Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Chyba tam tych puszek nie ma. Puszki są w Zoo plusie, ale tam droższa karma. 

Puszki z Zooplus (bezpłatna dostawa od 89zł, więc nie zapłacimy za nią

Rzuć okiem na to! #zooplus /-1068760/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/prescription_diet_pies/466309

W Zoo plusie Eucanuba Dermatozis wyprzedana. Trzeba kupić tam, gdzie napisała Anula, bo też może zabraknąć (okres przedświąteczny i wszyscy kupują) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Murka napisał:

W niedzielę pisałam, że się kończy karma. Mogłam napisać wcześniej, ale myślałam, że zostanie zakupiona Eucanuba, bo była mowa o zmianie karmy, więc mi to wypadło z głowy.

 

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

23 listopada był zamówiony worek karmy Brit Care, 12 kg (wszystko jest w rozliczeniu na pierwszej stronie wątku)  Nie było sygnału, że karma się kończy..... 

Sygnal był.

Link to comment
Share on other sites

O tym, że kończy się karma, może informować tylko Murka, bo tylko Ona widzi, ile aktualnie jest karmy i na jak długo może jej starczyć. Prosimy o to :). Obecne zamieszanie, spowodowane jest krótkotrwałym "udziałem" Miłeczki  w maksowej karmie(co teraz Max "odjada" ) i szukaniem nowej karmy dla Maxa. 

Dobrze, że wszystko się wyjaśniło i jak rozumiem, Asia zamówiła dla Maxa dwa worki Eucanuby  dermatosis i 10 puszek Hills z/d do podawania leków.  Teraz trzymajmy kciuki, żeby ta karma posłużyła Maxowi i oby jak najdłużej była dobrze tolerowana.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A propos sterydu. Owczarka Dama która była u mnie, wygrywała sie miała bagno w uszach i hot spoty okazjonalnie. Była na encortonie przez blisko trzy lata. Po wyleczeniu antybiotykiem i większa dawka sterydu brała 5 mg co drugi dzień. Skóra i uszy czyste i brak hot spotow

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Karma dziś doszła:)

A puszki jeszcze nie? Mam info z zooplus o przygotowanej przesyłce z soboty....

Szanowny Odbiorco,

informujemy, że Nadawca Zooplus AG c/o Dirks Consumer Logistics przygotował dla Ciebie paczkę o numerze: 59651080815 (Nr referencyjny: 125953082). Przewidywana data doręczenia paczki zostanie wskazana w kolejnym e-mailu. Otrzymasz go, gdy odbierzemy paczkę od Nadawcy.

Adres doręczenia: M...... Katarzyna , ul. ..  , 23-304 DZWOLA.

 

Link to comment
Share on other sites

Dziś dotarły puszki:)

Eucanuby na pewno trzeba będzie dokupić, bo tego co jest wystarczy może do końca roku.

W końcu dzisiaj dotarł do nas wet i pobraliśmy krew u Maxa. Zobaczymy co tam wyjdzie.

Wet oglądał skórę i sierść Maxa, pokazywałam miejscowe ogromne płaty łupieżu - wet powiedział, że to wszystko to jest po prostu skutek łojotoku.

Zaszczepiliśmy też Maxa na wściekliznę.

Link to comment
Share on other sites

Skopiowałam ze strony: 

"Wprowadzenie karmy Eukanuba Veterinary Diets Dermatosis:
Skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Zalecany czas stosowania:
Do 2 miesięcy w przypadku dermatozy lub nadmiernego wypadania sierści, od 3 do 8 tygodni w przypadku nietolerancji pokarmowej. 
Podane informacje są tylko wskazówką, najważniejsza jest konsultacja weterynaryjna."

Zamówiłam jeden worek tej karmy. Zamawiać drugi? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Dziś dotarły puszki:)

Eucanuby na pewno trzeba będzie dokupić, bo tego co jest wystarczy może do końca roku.

W końcu dzisiaj dotarł do nas wet i pobraliśmy krew u Maxa. Zobaczymy co tam wyjdzie.

Wet oglądał skórę i sierść Maxa, pokazywałam miejscowe ogromne płaty łupieżu - wet powiedział, że to wszystko to jest po prostu skutek łojotoku.

Zaszczepiliśmy też Maxa na wściekliznę.

 

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Skopiowałam ze strony: 

"Wprowadzenie karmy Eukanuba Veterinary Diets Dermatosis:
Skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Zalecany czas stosowania:
Do 2 miesięcy w przypadku dermatozy lub nadmiernego wypadania sierści, od 3 do 8 tygodni w przypadku nietolerancji pokarmowej. 
Podane informacje są tylko wskazówką, najważniejsza jest konsultacja weterynaryjna."

Zamówiłam jeden worek tej karmy. Zamawiać drugi? 

Myślę, że warto zamówić ten drugi worek, żeby Maxowi  specjalistycznego jedzonka nagle nie zabrakło. Ale, jak napisała Alascan, to jest karma lecznicza i raczej nie należy jej futrować w nadmiarze, tylko podawać wg tabeli , umieszczonej na worku karmy.

Ile teraz waży Max? Można plus minus policzyć, na jaki czas wystarczy worek. Wiadomo, ze są psy, które są zawsze głodne i zjedzą każdą ilość, szczególnie, te kastrowane. Taka jest np moja Lerka, którą karmioną ad libitum, pewnie bym woziła na taczce ;).

Zalecenia żywieniowe:
Przy wprowadzaniu karmy Eukanuba do diety psa należy zrobić to stopniowo w ciągu 4 dni. Zalecamy podawanie dwóch posiłków dziennie. Ilość karmy podaną w tabeli należy rozdzielić na odpowiednią liczbę posiłków. Każdy pies ma większe lub mniejsze zapotrzebowanie w zależności od wieku, temperamentu i poziomu aktywności. Jak Maxio już poprawi się ze skórą, to pomyślimy, na jaka karmę na przyszłość się decydować, bo sucha karma Hills, chyba nie leży cenowo w granicach naszych możliwości (worek 10 kg min 250 zł).

 

Waga psa Porcja dzienna w g
2 kg 45-50 g
5 kg 80-90 g
10 kg 125- 140 g
20 kg 200-225 g
30 kg 265-295 g
40 kg 320-355 g
50 kg 375-415 g
60 kg 420-470 g
70 kg 470-520 g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mam kiepskie doświadczenia z dawkowaniem karmy wg rozpiski.  Np. kiedyś przyjechał do nas wielki chudy pies, miał karmę trzustkową i właśnie takie dawkowanie co kot napłakał. Był bardzo agresywny przy misce, rzucał się na jedzenie. Okazało się, że wcale nie wymaga karmy trzustkowej; po normalnej, lekkostrawnej karmie nabrał ciała i przestał bronić miski i jedzenia - wystarczyło pozwolić mu się najeść do syta.

 

Wg tej tabeli wychodzi na to, że dajemy Maxowi dwa razy za dużo karmy niż powinien dostawać (waży ok. 42-45 kg). Nie wiem czy ta tabela bierze pod uwagę, że pies mieszkający na zewnątrz (zwłaszcza w okresie zimowym) wymaga większej ilości kalorii niż pies domowy. Jeśli jesteście o tym przekonani, to oczywiście możemy wyliczać Maxowi te 350-400 g karmy dziennie.

 

Koszty badania krwi wynoszą 165 zł (hormony + ogólna analiza), wścieklizna 25 zł + dojazd weta 5 zł (25 zł na 5 psów):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/91383f9277ad7fc7

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, Murko, że pies kojcowy i domowy, mają różne zapotrzebowanie energetyczne, ale podwajanie ilości karmy, to chyba za dużo. Może stopniowo, zmniejszać mu jej ilość z 1+1, do 1+0,5? Co Cioteczki o tym sądzicie?

Warto też o dawkowanie karmy w takiej sytuacji, popytać weta. Żeby i wilk był syty (czyli nasz Max) i owca (finanse Maxa) - cała. Bo bardzo się obawiam, czy podołamy takim kosztom karmy, a zwykłą tania karma, niestety mu szkodzi. 

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wielu z dogomaniaków pamięta Martens. Ja mam przyjemność znać Ją osobiście, więc poprosiłam o pomoc merytoryczną. Martens jest obecnie inżynierem zootechnikiem, prowadzi hodowlę psów, publikuje specjalistyczne artykuły  w necie i w psich kręgach znana jest jako osoba z ogromną wiedzą i co ważne, chętnie się tą wiedzą z innymi dzieli. Obiecała, że przeczyta wątek Maxa i będzie wspierać nas swoją wiedzą. Jak da radę, zaloguje się na dogo, jak nie, znajdziemy inne wyjście. 

*Marta uważa, że podwójna porcja, to za dużo, szczególnie, o ile Max nie jest wyniszczony i nie chudnie. Jeśli chudnie, zrobić USG jamy brzusznej i szukać przyczyny chudnięcia

**Ocenić obecną formę psa. Zważyć, pomacać, czy i gdzie wyczuwalne kości, zrobić zdjęcie z boku i z góry, wrzucić na wątek. Oceni nam sylwetkę psa. 

*** Nie karmić psa podwójną ilością karmy, nawet w zimie i w kojcu, szczególnie karmą leczniczą, która jest zbilansowana. Każda karma w nadmiarze szkodzi (otyłość, stawy itp) i może powodować choroby wątroby i nerek, prowadzić do powstawania  uczuleń.

****Obecnie  przez 2-3 dni karmić psa nową karmą (mieszaną początkowo ze starą, jeśli jest), potem co 2-3dni, zmniejszać o 5,10,15,20,25, 30%, obserwując psa, czy nie jest bardziej głodny, niż zwykle. Zakładamy, że karma będzie dobrze tolerowana.z

Zważyć psa. Jeżeli pies nie chudnie nadmiernie, nie rzuca się na jedzenie, jest ok.

Można potem jeszcze zmniejszyć ilość karmy, a w bilansie  kalorycznym, uwzględnić dodatek tłuszczu wołowego, owczego, a nawet wieprzowego po sprawdzeniu co i jak. Tłuszcz twardy, w diecie nie szkodzi nawet przy łojotoku (oczywiście, w prawidłowej ilości). Martens policzy bilans i powie, jak to zrobić, jeśli będzie zainteresowanie tematem. 

*****Teraz spokojnie czekać na wyniki badań krwi i tarczycy. Takie reakcje skórne alergiczne, występują często w niedoczynność tarczycy i odpowiednia suplementacja hormonalna, pozwala na rezygnację z karm leczniczych i powrót do karm bytowych. 

Jeszcze raz Ci dziękuję, Martens :*) i proszę Cioteczki i Murkę o wypowiedź :). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...