Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

46 minut temu, Murka napisał:

Rozliczenie Maxa:

Stan konta na 7 wrzesień wynosił -505,70 zł

+505,70 zł Alaskan Malamute

+50 zł Fundacja ZEA

-360 zł hotelowanie 08.09-07.10

-29,90 zł antybiotyk (Amoksiklav)

-31,70 zł Agapurin x 2 opak.

-94,90 zł Caniviton

Stan konta na 7 październik wynosi -466,50 zł.

 

 

Tola mi powiedziała, że bieżący rachunek za hotelowanie Maxa, zapłaci ZEA. Alaskan, to my, tutejsze Cioteczki, tylko ;) za leki. Mam nadzieję, że na bazarku, zbierzemy na drugi worek karmy. I tu mam pytanie. 

Max teraz je Eukanubę dla psów z problemami skórnymi- obecnie nie leczniczą, a bytową. Jest lepiej, niż na zwykłej karmie, ale jednak co i rusz się wygryza i musi dostawać steryd. Na FB, przeczytałam o innej karmie, która bardzo dobrze sprawdza się u Onków z problemami skórnymi i łojotokiem. Jest to karma bezzbożowa, bezkurczakowa, z jagnięciną, kartoflami. O dziwo, podobna karma z łososiem, ma gorszą opinię. 

Co sądzicie o tym, żeby sprawdzić, jak Max zareaguje na taką karmę? Może mu lepiej posłuży, niż Eukanuba? Zaraz ją odszukać. Wrzucę linka z Zooplusa, ale może gdzieś jest taniej? 

Rzuć okiem na to! #zooplus /-1068760

Widzę, że link nie działa. Karma nazywa się Simpson Premium Sensitive Adult Lamb & Potato. Za worek 12 kg,  w Zooplus cena 169,80,czyli +/-20 zł drożej. Ale może warto sprawdzić? 

 

Link to comment
Share on other sites

Hipoalergiczna karma dla dorosłych psów z problemami skóry i sierści, bez dodatku zbóż. Z dużą zawartością jagnięciny o takiej samej jakości jak ta, która jest stosowana w pożywieniu dla ludzi. Simpsons Premium Sensitive Lamb & Potato to karma dla dorosłych psów, która odznacza się zbalansowaną ilością składników odżywczych. Polecana jest psom o delikatnej skórze i/lub wrażliwym układzie trawiennym, jest również odpowiednia dla młodych psów, które nie tolerują diet zbożowych. ta na turalna karma odznacza się dużą zawartością mięsa ( *45% jagnięciny), które jest lekkostrawne i smaczne, a więc idealne dla wybrednych zwierząt. Idealna dla psów, które usiłują przybrać na wadze.Wszystkie karmy suche Simpsons Premium zostały wyprodukowane z użyciem składników o najwyższej jakości, są hipoalergiczne, wolne od glutenu, nabiału oraz soi. Wiele problemów związanych ze zdrowiem, np. alergia skórna lub nietolerancja pokarmowa, to efekt nieprawidłowej diety. Podawanie karm o jakości premium, takich jak Simpsons pomaga zmniejszyć to ryzyko.
Simpsons Premium Sensitive Lamb & Potato, w skrócie:

  • Hipoalergiczna
  • Holistyczny i naturalny suchy pokarm dla psów 
  • Bez zbóż
  • Wysoka zawartość mięsa
  • Bez barwników, dodatków smakowych ani konserwantów
  • Bez genetycznie modyfikowanych składników
  • Jagnięcina hodowana w Wielkiej Brytanii. Posiada taką sama jakość jak ta stosowana w prodoktach dla ludzi.
  • Składniki o wysokim stopniu strawności, dzięki czemu podajesz mniejszą ilość pokarmu, co w efekcie jest bardzo ekonomiczne
  • Zawiera glukozaminę, chondroitynę, MSM, prebiotyki i żurawinę
Link to comment
Share on other sites

Apel:

Wiele osób zna Ulvhedin i Kraksę <*> .

Na Zrzutka.pl znalazłam zbiórkę na opłacenie pochówku i faktury za leczenie. Jeżeli

ktoś może wspomóc Ulv to prośba o wpłatę.

https://zrzutka.pl/55ut6z?gclid=EAIaIQobChMIzfyY2c6M5QIV0NQYCh0wmQ--EAEYASABEgJNyvD_BwE

Wątek BDT u ULV 

https://www.dogomania.com/forum/topic/93991-bezpłatny-dt-ulvhedinn-dramatyczna-sytuacja-wszyscy-chorują-pomoc-potrzebna/page/41/?tab=comments#comment-17525687

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mar.gajko napisał:

Dziewczęta, a dlaczego nie Royal Canin Veterinary Diet Canine Hypoallergenic DR 21, karmy vet Royala są bardzo dobre. Czy on to juz jadł?

Mariolu, wiem, że karmy weterynaryjne Royal, to zupełnie inna jakość, niż karmy bytowe. Niestety, taka weterynaryjna karma, kosztuje około 250-260 zł za worek, a Max zjada jakieś +/-półtora, albo i więcej worka miesięcznie. Takie duże kwoty (bo dochodzi jeszcze hotelowanie i leki), są zupełnie poza naszymi możliwościami finansowymi. Cały czas cienko przędziemy i szukamy tańszej, ale i możliwie jak najlepszej leczniczej karmy dla Maxa. Alaskan, która jest skarbnikiem Maxa, dwoi się i troi, żeby kupić wybraną zespołowo karmę u najtańszego dostawcy, bo każda złotówka jest tu  istotna. Jola&tina i Ulafeta co i rusz robią dla Maxa bazarki, ZEA  organizuje zrzutki, a i tak, cały czas, jesteśmy na styk :((. Aż boję się pomyśleć, co będzie w razie jakiegoś kolejnego problemu ze zdrowiem Maxa...... (odpukać!)

  Niestety, nie stać nas na Royala dla Maxa :(((

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, konfirm31 napisał:

Mariolu, wiem, że karmy weterynaryjne Royal, to zupełnie inna jakość, niż karmy bytowe. Niestety, taka weterynaryjna karma, kosztuje około 250-260 zł za worek, a Max zjada jakieś +/-półtora, albo i więcej worka miesięcznie. Takie duże kwoty (bo dochodzi jeszcze hotelowanie i leki), są zupełnie poza naszymi możliwościami finansowymi. Cały czas cienko przędziemy i szukamy tańszej, ale i możliwie jak najlepszej leczniczej karmy dla Maxa. Alaskan, która jest skarbnikiem Maxa, dwoi się i troi, żeby kupić wybraną zespołowo karmę u najtańszego dostawcy, bo każda złotówka jest tu  istotna. Jola&tina i Ulafeta co i rusz robią dla Maxa bazarki, ZEA  organizuje zrzutki, a i tak, cały czas, jesteśmy na styk :((. Aż boję się pomyśleć, co będzie w razie jakiegoś kolejnego problemu ze zdrowiem Maxa...... (odpukać!)

  Niestety, nie stać nas na Royala dla Maxa :(((

 

Połtora worka?Nasz rottek 50+zjada miesięcznie worek 12 kg, czasami mniej.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, konfirm31 napisał:

Mariolu, wiem, że karmy weterynaryjne Royal, to zupełnie inna jakość, niż karmy bytowe. Niestety, taka weterynaryjna karma, kosztuje około 250-260 zł za worek, a Max zjada jakieś +/-półtora, albo i więcej worka miesięcznie. Takie duże kwoty (bo dochodzi jeszcze hotelowanie i leki), są zupełnie poza naszymi możliwościami finansowymi. Cały czas cienko przędziemy i szukamy tańszej, ale i możliwie jak najlepszej leczniczej karmy dla Maxa. Alaskan, która jest skarbnikiem Maxa, dwoi się i troi, żeby kupić wybraną zespołowo karmę u najtańszego dostawcy, bo każda złotówka jest tu  istotna. Jola&tina i Ulafeta co i rusz robią dla Maxa bazarki, ZEA  organizuje zrzutki, a i tak, cały czas, jesteśmy na styk :((. Aż boję się pomyśleć, co będzie w razie jakiegoś kolejnego problemu ze zdrowiem Maxa...... (odpukać!)

  Niestety, nie stać nas na Royala dla Maxa :(((

 

Konfirmku, ta co piszesz to 169 zł, Royal weterynaryjny o 100 więcej. Dodam tę stówkę i jak będzie Ok, to będę dodawać co miesiąc. Wyliczyłam że na 45 kg psa :) (nie wiem ile Maxio waży dokładnie) starczy worek 14 kg, na 30 dni. Spróbujmy. Może będzie lepiej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, mar.gajko napisał:

Konfirmku, ta co piszesz to 169 zł, Royal weterynaryjny o 100 więcej. Dodam tę stówkę i jak będzie Ok, to będę dodawać co miesiąc. Wyliczyłam że na 45 kg psa :) (nie wiem ile Maxio waży dokładnie) starczy worek 14 kg, na 30 dni. Spróbujmy. Może będzie lepiej.

Mariolu, to by było super! Dzięki! Teraz czekamy, żeby Murka napisała, czy 14 kg karmy, starczy Maxowi na miesiąc? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2019 o 21:17, Nadziejka napisał:

Podobny obraz    

            Witam Maksiutku kokany

                        zapraszam z Nadziejkowa na maluni kramik

Dla Ciebie Maksiutku malenki Nadziejkowy kramik do 15 .09,Dobreduszenki Sercem Zapraszam

Podobny obrazrozliczam bazarek dla Maksia
                             prosze o numer konta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, konfirm31 napisał:

Mariolu, to by było super! Dzięki! Teraz czekamy, żeby Murka napisała, czy 14 kg karmy, starczy Maxowi na miesiąc? 

Mogę dawkować wg zaleceń, więc pewnie starczy jak mar.gajko wyliczyła. Choć szczerze przyznam, że nie jestem zwolennikiem takiego karmienia, bo psiak ciągle głodny chodzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że dawkowanie należy dobierać indywidualnie i nie trzymać się sztywno zaleceń producenta, bo każdy psiak jest inny, ma inny metabolizm i co by nie było, potrzeby (jeden mieszka na dworze, w budzie; inny w domu; jeden jest aktywny bardziej, inny tylko chodzi na wybieg itd.). Należy obserwować, po jakiej dawce psiak jest najedzony (ale nie przejedzony)  - nie chodzi o przekarmianie oczywiście (bo żadnemu psu nadwaga nie służy), ale o dopasowanie ;)
Simpsonem ja karmię i zamawiam też Orionkowi z łańcucha (ma wątek na dogomanii). Orionek miał paskudną sierść i walczył z ATP, a teraz wiem, że ładnie mu się sierść poprawiła, nie ma strupów na ciele, a karma mu mocno smakuje. Z tym, że worek 12kg na pewno nie starczy dla Maxa - Orionek zjada 12kg miesięcznie (z puchami), a jest małym średniakiem (38cm w kłębie, 12kg wagi).

Czy Max jadł kiedyś Hills? Przepraszam, nie pamiętam i myli mi się z Miłką, bo wiem że dla niej też musi być specjalnie dobrana karma.

Link to comment
Share on other sites

Też nie chcę, żeby Max głodował, chociaż uważam, że poprzednio był przekarmiany. Teraz sylwetka jest Ok i mam nadzieję, że nie rzuca się obecnie na jedzenie, czyli że przystosował się do mniejszych porcji. Ale to nadal 1 i 1/2-1 i 2/3 worka miesięcznie, czyli drogo :(

Hillsa nie jadł. Tę karmę, sugerował wet, ale ona też z tych drogich. 

Dzięki, Tyś, że napisałaś o swoim doświadczeniu z karmą Simpson, bo ja wiem tylko tyle, co wyczytałam w necie, czyli że pomogła psom z problemami skórnymi. 

Może w tej sytuacji, spróbować z Simpsonem, tj kupić 2 worki karmy i zobaczyć, jak będzie? Oczye, nie głodzić Maxa bardziej, niż obecnie :). Jeżeli Mariola zgodzi się wspomagać Maxa 100 na karmę Simpson, to by było super! 

Piszcie proszę, co o tym myślicie? bo prawie 2worki karmy Royal/Hills miesięcznie, to jednak nierealne przy naszych funduszach :((

 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Murka napisał:

Mogę dawkować wg zaleceń, więc pewnie starczy jak mar.gajko wyliczyła. Choć szczerze przyznam, że nie jestem zwolennikiem takiego karmienia, bo psiak ciągle głodny chodzi.

 

5 godzin temu, Jo37 napisał:

Moim zdaniem Max nie może chodzić głodny. Wystarczająco się wycierpiał w poprzednim życiu.

 

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Też uważam, że dawkowanie należy dobierać indywidualnie i nie trzymać się sztywno zaleceń producenta, bo każdy psiak jest inny, ma inny metabolizm i co by nie było, potrzeby (jeden mieszka na dworze, w budzie; inny w domu; jeden jest aktywny bardziej, inny tylko chodzi na wybieg itd.). Należy obserwować, po jakiej dawce psiak jest najedzony (ale nie przejedzony)  - nie chodzi o przekarmianie oczywiście (bo żadnemu psu nadwaga nie służy), ale o dopasowanie ;)
Simpsonem ja karmię i zamawiam też Orionkowi z łańcucha (ma wątek na dogomanii). Orionek miał paskudną sierść i walczył z ATP, a teraz wiem, że ładnie mu się sierść poprawiła, nie ma strupów na ciele, a karma mu mocno smakuje. Z tym, że worek 12kg na pewno nie starczy dla Maxa - Orionek zjada 12kg miesięcznie (z puchami), a jest małym średniakiem (38cm w kłębie, 12kg wagi).

Czy Max jadł kiedyś Hills? Przepraszam, nie pamiętam i myli mi się z Miłką, bo wiem że dla niej też musi być specjalnie dobrana karma.

 

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Też nie chcę, żeby Max głodował, chociaż uważam, że poprzednio był przekarmiany. Teraz sylwetka jest Ok i mam nadzieję, że nie rzuca się obecnie na jedzenie, czyli że przystosował się do mniejszych porcji. Ale to nadal 1 i 1/2-1 i 2/3 worka miesięcznie, czyli drogo :(

Hillsa nie jadł. Tę karmę, sugerował wet, ale ona też z tych drogich. 

Dzięki, Tyś, że napisałaś o swoim doświadczeniu z karmą Simpson, bo ja wiem tylko tyle, co wyczytałam w necie, czyli że pomogła psom z problemami skórnymi. 

Może w tej sytuacji, spróbować z Simpsonem, tj kupić 2 worki karmy i zobaczyć, jak będzie? Oczye, nie głodzić Maxa bardziej, niż obecnie :). Jeżeli Mariola zgodzi się wspomagać Maxa 100 na karmę Simpson, to by było super! 

Piszcie proszę, co o tym myślicie? bo prawie 2worki karmy Royal/Hills miesięcznie, to jednak nierealne przy naszych funduszach :((

 

OK. dziewczyny, Nie napieram. Wycofuje propozycję Royala. Niech się dalej drapie i wygryza, ale za to najedzony.

Cmok.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, konfirm31 napisał:

Też nie chcę, żeby Max głodował, chociaż uważam, że poprzednio był przekarmiany. Teraz sylwetka jest Ok i mam nadzieję, że nie rzuca się obecnie na jedzenie, czyli że przystosował się do mniejszych porcji. Ale to nadal 1 i 1/2-1 i 2/3 worka miesięcznie, czyli drogo :(

 

Niestety rzuca się na jedzenie:(

Ja wiem, że dobrze, że schudł, ale serce mi się ściska jak ledwo mi daje nasypać karmy do miski.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Murka napisał:

Niestety rzuca się na jedzenie:(

Ja wiem, że dobrze, że schudł, ale serce mi się ściska jak ledwo mi daje nasypać karmy do miski.

Murko, a może on z tych  "głodomorów", zawsze z apetytem? Szczególnie, że to kastrat, no i pewnie nie raz był głodny, a i na starość, niektóre psy (tak jak i ludzie), mają zwiększony apetyt. Rozumiem, że serce Cię boli, ale przekarmianie go, jest dla niego niedobre. Jeśli masz wątpliwości czy ma prawidłową wagę, spytaj o to przy najbliższej okazji weta. Ja też cierpię, jak ograniczam jedzenie Lerce, ale..... 

Rozumiem stanowisko Marioli, ale nie stać nas na prawie 2 worki Royala miesięcznie. Nie wiemy z resztą, czy Royal rzeczywiście by był dla Maxa najlepszy, natomiast wiadomo, że jest bardzo drogi :(

Rozmawiałam z Alaskan. Zaproponowała, że poprosi DONnkę o odwiedziny na wątku i wypowiedź ws karmy dla  starszych Onków z problemami dermatologicznymi. Kto jak kto, ale Ona ma ogromne doświadczenie i nam doradzi. 

Mam też ogromną prośbę do Alaskan, żeby przypomniała nam wszystkim sytuację finansową Maxa, tj

1.Średni miesięczny koszt hotelowania, leków, odżywek, karmy (Eukanuba) 

2.Suma  miesięcznych deklaracji - tych zadeklarowanych i wypłacanych zgodnie z deklaracją.

Okazjonalne wyższe wpłaty, jednorazówki, bazarki, zbiórki ZEA na FB itp, to ratowanie trudnej sytuacji finansowej Maxa (=gaszenie pożaru), a nie pewna gotówka, którą dysponujemy każdego miesiąca. 

 

Ja też bym chciała dla Maxa jak najlepiej, ale.....  rzeczywistość skrzeczy :(((

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Z zakończonej  zbiórki na Ratujemy Zwierzaki uzbierało się 1519,04 zł.

Czy mam całość przelać  do Murki?.

I jeszcze małe wyjaśnienie - te 360 zł za hotelowanie Maxa za wrzesień to dodatkowy prezent od Zea, nie naruszamy zebranej kwoty.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.10.2019 o 20:42, konfirm31 napisał:

Murko, a może on z tych  "głodomorów", zawsze z apetytem? Szczególnie, że to kastrat, no i pewnie nie raz był głodny, a i na starość, niektóre psy (tak jak i ludzie), mają zwiększony apetyt. Rozumiem, że serce Cię boli, ale przekarmianie go, jest dla niego niedobre. Jeśli masz wątpliwości czy ma prawidłową wagę, spytaj o to przy najbliższej okazji weta. Ja też cierpię, jak ograniczam jedzenie Lerce, ale..... 

Dlatego napisałam, że mogę dawkować. 

Prócz zejścia z wagi są też inne plusy: nie ma problemu z podawaniem leków (wcześniej pluł tabletkami, mimo, że chowałam w puszce) - pochłania wszystko bez mrugnięcia okiem. No i z czystością nie ma porównania, zdarza mu się tylko sporadycznie zrobić koopę w boksie. Jak jadł ile chciał, to niestety brudzenie było na porządku dziennym.

Link to comment
Share on other sites

Sprobujcie z tym Roayalem mar.gajko ma racje a jeszcze jak wyszla z propozycja doplaty do karmy to juz w ogole super i finansowo chyba nie wyjdzie drozej niz teraz a moze akurat to bedzie karma odpowiednia dla Maksia 

Worek 14 kg chyba jest ten Royal nie jak innne 12 o ile o tej samej myslimy

Karma karmie nierowna tez w kwestii dawkowania moze 14 kg wystarczy na miesiac

Ja mam dobre doswiadczenia z Royalem i pomimo ze eksperymentuje i szukam tanszej caly czas to i tak wracamy do Royala

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...