Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Przepraszam, że mącę, ale bardzo pilna i ważna sprawa.

W sobotę 24.08. na trasie Zamość-Kraków-Wrocław są wolne miejsca dla psa lub kota.  Chętni proszeni są o wiadomość na PW do mnie.

 

Bardzo proszę o pomoc w szukaniu ewentualnych chętnych. Z Zamościa za Wrocław będzie jechał stary, niewidomy psiak, którego żywcem zjadają muchy. Ma miejsce w hotelu i w sobotę jest załatwiony transport.

Proszę ewentualnie o podpowiedzi gdzie mogę to ogłosić.

Tysiu, czy mogłabyś ogłosić to u siebie na grupie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2019 o 12:14, Anula napisał:

Moja tymczasia miała zalecenie od weta aby usunąć wystający ząb bo nie mogła normalnie jeść.Biła zębem o miskę i prawdopodobnie bolał ten ząb.

ja własnie jutro wioze do weta na usunięcie kła pieska od nas z przytuliska. Bardzo podobna sytuacja...tylko kieł z drugiej strony, dlatego z zaciekawieniem czekałam co tutaj napiszecie o tym zabku Bartusia...

 

20190803_121621_HDR.jpg.f6307ccc77c056fc36d15fbf343e7aac.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

ja własnie jutro wioze do weta na usunięcie kła pieska od nas z przytuliska. Bardzo podobna sytuacja...tylko kieł z drugiej strony, dlatego z zaciekawieniem czekałam co tutaj napiszecie o tym zabku Bartusia...

 

20190803_121621_HDR.jpg.f6307ccc77c056fc36d15fbf343e7aac.jpg

Izuniu,dobrze zrobisz bo ten ząb tylko psu przeszkadza,nawet nim nie je,zniekształca szczękę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Wet p.Irenki odradził Jej usuwanie zęba  Bartusiowi,bo był zdrowy,mocno osadzony i mówił ,że ogólnie w jedzeniu mu nie przeszkadza oprócz tego,że stuka w miskę.

Nie wiem jak jest faktycznie i poprosiłam Moli,żeby przy okazji zawiozła Bartusia i Promyka do naszych wetów ,żeby ich obejrzeli.

Z Promyczkiem p.Irenka jeździła do weta,niepokoiło ją,że Promyczkowi może coś boli z tyłu ,ponieważ w trakcie podnoszenia jak brała za tył zdarzało się że popiskiwał.Pod brzuszkiem więc go podnosiła.Lekarz badał i niby wszystko ok mówiła mi,(pisałam na wątku.)Uznała,ze nie przepada za braniem na ręce.Pieski spały z p.Irenką na łóżku,ale Promyk sam nie wskakiwał,nie miał orientacji odległości żeby wskoczyć,opierał się więc przednimi łapkami o łóżko i czekał, aż p.Irenka troszkę jego podsadzi.

Chcę żeby Promyczka  zbadał wet u nas,bo jak znosiłam go u siebie ze schodów to Promyk mi też zapiszczał.

Moli obserwuje chłopaków i zgłosi wetowi jeśli coś ją jeszcze zaniepokoi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.08.2019 o 18:34, elik napisał:

Biedna Pani Irenka. To straszne co teraz przeżywa. Może da się posyłać Jej od czasu do czasu zdjęcia Promyczka i Bartusia.

A może po prostu kupić karmę, jaką jedli u P. Irenki?

Oczywiście Elu będę wysyłać...,p.Irenka dzwoni do mnie często i dopytuje jak pieski się mają....tęskni,dom pusty mówi :(

Podeślij mi proszę w wolnej chwili nr konta psiaków.

Dnia 14.08.2019 o 19:21, Moli@ napisał:

Przyjechała karma od P.Ireny..., myślę że tęsknią i dlatego nie bardzo chcą jeść..., wstrzymajmy się na chwilę z zakupem.

Moli, jak już "dopasowałaś" jakąś karmę chłopakom,to napisz i kupimy.

Dnia 18.08.2019 o 10:02, Nadziejka napisał:

Promyczkowi i Bartusiowi sercem Calem Nadziejkowo-zapraszamy do 28 sierpnia!

Zapraszam serduchem na maly kramik 

 i lece do pracunki

                  pozdrawiam lapenki wszystkie

Ewuniu,ogromnie dziękujemy za bazarek!

Dnia 19.08.2019 o 12:14, Anula napisał:

Moja tymczasia miała zalecenie od weta aby usunąć wystający ząb bo nie mogła normalnie jeść.Biła zębem o miskę i prawdopodobnie bolał ten ząb.

Może i Bartusiowi  przeszkadza :(....p.Irenka słuchała swojego weta :(...zobaczymy co u nas wet powie.

Dnia 19.08.2019 o 18:13, elik napisał:

Na konto Promyczka wpłynęły poniższe kwoty:

  • 200,00 zł  -  Skarpeta im. Talcott  -  13.08.
  • 200,00 zł  -  helli  -  14.08.
  •   50,00 zł  -  Zagrodowy pies polski  deklaracja VIII – IX  -  16.08.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

 

Dnia 19.08.2019 o 18:26, elik napisał:

Na konto Bartusia wpłynęły poniższe kwoty:

  • 200,00 zł  -  Skarpeta im. Talcott  -  13.08.
  • 200,00 zł  -  helli  -  14.08.
  •   20,00 zł  -  siostra elficzkowej  deklaracja VIII
  •   50,00 zł  -  Zagrodowy pies polski  deklaracja VIII – IX  -  16.08.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

 

 Z całego serca dziękuję Wam Kochani za pomoc pieskom!

Dziękuję ogromnie Skarpecie Talcott za wsparcie !!

Dnia 20.08.2019 o 11:15, Moli@ napisał:

23.08 (piątek) zabiorę Bartka do weta..., niech sprawdzą ząbki, obejrzą kieł

Super! Dzięki Moli!

5 godzin temu, Moli@ napisał:

Panowie chudną ,) Promyczek "dorósł" do swoich starych szeleczek ,)

Bartusiowi włos nabiera intensywnego rudego koloru...:) W piątek wetka obejrzy skórę / sierść Bartka

Tak szybko?..hehe...więcej ruchu mają u Ciebie,Bartuś pewnie szczęśliwy,że luzem może pobiegać.

Link to comment
Share on other sites

Bartuś, szczęśliwy jest w domu gdy może być blisko człowieka i na spacerach..., z podwórka / ogrodu szybko biegnie do domu, nie chce tam być, może boi się że nie wpuszczę do domu a może nie jest przyzwyczajony. Z psami mijają się, nie nawiązuje kontaktów.

Promyk lubi wyjścia do ogrodu, spacery..., bliskość człowieka :)

Częste spacery w szybszym tempie (dostosowanym do maluchów), wyłącznie psie jedzonko i chudną ,) Kupki ładne, jedzą z apetytem.

 

W miarę możliwości przetestowałam kilka karm. Chętnie, bez problemów z gryzieniem (gryzą nie łykają) jedzą Fitmin dla seniora z dodatkiem puszek ( Rocco Menu i Rocco Classic, Dolina Noteci) - takie mam w domu - u obu kupki ładne.

Moja propozycja karmy dla Promyczka:

- sucha Fitmin dla seniora ( worek 15 kg na  6 miesięcy)

- puchy - Rocco Senior 6 x 800g - na miesiąc.

Suchą karmę - Fitmin senior kupuję dla  Roxi, Remika, Misia, Bartusia...chrupki nie będą się starzeć ,)

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Moli@ napisał:

Moja propozycja karmy dla Promyczka:

- sucha Fitmin dla seniora ( worek 15 kg na  6 miesięcy)

- puchy - Rocco Senior 6 x 800g - na miesiąc.

Czyli zamawiać?

Jeśli tak, to poproszę adres dostawy.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłyśmy puchy Rocco senior 24 x 800g dla "naszych" staruszków  + woreczki na kupki (mają u nas zejście) i  gratisy - malutkie, mięciutkie kosteczki + szczotki do czesania (wypróbowane)

Czekamy na kuriera

Schowek-1(1).png

14.08 kupiłyśmy (już dotarła) sucha karma Fitmin dla Seniora 30kg - dla "naszych" staruszków

image.png.0c273e09c94d88d2b1a734750bdbdde3.png

 

Nikt nikogo nie będzie objadał ... te same zapachy z miseczek i spokój / zgoda wśród seniorów  ,)

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Moli@ napisał:

....

Moja propozycja karmy dla Promyczka:

- sucha Fitmin dla seniora ( worek 15 kg na  6 miesięcy)

- puchy - Rocco Senior 6 x 800g - na miesiąc.

....

Ok,świetnie.... jeszcze podaj jaką dla Twoich bezdomniaczków ,to razem worek zamówimy.

Elik,Eluniu, dziękuję,że zajmiesz się zakupem!

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, WiosnaA napisał:

Ok,świetnie.... jeszcze podaj jaką dla Twoich bezdomniaczków ,to razem worek zamówimy.

Elik,Eluniu, dziękuję,że zajmiesz się zakupem!

 14 kg Briantos karma

Adult, łosoś & ryż
761394.7
wcześniej  84,60 zł
teraz 74,80 zł (5,34 zł / kg)
 
W promocyjnej cenie..., dzięki :)

 

 
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2019 o 15:49, Moli@ napisał:

Za opiekę nad Promyczkiem - worek karmy bytowej dla stada np Bosch 15 kg / około 78zł

Dla Promyka sucha karma dla seniora 15kg na 5 miesięcy + konserwy (pucha 400g na 2/3 dni). + opieka weterynaryjna

 

Bartuś - PDT - 200,00zł + opieka weterynaryjna

Tysiu, dopisz proszę na pierwszej stronie to ważne pierwsze zdanie, żeby było jasne osobom wspierającym dlaczego kupujemy dodatkowe jedzonko.

Promyczek jest u Moli na BDT, ale ze wsparciem dla piesków,które były u Niej na dt i zostały na Moli utrzymaniu.

Link to comment
Share on other sites

Moli z Bartusiem jest w lecznicy,czekają na wizytę. Mówi,że Bartuś nie jest takim aniołkiem,a jest awanturnikiem i szuka zaczepki z innymi psami.U niej stado spokojne i nie zgłaszała problemów,ale w przychodni,na ulicy Bartuś mocno pyskuje do innych :(.....w telefonie słyszałam jak darł japę :(

 

Link to comment
Share on other sites

Już w domu..., przeżyliśmy wizytę w lecznicy ,) Koszt wizyty i konsultacji - zero złotych. Dziękujemy :)

Kieł zostawić..., Bartuś był konsultowany przez doktora Adamiaka, zdaniem profesora ząb mocno osadzony, zdrowy..., żuchwa krzywo zrośnięta i brak kła może być większym problemem, osłabi zrośniętą dolną szczękę.

Piesek starszy i podanie narkozy dla usunięcia zdrowego zęba,  kamienia nazębnego nie jest dobrym pomysłem.

Weci zalecają podawanie suchej karmy, żwaczy, kostek - czyści zęby, ułatwia trawienie.

Bartuś waży 10,35kg..., włos przesuszony, strzyżony - odrasta nierównomiernie.

 

Bartuś w mieście czuje się jak ryba w wodzie..., ogon w górę, leci przed siebie i tylko patrzy kogo oszczekać / pogonić. Wchodząc do lecznicy nawet progu nie przekroczył a już startował z warkotem / szczekaniem do psów. Ciągnie, szarpie, podskakuje w górę piłując ziapę. Duży, czy mały pies - bez różnicy...próbuje atakować wszystkie.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moli,super,że udało Ci się z konsultacją u p. Profesora! I w dodatku za free :),

Dziękujemy pięknie lekarzom z Przychodni Małych Zwierząt!

Wiemy teraz na czym stoimy i powoli chyba trzeba będzie myśleć o ogłaszaniu Bartusia.

Tysiu Kochana,do Ciebie uśmiecham się  w tej sprawie :)

Wiecznie zapominam zapytać i p.Irenkę i Ciebie Moli...Czy Bartuś jest wykastrowany?

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, WiosnaA napisał:

Moli,super,że udało Ci się z konsultacją u p. Profesora! I w dodatku za free :),

Dziękujemy pięknie lekarzom z Przychodni Małych Zwierząt!

Wiemy teraz na czym stoimy i powoli chyba trzeba będzie myśleć o ogłaszaniu Bartusia.

Tysiu Kochana,do Ciebie uśmiecham się  w tej sprawie :)

Wiecznie zapominam zapytać i p.Irenkę i Ciebie Moli...Czy Bartuś jest wykastrowany?

Jajeczek brak ,)

Od kilku dni na spacery Bartek wychodzi tylko z Promyczkiem..., z dwóch powodów, po pierwsze nie chcę żeby nasze psy nabrały złych nawyków, po drugie - chcę nauczyć urwisa poprawnego zachowania wśród ludzi, na drodze itp.

Dziś Bartek sam, bez obstawy Promyczka idzie w gości..., zobaczymy jak się zachowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...