Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Dnia 14.02.2020 o 17:48, konfirm31 napisał:

Słodziak :). Strasznie żal, że tego swojego nie ma :(. 

 

Przykre to wszystko:(

Pisałam właśnie na wątku zamojskiej Miłej bez oka, że jakoś niektóre psy mają wciąż pod górkę, zwłaszcza starsze, z chorobami:(.

A tak bardzo chciałoby się zmienić im życie:(

Max żyje dzięki temu, że został zabrany ze schroniska, dzięki staraniom tylu wspaniałych osób; ma teraz opiekę, ma swój świat, ale tak bardzo chciałoby się, żeby jeszcze poznał smak własnego domu i rodziny:(.

W podobnej sytuacji jest Miła bez oka, która całe wcześniejsze życie spędziła w schronisku:(

No i zamojska Klara:(

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Przykre to wszystko:(

Pisałam właśnie na wątku zamojskiej Miłej bez oka, że jakoś niektóre psy mają wciąż pod górkę, zwłaszcza starsze, z chorobami:(.

A tak bardzo chciałoby się zmienić im życie:(

Max żyje dzięki temu, że został zabrany ze schroniska, dzięki staraniom tylu wspaniałych osób; ma teraz opiekę, ma swój świat, ale tak bardzo chciałoby się, żeby jeszcze poznał smak własnego domu i rodziny:(.

W podobnej sytuacji jest Miła bez oka, która całe wcześniejsze życie spędziła w schronisku:(

No i zamojska Klara:(

 

Jest jeszcze Kaśka...:( 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2020 o 07:38, konfirm31 napisał:

No i tego nie mogę zrozumieć. Piękna, młoda, w sumie zdrowa. I tyle tylko, że trzeba z nią na początku trochę popracować. A potem, to cud miód. Taka piękna i mądra Kasia :(. 

Ona już nie taka młoda... już ok. 8 lat teraz ma.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2020 o 22:56, Murka napisał:

Jest jeszcze Kaśka...:( 

 

Dnia 16.02.2020 o 07:38, konfirm31 napisał:

No i tego nie mogę zrozumieć. Piękna, młoda, w sumie zdrowa. I tyle tylko, że trzeba z nią na początku trochę popracować. A potem, to cud miód. Taka piękna i mądra Kasia :(. 

Tak, wiem, tylko Kaśka młodsza, ma więc większe szanse i więcej czasu... 

Tez nie rozumiem, dlaczego nikt o nią nie pyta, jakby ktoś  jakiś czar  rzucił...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2020 o 19:55, Tola napisał:

 

Tak, wiem, tylko Kaśka młodsza, ma więc większe szanse i więcej czasu... 

Tez nie rozumiem, dlaczego nikt o nią nie pyta, jakby ktoś  jakiś czar  rzucił...

Pytać pyta, nawet czasem wydają się fajni ludzie. Nawet odwiedziny bywają i wydaje się, że to już... ale niestety wszyscy rezygnują:(

 

U Maxa ten łysy placek na pysku powiększał się i miejscami skóra była lekko zaczerwieniona. Panthenol łagodził stan zapalny, ale świąd musiał być nadal. Zastosowałam na próbę krem Elosone, który kiedyś stosowałam u innego psa na drapanie się (łagodzi świąd, atopowe zapalenie skóry) i który mi został (prawie cała tubka).  I już po pierwszym użyciu była różnica: zaczerwienienie zniknęło całkiem. Także teraz stosuję Panthenol na wargę rano, a wieczorem Elosone na wyłysienie. Póki co sprawdza się i oby tak zostało, bo już myślałam, że będę musiała się zgłosić do weta po jakieś leki. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jola&tina napisał:

Z bazarku dla Maksia nie wystarczy na worek karmy.
Ale może potrzebuje puszki, takie jak ostatnio? Albo coś innego trzeba mu kupić ?

Może preparat na stawy Caniviton? Jeszcze trochę jest, ale byłoby na zapas.

 

Niestety jest nowy problem:( Dziś zauważyłam, że Max się bardzo wygryza w stawie kolanowym w tylnej łapie, na którą kuleje. Nigdy się tam nie wygryzał, więc jestem niemal pewna, że to z bólu, a nie z alergii. Zwłaszcza, że wygryzanie jest tylko w tym jednym miejscu i ta łapa zawsze mu "uciekała" trochę. Rozmawiałam z wetem i powiedział, że nie ma sensu robić RTG, bo to obciążenie dla takiego staruszka, a na bank wyjdą mu zwyrodnienia. Ustaliliśmy, że na próbę przez kilka dni dam mu bezpieczny lek przeciwbólowy-przeciwzapalny. Mam m.in. Previcox, który został mi innym staruszku. Zobaczymy, oby pomogło.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jola&tina napisał:

Dobrze, kupię CanivitonVETOQUINOL Caniviton forte plus - 90 tab. Taki ma być??
A dokupić jeszcze kilka puszek mokrej karmy? Lepsze są puszki po 400g czy po 200g?

Tak, taki Caniviton:)

Jeśli jest taka możliwość, to puszki też można dokupić, zostało 5 sztuk.

Chyba po 400 g wychodzą taniej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O,rany a dlaczego co się stało,tak nagle?

Żegnaj Maksiutku,zawsze do ciebie zaglądałam i miałam nadzieję,że jednak znajdziesz swój dom.Właśnie miałam wyróżnić ogłoszenie.

Bądź szczęśliwy za [TM*]

                                                     2d99d830415557038a6f20ae7e11dfcc.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...