Jump to content
Dogomania

Saba ma dobry dom, ale potrzebuje pomocy behawioralnej. Zbieramy fundusze!


Recommended Posts

Cytat:
Napisał [B]bico[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/lublin-mari-jej-8-szczeniat-pilnie-potrzebuja-wsparcia-133248/index12.html#post11962859"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Marinko, co to właściwie oznacza? Co to jest ta "ostateczna ostateczność"??:roll:[/I]


[quote name='Marinka']Miałam na myśli, że jeśli nie miałabym innego wyjścia (czyli brak środków finansowych lub brak chętnych do adopcji) to musiałabym oddać ich do schronu:-([/quote]

Przyznam, ze to mnie porazilo :shake::angryy:.Obawiam sie, ze nie bedziesz miala ani srodkow, ani chetnych do adopcji. Pamietaj-jest 8 kundelkowych szczeniakow :-(
Skazujesz swiadomie 8 istnien na cierpienie i niepewny los. Blagam! Opamietaj sie! :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisał [B]Marinka[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/lublin-mari-jej-8-szczeniat-pilnie-potrzebuja-wsparcia-133248-post11962905/#post11962905"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Miałam na myśli, że jeśli nie miałabym innego wyjścia (czyli brak środków finansowych lub brak chętnych do adopcji) to musiałabym oddać ich do schronu:-([/I]
[I]Ale mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.[/I]

[quote]
przyznam, ze to mnie porazilo :shake::angryy:.[/quote]

:shake: ja tego nie doczytalam wiec tym bardziej, decyzja o uspieniu jest sluszna!

Jak dlugo Marinko jestes wstanie zajmowac sie psychicznie suczka w klinice? Fizycznie sie nią nie zajmujesz.

A jak za 5 tygodni sie okaze ze funduszy nie ma to bedziesz miala sumienie oddac sunie ze szczenietami do schroniska??
I jak tu sie nie wkurzac? Czy z Lublina to pisza dzieciaki czy osoby dorosle, zrownowazone, odpowiedzialne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Czy z Lublina to pisza dzieciaki czy osoby dorosle, zrownowazone, odpowiedzialne?[/quote]

Różne, droga ARKO, różne...

Czy dalej lobbujecie za uśpieniem?
Czyli za zmianą decyzji Marinki?
[B]
Marinko[/B], odnieś się do wypowiedzi, które tu padły i jeżeli [B]w ogóle[/B] dopuszczasz oddanie psiaków do schronu, żeby sobie dziarsko skonały np. na parwo, to może lepiej faktycznie przemyśleć dalsze działania. Pamiętaj, że decyzja jest Twoja i odpowiedzialność też. Ale odchowanie szczeniaczków do 3 tygodni i oddanie do schronu to hmmm, niezbyt rozważne działanie. [U]Ja założyłam, że zrobisz wszystko, aby tam nie trafiły, a w mojej nomenklaturze oznacza to, że tam[/U] [U][B]NIE TRAFIĄ[/B][/U]...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']Tak, no bo to przeciez Marinka wykopala suke w czasie cieczki z domu, specjalnie po to by byly szczeniaki:p[/quote]

A skad wiesz,ze suka byla wykopana w ciazy? A moze tym "pilnujacym' dala noge w cieczce,CO PRZECIEZ JEST NORMĄ, i sa efekty.....no i suka ma pecha bo znow trafila w rece nastepnych "odpowiedzialnych inaczej"
A jezyk "naszej opiekunki"(dopiero doczytalam posty do mnie), swiadczy juz o jej odpowiedzialnosci, rownowdze emocjonalnej, poziomie i intelekcie, kulturze osobistej....Ona tą suką nie pozajmuje sie dlugo!!:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anielica']Różne, droga ARKO, różne...

Czy dalej lobbujecie za uśpieniem?
Czyli za zmianą decyzji Marinki?
[/quote]
Ja tak!!! Dla mnie nie potrafi byc odpowiedzialna na 100% za wszystkie te szczenieta i sunie tym bardziej(jej adopcja nie bedzie szybka).
Jestem za uspienie slepego miotu w swietle ogolnej sytuacji zwierzat bezdomnych w Polsce.

Jesli to "milosierdzie' dla nowonarodzonych ma byc kosztem innych psow i pozniej tych i pokolen po nich, A TAK JEST, to ja mowie NIE, dla nowonarodzonych:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/11973926-post53.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

:loveu:[SIZE=3][URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=575441441"]POMOC DLA BEZDOMNEJ MARI I JEJ SZCZENIAKÓW (575441441) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/SIZE]
[FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=red]TYLKO 3[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=red][FONT=Arial Black][SIZE=3] DNI !!![/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=blue]NA BAZARKI ZAPRASZAMY ::::[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/euphoria-calvin-klein-woda-perf-100-ml-na-sunie-z-lublina-133542/[/URL]
bazarek ksiazkowy:dobre ksiazki kucharskie,recenzje z Bialego Domu i inne
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/harlequin-na-pomoc-suni-z-lublina-do-30marca-2009r-133503/[/URL]
[COLOR=red]UWAGA NOWY BAZAREK ROWNIEZ WARTY ODWIEDZENIA :[/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/kosmetyki-z-zagranicy-pocztowki-zaproszenia-itp-na-lubelska-sunie-do-22-03-a-133686/[/URL]

:loveu: [COLOR=sandybrown]teraz MAR:iloveyou:I pomoc potrzebna! [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anielica']Różne, droga ARKO, różne...

[SIZE=3][B] Czy dalej lobbujecie za uśpieniem?[/B][/SIZE]
Czyli za zmianą decyzji Marinki?
[B]
Marinko[/B], odnieś się do wypowiedzi, które tu padły i jeżeli [B]w ogóle[/B] dopuszczasz oddanie psiaków do schronu, żeby sobie dziarsko skonały np. na parwo, to może lepiej faktycznie przemyśleć dalsze działania. Pamiętaj, że decyzja jest Twoja i odpowiedzialność też. Ale odchowanie szczeniaczków do 3 tygodni i oddanie do schronu to hmmm, niezbyt rozważne działanie. [U]Ja założyłam, że zrobisz wszystko, aby tam nie trafiły, a w mojej nomenklaturze oznacza to, że tam[/U] [U][B]NIE TRAFIĄ[/B][/U]...[/quote]

[B]Ja rowniez tak[/B].Bezwzglednie! Nie widze innego wyjscia :-(
Ile pieniedzy uda sie zebrac z bazarkow? Co bedzie za miesiac, dwa jak TA historia spowszednieje i przestanie "wzruszac"? Marinko, zostaniesz sama:roll:
9 psiakow nakarmi, zaszczepi utrzyma.... kto???
Juz zadeklarowalas, ze pieskow nie wezmiesz do siebie, a w razie trudnosci oddasz do schronu :placz: Swiadomie chcesz skazac psy na dramat? :shake:.
Arka napisala, ze "trzeba pomagac madrze" ! Wlasnie tak. To jest podstawa.
Na dogo otrzymasz pomoc na pewno ale bedzie to pomoc ad hoc, na krotko. [B]Pozniej zostaniesz sama ze swoim sumieniem[/B] i ....8 szczenietami bez szans na normalne zycie. Zastanow sie czy tego wlasnie chcesz? :shake: A na adopcje raczej nie licz. Rozejrzyj sie ile pieknych psow, ktorych historie wzruszaja czeka na domy. A czy wiesz ile szczeniakow jest w schroniskach?
Marinko, ja ciagle mam nadzieje, ze ktos jednak Cie przekona i namowi do jedynej slusznej w tej sytuacji decyzji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ick']:loveu:[SIZE=3][URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=575441441"]POMOC DLA BEZDOMNEJ MARI I JEJ SZCZENIAKÓW (575441441) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/SIZE]
[FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=red]TYLKO 3[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=red][FONT=Arial Black][SIZE=3] DNI !!![/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=blue]NA BAZARKI ZAPRASZAMY ::::[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/euphoria-calvin-klein-woda-perf-100-ml-na-sunie-z-lublina-133542/[/URL]
bazarek ksiazkowy:dobre ksiazki kucharskie,recenzje z Bialego Domu i inne
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/harlequin-na-pomoc-suni-z-lublina-do-30marca-2009r-133503/[/URL]
[COLOR=red]UWAGA NOWY BAZAREK ROWNIEZ WARTY ODWIEDZENIA :[/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/kosmetyki-z-zagranicy-pocztowki-zaproszenia-itp-na-lubelska-sunie-do-22-03-a-133686/[/URL]

:loveu: [COLOR=sandybrown]teraz MAR:iloveyou:I pomoc potrzebna! [/COLOR][/quote]

[B][SIZE=5][COLOR=red]CZY WEZMIECIE Do SIEBIE TE SZCZENIAKI i Suke, jak pieniedzy zabraknie na ich utrzymanie?????[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000]Urodzone w [COLOR=blue]listopadzie 2008r[/COLOR], 6 szczeniat, dwa i mama szukaj ciagle domu![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000]Dzis Sara i jej dwie suczki byla pokazana w tv...[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/sara-jej-dzieci-mamy-ogromny-dlug-w-hotelu-prosimy-o-pomoc-127868/[/URL][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000]Dziewczyno, opamietaj sie, chcesz tułaczki i niewiadomego zycia tych szczeniat???? Dla samej suki szybko domu nie znajdziesz!!![/COLOR][/SIZE][/B] [SIZE=5][B]SKONCENTRUJ SIE NA SUCE!!! ZAMALO PRZESZLA JUZ??[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Uwazam ze Arka ma racje.
Nikt nie ma pretensji do pomagajacym ale rzeczywiscie trzeba trzezwo spojrzec na sytuacje. Gdyby sunia byla na bezplatnym tymczasie to mozna byloby myslec o zachowaniu szczeniakow a w tej sytuacji mysle ze trzeba skoncentrowac sie na ratowaniu i szukaniu domu dla suni poki nie jest zapozno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Ja tak!!! Dla mnie nie potrafi byc odpowiedzialna na 100% za wszystkie te szczenieta i sunie tym bardziej(jej adopcja nie bedzie szybka).
Jestem za uspienie slepego miotu w swietle ogolnej sytuacji zwierzat bezdomnych w Polsce.

Jesli to "milosierdzie' dla nowonarodzonych ma byc kosztem innych psow i pozniej tych i pokolen po nich, A TAK JEST, to ja mowie NIE, dla nowonarodzonych:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/11973926-post53.html[/URL][/quote]

Faktycznie, może odrobinę mnie poniosło, ale poczułam się zaatakowana i próbowałam się bronić.
Jesteś o niebo bardziej doświadczona ode mnie, ja dopiero raczkuję.
Nie było nigdy i nie jest nadal moim zamiarem kłócić się publicznie na forum i uprawiać głupie, nie prowadzące do niczego przepychanki.
Zakładałam ten wątek z myślą o tym, że na tak znanym portalu, wśród miłośników zwierząt znajdę pomoc i dobre rady (znalazłam)
Nie mam zamiaru wracać do tego wszystkiego- powiem tylko, że lat mam wystarczająco dużo.
2 marca znalazłam zziębniętą sunię (widywałam ją już w "przelocie" parę dni wcześniej) i próbowałam zasymilować z moją sunią. Niestety ta zaciekle broniła swojej pozycji i ostro się temu sprzeciwiała.
Tego samego dnia zawiozłam sunię do kliniki. Tu lekarze po badaniu usg stwierdzili, że sunia jest szczenna, ale ani słowem nie wspomnieli o sterylce aborcyjnej.
Taką propozycję usłyszałam dopiero 11 marca tu na forum...ale i tak byłoby już za późno. A dlaczego?- już wyjaśniam.
To była ostatnia faza jej szczenności!
Pozdrawiam

[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/9631/suczk.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

przeczytalam cala dyskujseee i powiem tyle.... czyli nic:)szkoda mi nerwow na forumowe utarczki...

mam nadzieje ze cala sytuacja jakos sie wyklaruje i wszystko dobrze sie skonczy, ale nie zabraniajcie nam pomagac!! nawet jezeli szczeniaki zostana uspione to pieniadze na suczke sie przydadza i ogloszenia takze !!!
wiec nie rozumiem pretensji:-o do osob ktore prowadzaa bazarki i staraja sie w jakikolwiek inny sposob....eh szkoda slow...rece opadaja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marzenKa']przeczytalam cala dyskujseee i powiem tyle.... czyli nic:)szkoda mi nerwow na forumowe utarczki...

[B]mam nadzieje ze cala sytuacja jakos sie wyklaruje i wszystko dobrze sie skonczy, ale nie zabraniajcie nam pomagac!! nawet jezeli szczeniaki zostana uspione to pieniadze na suczke sie przydadza i ogloszenia takze !!![/B]
[/quote]

Oczywiscie,ze sie przydadza. Trzeba przy ratowaniu psow byc PESYMISTA a nie optymistą,taką mam sytuacje w kraju zwierzat bezdomnych, brak domow dla psow. Trzeba brac pod uwage to, ze sunia tak szybko domu nie znajdzie, zalozyc minimum, okres 3 m-c!! Pomyslec o nowym miejscu dla niej, tanszym,sa takie dt platne/hotele. 20zl za dobe to miesiecznie ok.600zl!!!

Trzeba miec pieniadze zadeklarowane, zeby nie skonczylo sie jak z Kajtkiem z Lublina:shake: zapomniany, nieopalcany, obgryzajacy ogon, siedzi u met...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']Taką propozycję usłyszałam dopiero 11 marca tu na forum...ale i tak byłoby już za późno. A dlaczego?- już wyjaśniam.
13 marca zupełnie przez przypadek (spotkałam osobę, która tam pracuje) dowiedziałam się, że sunia urodziła, o czym powiadomiłam tu na wątku.
Jednak okazało się, [B][U][COLOR=red]że poród miał miejsce z 9 na 10 marca[/COLOR][/U][/B],[B][COLOR=red][U] o czym nie zostałam powiadomiona.[/U][/COLOR][/B]
Na chwilę obecną potrzebuję rady jak w zaistniałej sytuacji powinnam postąpić.
Pozdrawiam[/quote]

Boszeeee, zatkalo mnie.
To Ty nie chodzials nawet do suni do kliniki:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka'] [B]Na chwilę obecną potrzebuję rady jak w zaistniałej sytuacji powinnam postąpić. [/B]
Pozdrawiam[/quote]

Marinko , postapilas fantastycznie pochylajac sie nad ciezarna sunia. Wielkie brawa za to.
Blagam, wiec posluchaj dobrej rady ARKI, mojej i kilku innych osob, ktore maja duzo wiecej doswiadczenia niz TY. Przyznasz, ze argumenty przemawiajace za uspieniem maluchow sa potezne. Rozumiem, ze jest ogromnie trudna decyzja ale uwierz- to mniejsze zlo:-(
Oczywiscie bazarki i pomoc finansowa jest konieczna. Zostanie sunia i na niej trzeba sie teraz skupic :-(
Marinko , bardzo Cie prosze. Zadzwon do kliniki bo czas ucieka. Maluchy beda coraz wieksze.Jeszcze troche i na TAKA decyzje bedzie za pozno:shake:
Sama piszesz, ze nie masz mozliwosci i czasu zajmowac sie jedna sunia, a co dopiero 9-cioma psami :shake:
Daj znac prosze, jaka decyzje podjelas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']Pracuję po 10 11 godzin dziennie[/quote]

Sama widzisz :shake: Kiedy znajdziesz czas na szukanie domow dla 9psow? , na ich socjalizacje, szczepienia , odrobaczenia? Jesli sie tego podejmiesz, Ciebie beda za to rozliczac. Jezeli Ci sie to nie uda:-( ...wolalabym nie byc wtedy w Twojej skorze. Sama piszesz, ze masz swoje lata wiec wyciagnij wnioski.
Ja wiele lat temu bylam w podobnej sytuacji. Doradzano mi zebym uspila slepy miot. Nie posluchalam:shake: Wielu ludzi deklarowalo pomoc, a ja wierzylam. Wiesz jak to sie skonczylo????
Mama z czworka szczeniat zostaly u mnie. Nie potrafilam oddac do schroniska. Czulam sie odpowiedzialna. Mialy u mnie dozywocie ale wprowadzily niezle zamieszanie w moim zyciu. Zamieszanie? nie! ...to zle slowo. Destrukcje!!.
Kochalam je nad zycie ale wnioski wyciagnelam. Moje dwa staruszki (reszta umarla) przypominaja mi o mojej glupocie.
Nigdy wiecej nie dopuszcze do pojawienia sie na swiecie szczeniakow jesli tylko bede miala na to wplyw.
Swoja rodowodowa sunie tez wysterylizowalam. To informacja na potwierdzenie moich slow.
Jeszcze raz bardzo Cie prosze. Zastanow sie i przemysl wszystko raz jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdanie to też dobry pomysł z tym uśpienie,lecz wcale nie nie popieram takich akcji:mad: Jeżeli tak będzie łatwiej to mówi się trudno trzeba wybrać mniejsze zło:-(
A tak apropos skoro Marinka znalazła sunię 2 marca i w tym samym dniu weterynarze z kliniki wiedzieli że jest w ciąży to czego nic nie mówili o sterylce aborcyjnej tylko ją trzymali tam aż do czasu uroczenia prawie tydzień:angryy:
Dziwi mnie ten fakt:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mike17pl']Moim zdanie to też dobry pomysł z tym uśpienie,lecz wcale nie nie popieram takich akcji:mad: Jeżeli tak będzie łatwiej to mówi się trudno trzeba wybrać mniejsze zło:-(
A tak apropos skoro Marinka znalazła sunię 2 marca i [B]w tym samym dniu weterynarze z kliniki wiedzieli że jest w ciąży to czego nic nie mówili o sterylce aborcyjnej tylko ją trzymali tam aż do czasu uroczenia prawie tydzień:angryy:[/B]
Dziwi mnie ten fakt:roll:[/quote]

a kto popiera TAKIE akcje :shake: Toz to serce pokrojone na 8 kawalkow.:-( Wlasnie. Mniejsze zlo :-(
A mnie nie tylko dziwi ale i oburza :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Również popieram ARKĘ, już o tym pisałam.

Teraz mam pytanie - w związku z tym Marinko, że nie bywasz u suni, a są potrzebne zdjęcia, aby ją ogłosić - skąd je wziąć? Mam sama jechać i je zrobić? Nie dadzą mi obfocić psa, który nie jest na mnie.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"]Wątek zmoderowałam.
Wiele osób tutaj niepotrzebnie krzyczy i obrzuca się różnymi argumentami... kto co zrobił, kto czego nie zrobił.
Arko, zmień ton wypowiedzi. Mądrze mówisz, ale ten ton...:mad:

Dyskutujcie, ale kulturalnie.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

MNIEJSZE ZŁO?????? TO UŚPIJCIE SUKĘ, BO MAŁYM ŁATWIEJ ZNALEŹĆ DOMY!! NA JEDNO WYCHODZI - i to pies uśpiony i to pies uśpiony.
Uśpić ślepego szczeniaczka to jak zabić noworodka!!!!!! JESTEM NA NIE!!!!!!!!!!!!
:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"]Milady, prosiłam o spokój a Ty próbujesz siać zamęt. Zedytuj swojego posta, bo nadużywasz znaków interpunkcyjnych i emotek - co jest niezgodne z regulaminem.

A na marginesie: nigdy nie porównuj ludzi z psami moja droga.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...