Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Max jest niestety coraz bardziej głodny i coraz bardziej kombinuje nad poszukiwaniem jedzenia:( Już nie wypuszczam go na teren boksów, żeby nie zaglądał do tych otwartych, nie szukał rozsypanej karmy itd. Przedtem szedł jak po sznurku na drugi wybieg, a ostatnio zaczyna kluczyć, zakręca mi dookoła budynku z boksami i muszę mu "pomagać" trafić do bramy. Zaczyna też kombinować z miskami w sąsiednich boksach. Oczywiście odsuwam miski z karmą innych psiaków maksymalnie, ale jeden z sąsiadów jeździ z tą miską po całym boksie i już raz się zdarzyło, że coś mi tam szurało i szurało - to Max łapą trącał miskę, wysypał trochę karmy i usiłował wyzbierać to co przeleciało na jego stronę. Miski są antywywrotne właśnie po to, żeby karma się nie rozsypywała, ale to nie pomogło w tym przypadku.

Obserwowałam potem czy Max się nie wygryza po tym podjedzeniu zwykłej karmy, ale na szczęście nic się nie działo. 

Niestety przedwczoraj Max wdarł się do domu (to teren drugiego wybiegu, zostawiłam go samego dosłownie na kilkanaście minut), wyciągnął wór zwykłej karmy na ogród i wyszarpał w nim dziurę. Zeżarł sporo:( Wczoraj się nic nie działo, ale dzisiaj już w jednym miejscu zaczął się wygryzać:( 

Nie jestem pewna czy inny pies otworzył drzwi i zostawił uchylone i tego nie zauważyłam czy to Max skoczył na klamkę i je otworzył, ale teraz na wszelki wypadek zamykam drzwi na klucz za każdym razem jak wypuszczam Maxa.

W naszych warunkach ciężko upilnować, aby pies nie miał dostępu do innej karmy niż swoja. Nie pomaga niestety fakt, że Max jest głodny i zdeterminowany, aby tego jedzenia szukać. Zagląda mi do kieszeni, obwąchuje ręce, na swoją karmę się rzuca... Staram się i robię co mogę, ale jak widać, że czasami tę walkę z Maxem przegrywam. Jemu czuć wyraźnie kręgosłup i żebra też trochę... ja bym mu zwiększyła dawkę tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Może  jak taki głodny to mu trochę zwiększyć ilość karmy? Tak o 1/4.To że czuć mu żebra i kręgosłup, to niekonieczne świadczy o głodzie, bo np nasza Onka Bliss też tak ma, a nie szuka jedzenia (w przeciwieństwie do Lerki, która jest gruba i wiecznie głodna) . Ale jak tak gorączkowo szuka karmy i kombinuje, to znaczy, że jest jednak głodny. Myślę, że trzeba mu dawać więcej. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam,że trzeba zwiększyć dawkę i może jeszcze karmić go 2 razy dziennie(nie wiem ile razy jest on karmiony).Nie można głodzić psa bo to jest nieludzkie.Ewidentnie widać,że on potrzebuje po prostu więcej karmy jak to jest też u ludzi,jedni potrzebują na śniadanie jedną kromkę a inni dwie.

Nie wiadomo jeszcze jakie Maks ma w sobie choroby,być może powodują własnie łaknienie głodu i Maks chce koniecznie je zaspokoić.

Trzeba zwiększyć dawkę karmy.I sprawdzić jego zachowanie.

A z tym workiem to przynajmniej wreszcie sobie pojadł do syta i zapewne w tym momencie był szczęśliwy,krótko ale był.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jest lepiej.

 

Póki co rozliczenie:

Stan konta na 6 grudzień wynosił -491,60 zł

-360 zł hotelowanie 7.12-5.01

-31,50 zł Agapurin x 2 opak.

-17 zł Encorton x 2 opak.

-22 zł odrobaczenie

Stan konta na 5 styczeń wynosi -922,10 zł.

 

Za poprzednie rozliczenie wysłałam rachunek dopiero parę dni temu, dlatego jeszcze nie ma wpłaty.

Czy za obecne rozliczenie też wystawiać rachunek? Nie wiem ile zostało ze zbiórki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2020 o 18:28, Murka napisał:

Wydaje mi się, że jest lepiej.

 

Póki co rozliczenie:

Stan konta na 6 grudzień wynosił -491,60 zł

-360 zł hotelowanie 7.12-5.01

-31,50 zł Agapurin x 2 opak.

-17 zł Encorton x 2 opak.

-22 zł odrobaczenie

Stan konta na 5 styczeń wynosi -922,10 zł.

 

Za poprzednie rozliczenie wysłałam rachunek dopiero parę dni temu, dlatego jeszcze nie ma wpłaty.

Czy za obecne rozliczenie też wystawiać rachunek? Nie wiem ile zostało ze zbiórki.

Ze zbiorki zostało 561 zł.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Murka napisał:

Ale to już po odjęciu kwoty z rachunku, który wystawiłam na początku stycznia (491,60 zł) czy przed odjęciem i zostaje w sumie 69,40 zł?

Tak wygląda rozliczenie zbiórki:

1519,04 zł

 

- 367 zł hotelowanie listopad

- 591 zł  hotelowanie grudzień

--------------------------

do wykorzystania -  561,04 zł

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tola napisał:

Tak wygląda rozliczenie zbiórki:

1519,04 zł

 

- 367 zł hotelowanie listopad

- 591 zł  hotelowanie grudzień

--------------------------

do wykorzystania -  561,04 zł

 

Za grudzień było 491 zł, dodatkowe 100 zł na rachunku to są wpłaty na konto Fundacji (podawane tutaj na wątku).

Link to comment
Share on other sites

Uzupełnione wpłaty na koncie Maxa:

Wpłaty :

272. Wataha Alexa - 40zł - 19.12.2019r

273. P. Joanna N. -30zł -19.12.2019r

274. mar.gajko - 130zł -22.12.2019r

275.Elf i Mango - 20zł -23.12.2019r

276.helli - 50zł -24.12.2019r

277.Bakusiowa -50zł -27.12.2019r

278.Gabim - 25zł -07.01.2020r

279.Wataha Alexa - 40zł -09.01.2020r

280.P.Joanna -30zł 10.01.20120r

281.konfirm31 - 30zł -10.01.2020r

Stan konta:   1154,19 zł na dzień 10.01.2020r. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...