziennie po 75 mg, to Dolar brał  4 x więcej, a nie 12 :)

Alfik dostaje 100 mg, a swojej wetce wierzę. Jest doskonała w diagnozowaniu i w podejściu do pacjentów.

 elik, licząc jak Ty , to brał 2 x więcej.  Nie uwzględniłaś naszych wag, a ja tak.

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Ja biorę 50 mg Eutyroxu i cały czas nie mogę zrozumieć dlaczego takie małe zwierzęta biorą dziennie np 200 mg a nawet więcej. Czy masa ciała nie ma nic wspólnego?

Bo, tak jak pisałam, ludzie i psy inaczej metabolizują ten hormon.

Link to comment
Share on other sites

Elik, zerknij czy nie masz przypadkiem w zooplusie formy płatności rachunek. Wtedy spokojnie zamawiasz, wysyłka jest od ręki a Ty masz 14 dni od dostawy na zapłacenie faktury. Ja z reguły płacę dużo szybciej ale nie tracę w ten sposób czasu na oczekiwanie aż oni zaksięgują zapłatę / oczywiście jak nie ma dotpay/.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wetką prowadzącą Promyczka...,

- nie zgodziła się na zmianę leku na ludzki, w przypadku Promyczka zdecydowanie odradza taki pomysł

- karmę suchą hepatic można spokojnie dawać.

Kupiłam 6 listków / 60 tab Forthyronu (na 30 dni) - zostanie wpisany na fakturę (na termin)

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2020 o 13:52, AlfaLS napisał:

Elik, zerknij czy nie masz przypadkiem w zooplusie formy płatności rachunek. Wtedy spokojnie zamawiasz, wysyłka jest od ręki a Ty masz 14 dni od dostawy na zapłacenie faktury. Ja z reguły płacę dużo szybciej ale nie tracę w ten sposób czasu na oczekiwanie aż oni zaksięgują zapłatę / oczywiście jak nie ma dotpay/.

Wielkie dzięki za chęć pomocy, ale niestety w zooplusie nie ma takiej możliwości zapłaty.

Po dwóch rezygnacjach ze złożonego zamówienia i rozmowie telefonicznej, dzisiaj udało mi się przywrócić możliwość dokonania płatności dotpay w związku z czym zamówienie będzie realizowane od dzisiaj. Uffff  :)

Zamówienie

2084813544_Promykzam..png.0be4838bfe3940dab5452c7f04ae6de9.png

Przelew

1518493967_Promykprzel..png.f3413b4f4101481b69de51a050508d8b.png

Faktura

1665909976_Prom_fakt.png.dfdde0e3372897b4a7f6020454095306.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2020 o 13:56, elik napisał:

Wielkie dzięki za chęć pomocy, ale niestety w zooplusie nie ma takiej możliwości zapłaty.

Po dwóch rezygnacjach ze złożonego zamówienia i rozmowie telefonicznej, dzisiaj udało mi się przywrócić możliwość dokonania płatności dotpay w związku z czym zamówienie będzie realizowane od dzisiaj. Uffff  :)

 

Elik, w zooplusie jest taka możliwość. Fakt, że nie dla każdego i to tylko zooplus wie dlaczego jedni tą opcje mają a inni nie. Ale jest na pewno bo sama z niej korzystam już od kilku lat.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, AlfaLS napisał:

Elik, w zooplusie jest taka możliwość. Fakt, że nie dla każdego i to tylko zooplus wie dlaczego jedni tą opcje mają a inni nie. Ale jest na pewno bo sama z niej korzystam już od kilku lat.

Jak można uzyskać taką formę zapłaty?

Link to comment
Share on other sites

 

Dzisiaj ma być dostarczona karma dla piesionków  :)

p
p p
p
Drogi Odbiorco,
 
Dziś doręczamy Twoją paczkę 13160002366672
Możesz ją odebrać bezpiecznie - na zewnątrz lub poproś o pozostawienie w portierni/recepcji
Uzgodnij z kurierem najbezpieczniejszy dla Ciebie sposób dostawy.
Płać bezpiecznie kartą za COD u kuriera DPD.

Poinformuj Kuriera jeżeli przebywasz na kwarantannie.

Kurier DPD Polska - 666 083 521

 
 
Jesteś odbiorcą? Możesz samodzielnie zarządzać przesyłką: https://mojapaczka.dpd.com.pl
 
Portal pozwala na przekierowanie, zmianę daty doręczenia, rezygnację z paczki i przekierowanie do punktu Pickup.
 
Nadawca:
zooplus AG, Dirks Logistics
Skalski-Logistic Park
 
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

 

Dzisiaj ma być dostarczona karma dla piesionków  :)

p
p p
p
Drogi Odbiorco,
 
Dziś doręczamy Twoją paczkę 13160002366672
Możesz ją odebrać bezpiecznie - na zewnątrz lub poproś o pozostawienie w portierni/recepcji
Uzgodnij z kurierem najbezpieczniejszy dla Ciebie sposób dostawy.
Płać bezpiecznie kartą za COD u kuriera DPD.

Poinformuj Kuriera jeżeli przebywasz na kwarantannie.

Kurier DPD Polska - 666 083 521

 
 
Jesteś odbiorcą? Możesz samodzielnie zarządzać przesyłką: https://mojapaczka.dpd.com.pl
 
Portal pozwala na przekierowanie, zmianę daty doręczenia, rezygnację z paczki i przekierowanie do punktu Pickup.
 
Nadawca:
zooplus AG, Dirks Logistics
Skalski-Logistic Park
 

Już jest, dziękuję :)

Worek suchej karmy - 15kg + mokra Rocco 6 x 800g - za dwa miesiące (lipiec, sierpień) opieki nad Promyczkiem

 

844ff36de536f634med.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lek / płyn który wcieram w skórę jest intensywnie pomarańczowy, trudno się zmywa..., Promyczek ma "pomalowaną" sierść ,).

Nie kąpany od kilu tygodni - zalecenie wetki

Udało się, widać wyraźnie skórę i stan sierści....,  jest poprawa

 

 

df0f85ee99d66cdfmed.jpg

add9de89fe9e35f8med.jpg

01e65cedd78bc1demed.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, elik napisał:

Jak można uzyskać taką formę zapłaty?

Na dobrą sprawę to nie wiem :-(.

Mnie się kiedyś w czasie składania zamówienia na monitorze ukazała informacja, że jest nowa forma płatności: rachunek - płacisz w ciągu 14 dni od dostawy. Wtedy z tego skorzystałam i tak mam. Ważne jest to, że w sytuacji gdy mam zamówioną albo już dostarczoną paczkę a zapłata jeszcze do nich nie wpłynęła to ta opcja znika i wtedy muszę płacić inaczej. Nawet jeśli jest to ten okres 14 dni od dostawy. Za to nie raz zamawiam 2 lub 3 paczki jedną po drugiej na ten odroczony termin ale ważne żeby zamówienia robić jedno za drugim, zanim pójdzie do realizacji.

Jak masz wszystkie paczki dostarczone i zapłacone, to możesz zerkać w zakładkę rodzaj płatności i może ten rachunek tam będzie?  Tylko wszystko musi być na zero uregulowane. Ja kiedyś miałam nadpłatę i wtedy też mi to cofnęli, dopiero po wyjaśnieniu telefonicznym rachunek powrócił :-).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienie  :)

Teraz kiedy znowu mam dotpay będę z tego korzystać, bo jest to najwygodniejszy sposób zapłaty. Jestem przekierowana do banku i nic nie muszę wypisywać, tylko się zalogować i potwierdzić przelew.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...