Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie suczki


p20f

Recommended Posts

Cześć :-)

1,5 miesiąca temu razem z Narzeczonym wzięliśmy ze schroniska 3-letnią suczkę (jej przeszłość nie jest do końca znana, ale chyba wesoło nie było).

Suczka przyzwyczaiła się do mnie praktycznie od razu, kiedy wchodzę do domu przez kilka minut nie może opanować radości na mój widok, za każdym razem kiedy ją wołam przybiega zadowolona. Problemem jest strach przed moim chłopakiem (mieszkamy wszyscy razem). Mimo tego, że ani razu na nią nie krzyknął, nie zrobił nic złego suka panicznie się go boi. Jeśli mój chłopak cały dzień jest w domu, to pies- cały dzień chowa się w najciaśniejszych częściach domu- pod łóżkiem, stołem- za nic nie chce wyjść. Do mojego chłopaka podejdzie tylko jeśli ja stoję obok.

Najdziwniejsze jest jednak to, że suczka go lubi, kiedy idzie do niej w te ciemne kąty i namawia do wyjścia to macha ogonem, łapę też mu bez problemu poda, ale widać że coś w środku nie pozwala jej podejść i być przy nim swobodną. Czas nie działa na korzyść, nic się raczej nie poprawia, w pierwszych tygodniach chciała jeszcze wychodzić z chłopakiem na spacer, teraz kiedy słyszy że bierze smycz do ręki ucieka jak poparzona

Czy ktoś może coś doradzić? Więcej czasu/behawiorysta? 

Link to comment
Share on other sites

Też tak myślę, że była katowana przez mężczyznę i ma zakodowany strach. Behawiorysta tak ale i cierpliwość, niech narzeczony daje jej smaczki, głąszcze, piesci,na początku przy tobie, żeby skojarzyła, że nie każdy mężczyzna jest zły. Powinna po jakimś czasie się do niego przekonać.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2017 o 12:20, Zagrodowy pies polski napisał:

Czy na zaproszonego gościa mężczyznę też reaguje chowaniem się pod łóżkiem?

Tak, jednakże w porównaniu z gośćmi mężczyznami to i tak mojego chłopaka boi się najbardziej (np. mojego tatę w pełni zaakceptowała).

Link to comment
Share on other sites

A chłopak pali papierosy?

Moja sunia boi się mojego taty, myślę że dlatego że jako jedyny, którego zna pali papierosy. Od początku tak ma, a nie ma powodu by się go bać, mało tego nie boi się np. przyjść do taty po smakołyka, ale jak go zabierze to od razu ucieka :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...