Jump to content
Dogomania

Saba ma dobry dom, ale potrzebuje pomocy behawioralnej. Zbieramy fundusze!


Recommended Posts

[quote name='mike17pl']Przeczytałem wątek i widzę że te kłótnie nie są potrzebne:shake:
Z jednej strony popieram sterylkę aborcyjną ale nie wincie Marinki że ich nie uśpiono:angryy: Ona jest nowa i nie wiedziała że tak nie powinno się robić,trudno szczeniaczki się urodziły i teraz trzeba im pomóc rozpocząć nowe życie:loveu:
A tak wogule to czego ludzie ze Stefczyka sami nie podjęli decyzji o sterylce przeciez tam są weterynarze oni powinni sami zadecydować czy powinno się ja sterylizować czy nie i przekonać potem Marinke do gtego ale najwidoczniej był juz za późno na sterylizację wieć tego nie zrobili:shake:[/QUOTE]

Lekrze w klinice nie mieli zlecenia, sunia zostala przeciez na kogos wstawiona ,prawda? zeby dokonac aborcji musi byc podpisany dokument!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]DOŚC TEGO!!!!:angryy:[/B]

To pierwszy i ostatni mój krzyk na tym wątku!

Nie interesują mnie niczyje wrzaskliwe pouczenia!Jeśli masz doświadczenie w opiece i pomocy zwierzętom i chcesz to przekazać dalej, i pomóc zrozumieć nierozumiejącym...[B]naucz się to przekazywać[/B]. Jeśli nie umiesz tego...daj innym prawo nie umieć czegoś innego...może właśnie skutecznej,globalnej pomocy zwierzętom.

I to tyle na ten temat!

Wracam do zasadniczego podmiotu tego wątku- [B]do potrzebującej pomocy suki![/B]
Mari,tak czy siak,pomocy potrzebuje i potrzebowałaby! Czy to w formie hoteliku, DT,czy też przylecznicowego hoteliku.
Cena za hotel,czy DT nie byłaby niższa niż obecne 20zł za dobę(dobrze pamiętam?)-Mari jest dużą suczką!
Powtórzę raz jeszcze -[B]hotelik,szczepienie i sterylizacja to podstawowe priorytety na dziś![/B]Ogłaszanie,żeby szukać szybko domu!!!
W tym wszyscy chyba jesteśmy zgodni?
Czy w tym względzie możemy liczyć na pomoc dla suczki Mari???

Link to comment
Share on other sites

:loveu:[SIZE=3][URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=575441441"]POMOC DLA BEZDOMNEJ MARI I JEJ SZCZENIAKÓW (575441441) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/SIZE]
[FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=red]TYLKO [/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=red][FONT=Arial Black][SIZE=3]4 DNI !!![/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=blue] NA BAZARKI ZAPRASZAMY ::::[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/euphoria-calvin-klein-woda-perf-100-ml-na-sunie-z-lublina-133542/[/URL]
bazarek ksiazkowy:dobre ksiazki kucharskie,recenzje z Bialego Domu i inne
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/harlequin-na-pomoc-suni-z-lublina-do-30marca-2009r-133503/[/URL]
[COLOR=red]UWAGA NOWY BAZAREK ROWNIEZ WARTY ODWIEDZENIA :[/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/kosmetyki-z-zagranicy-pocztowki-zaproszenia-itp-na-lubelska-sunie-do-22-03-a-133686/[/URL]

[COLOR=sandybrown]BRAWO ZUZlLIKOWA[/COLOR]:loveu: [COLOR=sandybrown]teraz MAR:iloveyou:I pomoc potrzebna! [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A dlaczego tam nikt nie jezdzi bo jak nie schronisko w Lublinie to juz nic???
A tam sa dopiero dramaty zwierzat i masowe usmiercanie! [/quote]

ARKA - lublin, jeżeli chodzi o rzetelne pomaganie, dotychczas był mizerny, jeżeli nie tragiczny. Trudno było uzbierać 20 osób do założenia stowarzyszenia, nie mówiąc już o jakimkolwiek działaniu, bardziej zorganizowanym...
Psy wyjęte z ND (spinka, leon, aster, kajtek) to prywatna nasza inicjatywa - moja i Tiger. Nasza kasa, nasza benzyna, nasz czas...
Za Tiger się nie wypowiem. Ja niestety nie mam czasu być kaowcem wszystkiego - dużo pracuję... Nie ma tymczasów, nie ma kasy, nie ma ludzi... Ani razu od 2 lat nie zgłosił się nikt z prośbą o pomoc psu, no chyba że chodzi o pojechanie 100 km żeby sprawdzić dom... Do żadnej akcji nie zostałam zaproszona, o nic poproszona. Ja nie mam siły ani czasu na organizowanie ruchu pospolitego. Ale też nie jestem na to zamknięta.
Obecnie tymczasuję koty, to fizycznie mogę. Jeżeli znajdzie się osoba, która będzie chciała się zaangażować w ND, chętnie pomogę, w miarę możliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']
[B]hotelik,szczepienie[/B] [COLOR=red][B][U]i sterylizacja[/U][/B][/COLOR] [B]to podstawowe priorytety [COLOR=red]na dziś[/COLOR]![/B][/quote]

Czyli rozumiem, ze szczeniaki bedą uspione, tak??

No chyba nie chcesz powiedziec ze suke karmiacą bedziesz JUZ sterylizowala??
A szczeniaki tez trzeba odrobaczyc, nie raz, i zaszczepic to dwa. Chyba nie chcesz powiedziec, znow, ze bedziesz je oddawala bez podstawowych zabezpieczen, podstawowych-jedno conajmniej szczepienie. Male z suką powiny byc do 10-tego tygodnia zycia. Powinny byc od 4-5 tygodnia dokarmiane juz, czy cena za hotelik bedzie ciagle ta sama, wątpie.

Link to comment
Share on other sites

MARINKO, myślę, że warto żebyś pogadała z lekarzami na S. odnośnie dalszej sytuacji maluchów i ewentualnej ceny za pobyt. Oraz tego, co powinno być zrobione, zanim pójdą do domów. Ja bym zrobiła plan, jakiś finansowy też i skonsultowała go tu na dogo ewentualnie. Wtedy będziesz wiedziała jaka to jest kwota do zebrania... Być może, jeżeli znajdzie się chętny na pieska, zdecyduje się pomóc finansowo - dlatego już warto szukać.
To będzie, niestety, niezbyt przyjemny prysznic...
Załóżmy, że suka jest w hotelu jeszcze 6-7 tygodni (10 to utopia w tej sytuacji) - ile to będzie? Czy będzie dopłata za maluchy? Za ile odrobaczanie? I sterylizacja też (myślę, że nie na Stefczyka - bo tam ceny są szalejące...).
Wszystkim tym, jeżeli mogę zasugerować, powinnas się zająć.
6 tygodni x 7 dni = 42x2 = 840 zł

Link to comment
Share on other sites

Aha, i jeszcze jedno, póki pamiętam.
Trzeba ustalić z hotelem, że oni wydają psy TYLKO za Twoją zgodą, no chyba, że chcesz, żeby brał je kto chce...................... Ale na dogomanii zwyczaj jest taki, że sprawdzamy dom na ile możemy, i podpisujemy umowę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anielica']MARINKO, myślę, że warto żebyś pogadała z lekarzami na S. odnośnie dalszej sytuacji maluchów i ewentualnej ceny za pobyt. Oraz tego, co powinno być zrobione, zanim pójdą do domów. Ja bym zrobiła plan, jakiś finansowy też i skonsultowała go tu na dogo ewentualnie. Wtedy będziesz wiedziała jaka to jest kwota do zebrania... Być może, jeżeli znajdzie się chętny na pieska, zdecyduje się pomóc finansowo - dlatego już warto szukać.
To będzie, niestety, niezbyt przyjemny prysznic...
Załóżmy, że suka jest w hotelu jeszcze 6-7 tygodni (10 to utopia w tej sytuacji) - ile to będzie? Czy będzie dopłata za maluchy? Za ile odrobaczanie? I sterylizacja też (myślę, że nie na Stefczyka - bo tam ceny są szalejące...).
Wszystkim tym, jeżeli mogę zasugerować, powinnas się zająć.
6 tygodni x 7 dni = 42x2 = 840 zł[/quote]

Rozsądne.

Arka...wybacz,nie wejdę w dyskusję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anielica'] [FONT=Calibri][SIZE=3]Zauważ, że Marinka jest osobą nową na dogomanii. Ma prawo nie wiedzieć o wielu sprawach, nie wiedzieć o konsekwencjach pewnych wyborów i podejmować swoje, zgodne z sumieniem, wiedzą, przekonaniami, jakie ma dziś. [/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][B][FONT=Calibri]MOŻE POZWÓLMY JEJ NAUCZYĆ SIĘ POMOCY ZWIERZAKOM W PRAKTYCE, na własnej skórze?[/FONT][/B][/SIZE]
[/quote]
Ale może bardziej doświadczeni powinni jej pomóc, doradzić przede wszystkim?? Powiedziec jak to działa, jak psie życie zagrozone, to zawsze się znajdzie troszkę grosza, a potem :roll: zostanie z tym sama, albo prawie sama i co wówczs?? Odda maluchy do schrosnika, nieposzczepione - to grosze niż ich uspienie :-( Cóż wówczas da Twoje potępienie?? Tym psom.... Pójdzie na to trochę kasy, która w takim zostanie zmarnowana.
Ile jest stałych deklaracji miesięcznych?? Dlaczego nikt tego nie podpowiedział - wiedziałaby na co może liczyć. Czemy nikt wczesniej nie poradził zapytać się jak będą wygladały ceny po urodzeniu szczeniaków - szczególnie, ze jest ich az tyle. A jak sunia bedzie szukała domu pół roku i tak 2 szczenaiki - za półroczne szczyle pewnie cena hotelu wzrośnie 3 x...

Dlaczego chcesz by sie uczyła pomocy kosztem psów.... wyadoptowanie 1 psa dla osoby niedoświadczonej jest ciężkie - sama wiem po sobie, a co dopiero 9 :crazyeye: Szczególnie, ze udźwignięcie tego finansowo jest strasznie ciężkie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anielica']
Wszystkim tym, jeżeli mogę zasugerować, powinnas się zająć.
6 tygodni x 7 dni = 42x2 = 840 zł[/quote]

szczepienie i odrobaczenie sczeniat, lekko 60zl x 8=480zl, suka z 65-70 zl=550zl.
Jedzenie dla szczeniat.
Sterylizacja 300zl,razem 850zl plus hotel optymistycznie bardzo 840zl,razem
[B]1690zl[/B] plus jedzenie dla szczeniat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
[B][SIZE=3]A Kajtek, ktory jest z Lublina, od waszej kolezanki wlasnie, siedzi u met co z nim???[/SIZE][/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/koszmar-kajtka-jeszcze-sie-nie-skonczyl-zbieramy-na-nowy-dt-pomoz-128921/[/URL]

[B]anielica chyba znasz historie Kajtka, prawda?[/B][/quote]


od jakiej naszej koleżanki????:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Kto to jest jakaś met? Nie znam takiej osoby, więc nie chcę żeby mnie z nią łączono:angryy:
Zaraz się okaże, że za druga wojnę światową też jesteśmy winne:roll:
Kobieto, opanuj się w swej nienawiści:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
No chyba, .............ze jest plan,.............. ze suke ze szczenietami wywiozą kolezanki do Niemiec:razz:[/quote]

Rozumiem, że to do mnie.
Oświadczam, nie ma takiego sekretnego, "skrytobójczego" planu:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Ale może bardziej doświadczeni powinni jej pomóc, doradzić przede wszystkim?? Powiedziec jak to działa, jak psie życie zagrozone, to zawsze się znajdzie troszkę grosza, a potem :roll: zostanie z tym sama, albo prawie sama i co wówczs?? Odda maluchy do schrosnika, nieposzczepione - to grosze niż ich uspienie :-( Cóż wówczas da Twoje potępienie?? Tym psom.... Pójdzie na to trochę kasy, która w takim zostanie zmarnowana.
Ile jest stałych deklaracji miesięcznych?? Dlaczego nikt tego nie podpowiedział - wiedziałaby na co może liczyć. Czemy nikt wczesniej nie poradził zapytać się jak będą wygladały ceny po urodzeniu szczeniaków - szczególnie, ze jest ich az tyle. A jak sunia bedzie szukała domu pół roku i tak 2 szczenaiki - za półroczne szczyle pewnie cena hotelu wzrośnie 3 x...

Dlaczego chcesz by sie uczyła pomocy kosztem psów.... wyadoptowanie 1 psa dla osoby niedoświadczonej jest ciężkie - sama wiem po sobie, a co dopiero 9 :crazyeye: Szczególnie, ze udźwignięcie tego finansowo jest strasznie ciężkie.[/quote]

Dlatego ROZSADEK tez nakazuje uspic szczenieta!!! Domu dla samej suki moze szukac dlugo!!!! Trzeba zalozyc srednie szukanie 3 m-c.

Suka nie moze byc wysterylizowana wczesniej nic szczeniaki sie odstawi, suka karmi do 6 tygodnia, po dwoch tygodniach conajmniej od odstawienia sie ich.

No chyba, .............ze jest plan,.............. ze suke ze szczenietami wywiozą kolezanki do Niemiec:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']szczepienie i odrobaczenie sczeniat, lekko 60zl x 8=480zl, suka z 65-70 zl=550zl.
Jedzenie dla szczeniat.
Sterylizacja 300zl,razem 850zl plus hotel optymistycznie bardzo 840zl,razem
[B]1690zl[/B] plus jedzenie dla szczeniat.[/quote]

To duzo :shake: . Moze warto sprawe jeszcze przemyslec poki jest czas. Ja z bolem serca niestety tez popre Arke. Wystarczajaco biedy jest w schronach i tula sie po ulicach.Znalezienie domow dla 8 kundelkow bedzie ogromnie trudne:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Gdzie tu nienawisc?? Pokazuje Ci psa, ktory od waszej kolezanki pojechal do met. Kolezanki z Lublina!! Taki skrot myslowy na wiezi regionalne:razz:

A do rachunku suni i szczeniat nalezalo by tez doliczyc koszt sterylizacji, za jakis czas, maluchow-suczek. Jak znam zycie i nature to jest 5 suczek i 3 pieski a sprawiedliwie 4 na 4 a jak ktos ma duzego farta to wiekszosc sa pieski wtedy. No nie wiem jak u Was jest ze swiadomoscia u ludzi,ze sterylkami. Czy latwo znajdziecie takich co zgodza sie podpisac zobowiazanie,ze sami wystertylizuja na wlasny koszt i ktos musi tego dopilnowac co nie oznacza wcale, ze wyeegzekwuje skutecznie:shake:[/quote]

O, już spokojniej... Weszłam na ten wątek, zastałam sytuacja, taką jaka zastałam, na ile pomóc będą mogła, to pomogę, cudów nie obiecuje, bo cudotwórcą nie jestem, a szkoda:shake: Uważam, że nikt tutaj nie zasługuje na lincz:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Tym bardziej znalezienie dobrych domów - bo oddanie byle komu, a za rok szukanie kolejnym 8*4 nie jest tym, o co w tym chodzi.[/quote]

dokladnie :-(. Sytuacja jest bardzo trudna i chyba wszyscy sie z tym zgadzaja. Moim zdaniem w tym wypadku nalezy wybrac mniejsze zlo i nie skazywac maluchow na niepewny los, poki jeszcze nie jest za pozno. Tak nakazywalby rozsadek :-( ( matko...nie wierze, ze to napisalam :oops: ale zycie nauczylo mnie juz jak wyglada rzeczywistosc )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']od jakiej naszej koleżanki????:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Kto to jest jakaś met? Nie znam takiej osoby, więc nie chcę żeby mnie z nią łączono:angryy:
Zaraz się okaże, że za druga wojnę światową też jesteśmy winne:roll:
Kobieto, opanuj się w swej nienawiści:roll:[/quote]

Gdzie tu nienawisc?? Pokazuje Ci psa, ktory od waszej kolezanki pojechal do met. Kolezanki z Lublina!! Taki skrot myslowy na wiezi regionalne:razz:

A do rachunku suni i szczeniat nalezalo by tez doliczyc koszt sterylizacji, za jakis czas, maluchow-suczek. Jak znam zycie i nature to jest 5 suczek i 3 pieski a sprawiedliwie 4 na 4 a jak ktos ma duzego farta to wiekszosc sa pieski wtedy. No nie wiem jak u Was jest ze swiadomoscia u ludzi,ze sterylkami. Czy latwo znajdziecie takich co zgodza sie podpisac zobowiazanie,ze sami wystertylizuja na wlasny koszt i ktos musi tego dopilnowac co nie oznacza wcale, ze wyeegzekwuje skutecznie:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
A do rachunku suni i szczeniat nalezalo by tez doliczyc koszt sterylizacji, za jakis czas, maluchow-suczek. Jak znam zycie i nature to jest 5 suczek i 3 pieski a sprawiedliwie 4 na 4 a jak ktos ma duzego farta to wiekszosc sa pieski wtedy. No nie wiem jak u Was jest ze swiadomoscia u ludzi,ze sterylkami. Czy latwo znajdziecie takich co zgodza sie podpisac zobowiazanie,ze sami wystertylizuja na wlasny koszt i ktos musi tego dopilnowac co nie oznacza wcale, ze wyeegzekwuje skutecznie:shake:[/quote]

Arka, wytoczylas ciezkie dziala. Ze mna te "wojne" bys juz wygrala :chaos:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']ale czy musimy prowadzić "wojny"?[/quote]

;) to byla przenosnia. Oczywiscie, ze nie trzeba prowadzic otwartej wojny. Ja chcialam napisac, ze argumenty Arki mnie przekonaly.
Przeczytalam watek i uruchomila mi sie wyobraznia.... co dalej? jaka szanse na normalne zycie maja maluchy? uwazam, ze niewielka :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie miałam pojęcia ile może być tych szczeniaków, modliłam się, by było ich jak najmniej...Osiem, to i tak szok dla mnie:-( Dlatego, jak jeszcze Mari była w ostatnich dniach ciąży, pytałam czy usg może wykazać ile ich jest, ale podobno usg liczby szczeniąt nie wykaże:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bico']może tych szczeniaczków nie będzie więcej niż dwa, trzy:roll:
[/quote]

Musze sie odniesc do tego postu. Matka natura dla kundelkow jest "wredna" nie rodzą dwoch czy trzech szczeniakow:shake: Jesli rodzą tak male ilosci to juz oznacza ze cos nie tak z narzadami rodnymi(torbiele, guzy sa) lub staruszki suczki i wiecej...
Pierworodki rodza 6 szczeniat przewaznie a nastepne porody coraz wiecej niestety:shake: a potem ,w wieku juz starszym, coraz mniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...