Jump to content
Dogomania

Dawkowanie karmy RC


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Mój pies musi jeść karmę RC gastro Intenstinal junior i według tabelki musi jej dostawać 420g dziennie. Mi sie to wydaje mało i jemu chyba tez bo widać ze pies ewidentne jest głodny.

Czy można zwiekszyć ilośc tej karmy? Weterynarz zalecił karmić tak jak na dawkowaniu i dopiero po 2 tygodniach spróbować dawac dodatkowo samo mięso. 

(Pies ma przerost złej flory bakteryjnej,biegunki,jest za chudy jak na swój wiek i rasę,nie trawi soi. Daje karmę 5 dzień i kupa już jest ok,jak narazie nie przybiera na wadze ale to chyba jeszcze za wcześnie żeby zaczął przybierać.)

Czy np zostawić ta ilośc karmy i dawac mu ja tylko z rana (do tej pory dostawał 210g rano i 210g wieczorem) a wieczorem podać mięso? Daje moim psa mięso wołowo drobiowe zmielone. Czy to może wszystko popsuć? Tą "kuracje"? 

Link to comment
Share on other sites

Radzę zmienić weterynarza. Royal Canin to najgorsza karma. Psy jej nie przywajają, są głodne i chorują. Weterynarzom RC chyba płaci za reklamę bo inaczej by zbankrutowali.

Przestaw go na normalne psie jedzenie czyli mięso wołowe z dodatkiem ryżu czy makaronu i warzyw. Kiedyś kupiłam we Francji psa, karmili go RC i pies o mało nie padł z głodu. W domu przestawiłam go na normalne jedzenie i wyrosł na championa. I jakoś nie miał ani alergii ani biegunek, był zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...