Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

1 godzinę temu, malagos napisał:

Czy w schronisku pies będzie miał zszyte to ucho, czy w ogóle zobaczy go wet? Może poda w przybliżeniu wiek psa, i zobaczy jak pies się zachowuje poza boksem, już na spokojnie.

Czy tam jest jakiś lekarz?

O ile się orientuję to psy są zawożone na zabiegi do weta w ZOO,który sprawuje opiekę nad psami ze schronu.Onek był kastrowany(wtedy wet ocenia wiek) chyba to pracownik może sczytać po czipie ile ma lat.Wątpię czy będzie miał szyte ucho.To trzeba zrobić w ciągi 24godz,później nie zrośnie się,powstanie martwa tkanka.

Może Hotelik u ZuziM,tam są kojce i chyba część ogrzewana.Hotelik znajduje się na zachodzie Polski k/Zgorzelca.Daleko no ale...... .

Jeszcze może Hotelik Psia Chata u papryki Skierniewice za Warszawą,tam jest Krabik od Nadziejki.

Link to comment
Share on other sites

Marzena Malarczyk napisała na fb ze jest szynszyli ze piesio piejedzie do Gorzowa. Zbierają kasę na transport

Marzena Malarczyk pojawiła się szansa duża dla drugiego , może jechać tam gdzie kolega ale znowu potrzebna jest kasa na paliwo i tego nie przeskoczymy , jeżeli ktoś chce pomóc wydostać się temu psa z tej mordowni zanim go zagryzą inne psy to proszę pisać do mnie , podam konto osoby która chce po niego jechać

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, beka napisał:

A gdzie to miejsce w Gorzowie? 

 

Z tego co wczoraj było ustalane, to drugi pies miał jechać do schroniska do Gorzowa - schronisko podobno wzorcowe, dusza - kierownik wolontariat, psy są wyprowadzane.

Nic więcej nie wiem.

 O owczarku, który pojechał wczoraj napisałam na zamojskim.

 

Dzisiaj byłam w schronie - pies jest chyba po szyciu, bo zamknięty w oddzielnym boksie, bierze antybiotyk.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, malagos napisał:

To jeszcze raz zapytam - ile on ma lat?

Małgosiu -  niestety to pewnie zagadka. Na przykładzie Lisi-Astry ( jej wiek w schronie był podawany w granicach 4-14 )

Tola pewnie nam napisze ile ale czy to będzie prawda.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tola napisał:

Z tego co wczoraj było ustalane, to drugi pies miał jechać do schroniska do Gorzowa - schronisko podobno wzorcowe, dusza - kierownik wolontariat, psy są wyprowadzane.

Nic więcej nie wiem.

 O owczarku, który pojechał wczoraj napisałam na zamojskim.

 

Dzisiaj byłam w schronie - pies jest chyba po szyciu, bo zamknięty w oddzielnym boksie, bierze antybiotyk.

 

Cieszę się, że został zabezpieczony i odseparowany od innych psów. Będzie miał choć spokój

 

3 godziny temu, konfirm31 napisał:

Bez sensu zmieniać jeden schron na drugi,  nawet lepszy (w dodatku  z łatką agresja)   jak pies ma szansę iść do hotelu i może do DS? 

Cieszę się,  że udzielono mu pomocy i że jest w osobnym boksie.  Dzięki,  Tolu :) 

Konfirm31, ten pierwszy też pojechał do tego schroniska
Wiem, że to nie jest idealne wyjście, ale jeśli schronisko jest dobre, a takie mamy potwierdzone info, to dla tych psów jest to mimo wszystko zmiana na lepsze.
Będą dobrze karmione, w razie potrzeby leczone i będą mieć spacery
Mają być też ogłaszane i szukać domów, zresztą akurat w tym to my możemy pomóc
Pamiętajmy, że za hotelik trzeba płacić.
Kajetanowice mogą go przyjąć, ale za 400-450 zł z karmą
Psiak może znaleźć dom, ale może się również "zasiedzieć" nawet kilka lat ( jak choćby nasz Aslan, który jest od niego młodszy :( )
Co będzie jak deklaracje się wykruszą ?
Nie martwiłabym się o to, gdybyśmy mogli w razie W zagwarantować mu finansowanie ze środków Skarpety Owczarkowej
Niestety nie możemy, bo aktualnie mamy już na wyłącznym utrzymaniu 5  mało adopcyjnych owczarków, które być może będziemy utrzymywać do końca ich dni
Skarpeta chętnie wesprze chłopaka na dobry początek jeśli będzie trzeba i może co jakiś czas dorzucać się do jego utrzymania, ale nie damy rady przejąć całkowitej odpowiedzialności finansowej :(
 

Link to comment
Share on other sites

Z wypowiedzi Toli, zrozumiałam, że pierwszy ONek, pojechał do DT, a dopiero ten drugi, miał jechać do schronu. Szkoda. Rozumiem realia, ale szkoda, że nie jest tak, jak przez chwilę myślałam. Nie ja decyduję o dalszym losie psa, nie mogę go zabrać do siebie, ani utrzymywać w hotelu na własny koszt. Mogę, ile mogę realnie i będę się z tego wywiązywać, jak długo będzie trzeba. Dobrze, że nie ja muszę o tym decydować, co dalej z psem, bo to zawsze jest najtrudniejsze.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, konfirm31 napisał:

Z wypowiedzi Toli, zrozumiałam, że pierwszy ONek, pojechał do DT, a dopiero ten drugi, miał jechać do schronu. Szkoda. Rozumiem realia, ale szkoda, że nie jest tak, jak przez chwilę myślałam. Nie ja decyduję o dalszym losie psa, nie mogę go zabrać do siebie, ani utrzymywać w hotelu na własny koszt. Mogę, ile mogę realnie i będę się z tego wywiązywać, jak długo będzie trzeba. Dobrze, że nie ja muszę o tym decydować, co dalej z psem, bo to zawsze jest najtrudniejsze.

Onek, który pojechał miał być w dt u p. Ani - taka była umowa. Odszedł jej stary onek i dlatego zdecydowąła się na tego.

To ona do mnie dzwoniła, o nią wypytywałam w gorzowskich fundacjach.

Potwierdzeniem była rozmowa z ludzmi od owczarków z FB.

Dopiero wczoraj zaczęto mówić, ze trzeba zciągnąc i tego starego owczarka, ale już do schroniska.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tola napisał:

Onek, który pojechał miał być w dt u p. Ani - taka była umowa. Odszedł jej stary onek i dlatego zdecydowąła się na tego.

To ona do mnie dzwoniła, o nią wypytywałam w gorzowskich fundacjach.

Potwierdzeniem była rozmowa z ludzmi od owczarków z FB.

Dopiero wczoraj zaczęto mówić, ze trzeba zciągnąc i tego starego owczarka, ale już do schroniska.

 

5 minut temu, Jo37 napisał:

Ja też zrozumiałam, że ten pierwszy owczarek pojechał do DT. Zdecydowanie mi się nie podoba,

że zostaliśmy wprowadzeni w błąd. Dla bohatera tego wątku szukajmy czegoś innego.

 

Czekajcie, bo może ja mam złe info :(
Sprawdzę, bo to dość istotna różnica

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...