Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 23.08.2019 o 09:35, WiosnaA napisał:

Tysiu, dopisz proszę na pierwszej stronie to ważne pierwsze zdanie, żeby było jasne osobom wspierającym dlaczego kupujemy dodatkowe jedzonko.

Promyczek jest u Moli na BDT, ale ze wsparciem dla piesków,które były u Niej na dt i zostały na Moli utrzymaniu.

Przepraszam, zapomniałam dokładnie opisać :) Już zmieniłam zgodnie z sugestią.

17 godzin temu, WiosnaA napisał:

Wiemy teraz na czym stoimy i powoli chyba trzeba będzie myśleć o ogłaszaniu Bartusia.

Tysiu Kochana,do Ciebie uśmiecham się  w tej sprawie :)

Jak najbardziej ogłoszę, ale potrzebuję więcej informacji stricte pod opis. Na razie czytam, że Bartuś to rozpieszczony łobuz, który dopiero u Moli@ nabiera ogłady ;) Nie wiem czy już jest gotowy do adopcji...?

Cieszę się, że chłopcy mają tak świetną opiekę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bartka można a nawet trzeba ogłaszać.

Spokojnie może iść na swoje..., powinien tylko trafić do odpowiednich ludzi. Może zamieszkać w bloku..., rodzina może pracować / uczyć się - poczeka na powrót domowników

Bartuś - zwinny, w miarę szybki..., typowy jedynak ,)

- zachowuje 100% czystość w domu

- nie niszczy

- nie wyje, nie szczeka

- spokojny w samochodzie

- reaguje na przywołanie (sprawdziłam na zamkniętym terenie) Nie ryzykuję puszczenia luzem poza terenem - za mało się znamy ,)

- potrafi chodzić na smyczy...( można spokojnie nad nim zapanować kiedy zaczyna szczekając ciągnąć do psów / rowerzystów - usiłuję go tego oduczyć)

- lubi spacery - szybki marsz

 

nie lubi - pokazuje ząbki i ma odruch gryzienia

- przy czesaniu

- dotykaniu do mordki, brzuszka

- leży - nie dotykaj mnie!

- atakuje koty

 

Moim zdaniem nie nadaje się do domu

- z małymi dziećmi

- do osób starszych ( do p. Ireny trafił ze schroniska - piesek wtedy inaczej się zachowuje!), dla starszej osoby jest za szybki, zwinny

- jeżeli mu się pozwoli - będzie rządzić opiekunem

 

W ogłoszeniu podkreśliłabym jego zalety :)

wady -  zobaczymy co się da skorygować,) Nie ma co straszyć na zapas.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie faktycznie super!

Moli jak zwykle "expres" :), metryczkę nie najgorszą ma Bartuś :)

 

"nie lubi - pokazuje ząbki i ma odruch gryzienia

.....

- leży - nie dotykaj mnie! "

 

O masz ci ,serio ? :(

Mnie pozwalał wygłaskać się bez problemu jak leżał,wręcz domagał tego, podobało drapanko,..ale był krótko u mnie.

IMG-3725.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, WiosnaA napisał:

Zdjęcie faktycznie super!

Moli jak zwykle "expres" :), metryczkę nie najgorszą ma Bartuś :)

 

"nie lubi - pokazuje ząbki i ma odruch gryzienia

.....

- leży - nie dotykaj mnie! "

 

O masz ci ,serio ? :(

Mnie pozwalał wygłaskać się bez problemu jak leżał,wręcz domagał tego, podobało drapanko,..ale był krótko u mnie.

IMG-3725.jpg

 

Bartek bardzo lubi pieszczoty - sam przychodzi i łepek nadstawia ale gdy jest zmęczony po spacerku,wieczorem  ułoży się do spania i już drzemie wtedy nie ruszaj mnie! Myślę że takie zachowanie może być chwilowe - po zadomowieniu, poznaniu zniknie. Zmiana otoczenia, opiekuna...psy to dla Bartka szok.

W nowym domu też może na początku tak się zachować.

Dlatego uważam e bezpieczniejszy będzie dom bez małych dzieci..., piesek delikatnie warknie i już krzyk że agresywny :(

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Moli@ napisał:

 

Bartek bardzo lubi pieszczoty - sam przychodzi i łepek nadstawia ale gdy jest zmęczony po spacerku,wieczorem  ułoży się do spania i już drzemie wtedy nie ruszaj mnie!

Dlatego uważam e bezpieczniejszy będzie dom bez małych dzieci..., piesek delikatnie warknie i już krzyk że agresywny :(

Księciunio znaczy się..

Będziemy więc szukać domku takiego jak sugerujesz.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Moli@ napisał:

a ja dostałam sms że dziś ,)

gdy dotrą potwierdzę na wątku

Kawałek e-maila

Szanowny Odbiorco,

informujemy, że paczka o numerze: 54623219166 (Nr referencyjny: 144809614) nadana przez zooplus AG c/o Dirks Consumer Logis została przekazana kurierowi GLS.

Adres doręczenia: Pani Halina Szcz ... , ul. Krolo... , ...

Przewidywane doręczenie:2019-08-27.
Chcesz bezpłatnie zmienić miejsce lub termin dostawy?

Kliknij i dostosuj dostawę do swoich potrzeb:

Link to comment
Share on other sites

DT u Moli okazał się Bartusiowi szczęśliwym przystankiem.

Z Nieba spadł Domek Bartusiowi,dosłownie.
Do Moli zadzwonili ludzie chcący adoptować pieska i bardzo im się spodobał nasz Bartuś.Jego wiek ,tym ludziom ,okazał się wręcz atutem.
Razem z Moli byłyśmy wczoraj na wizycie pa.Mieszkanie w bloku na parterze,mama, tata i córka 9 lat."Złotych klamek" nie ma,ale ludzie sympatyczni,z sercem.Pytali o różne rzeczy dotyczące pieska,dziewczynka prymuska w szkole,spokojna ,przeszczęśliwa ,że będzie mieć przyjaciela.
Dom oceniłyśmy pozytywnie, i na wręcz błagalne prośby nowych właścicieli,uległam i Bartuś wczoraj został z nowymi opiekunami.
Nie cieszę się,bo wiadomo,że różnie to bywa na początku,ale mam  ogromną nadzieję,że to koniec tułaczki Bartusia.

Wczoraj nie byłam przygotowana na taki rozwój wypadków i dziś rano pojechałam na podpisanie umowy.Bartuś trochę zestresowany nową sytuacją,ale b.grzeczny, noc minęła spokojnie.Ludzie zachwyceni Bartusiem.

Nowa rodzina Bartusia, (oczywiście za zgodą pokazuję)

edit...skasowałam rodzinę i twarze ludzi....Bartuś wrócił z adopcji :(

IMG-3862.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moli ma więcej zdjęć  z wizyty i w wolnej chwili wstawi.

P.Irenke ścisnęło w gardle jak powiedziałam o domku : )...ucieszyła się jednak bardzo.

 

Moli,dziękuję ogromnie  za przygarnięcie Bartusia na dt i za opiekę nad  maluchem.

Dziękuję Ciociom (i wujaszkom?) za wsparcie finansowe Bartusia i wsparcie słowem na wątku!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...