Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Dnia 10.10.2019 o 19:48, Murka napisał:

Niestety rzuca się na jedzenie:(

Ja wiem, że dobrze, że schudł, ale serce mi się ściska jak ledwo mi daje nasypać karmy do miski.

Mam podobne obserwacje. Zauważyłam, że większość karm hypoallergenic nie jest dla psów sycąca :/ 
Mamy aktualnie psiaka na diecie eliminacyjnej. Dostaje Hill`sa z/d i po pierwszym mcu bardzo schudł na tej karmie i ciągle był głodny.
Wetka zaleciła utrzymanie diety, ale podwojenie dziennych racji pokarmowych. Od miesiąca dostaje 700g dziennie zamiast zalecanych przez producenta 350-400g. Waga wróciła do stanu poprzedniego i nie rzuca się już na karmę, ale koszt wyżywienia jest naprawdę spory :/ Z drugiej strony w przypadku zdiagnozowanych alergików pokarmowych tylko specjalistyczna karma się sprawdza, bo nie zawiera białek zwierzęcych tylko ich hydrolizaty, które znacznie mniej uczulają. 
Czy Maks ma stwierdzoną alergię na jakieś konkretne składniki pokarmowe ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, konfirm31 napisał:

Murko, napisz proszę, jak Maks na nowej karmie z drapaniem i wygryzaniem? Poprawiło się? 

Nową karmę je dopiero od niedawna więc na razie chyba trudno o efekty, ale właśnie miałam pisać, że odstawiałam steryd, dawałam co drugi dzień i znów nagle pojawiło się wygryzanie do krwi:( musiałam wrócić do większej dawki sterydu:( 

Z nową karmą jest jeszcze gorzej niż z poprzednią jeśli chodzi o jedzenie mimo, że nadal daję ok. 500 g: Max mi nawet nasypać nie daje, wpycha łeb i rozsypuje przy tym wszystko. Muszę brać miskę, nasypywać żeby nie miał dostępu i dopiero wtedy mu daję.

W uchu ma jakieś skorupy pozasychane. Stan zapalny to chyba nie jest, bo go to ucho nie boli, nie drapie się, nie ma zaczerwienienia. Wygląda na bród. Zapuściłam mu parę razy płyn do uszu, ale słabo wytrząsuje i nic nie wyleciało. Muszę chyba spróbować wacikiem to usunąć.

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, konfirm31 napisał:

Bardzo dziękujemy Pani Agacie za wsparcie Maxa i zapraszamy na jego wątek :) 

Pani Agata śledzi wątki na dogu ale puki co,z ukrycia :) Może przyjdzie taki czas,że będzie również pisać....:) To wspaniała osoba,jak zresztą cała Aleksiowa rodzina z ogromnym pokładem miłości dla zwierząt :)

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Wysłałam PW

Dziękuję i już przesłałam dalej...:)

 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Bogusik napisał:

Pani Agata śledzi wątki na dogu ale puki co,z ukrycia :) Może przyjdzie taki czas,że będzie również pisać....:) To wspaniała osoba,jak zresztą cała Aleksiowa rodzina z ogromnym pokładem miłości dla zwierząt :)

Dziękuję i już przesłałam dalej...:)

 

W takim razie, jeszcze raz dziekujemy i serdecznie pozdrawiamy i Panią Agatę i całą Psiolubną Rodzinę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dla Maxa maść do ucha Otoxolan, ponieważ ta skorupa okazała się być zaschniętą ropą i wyglądało to ucho coraz gorzej:(

Koszt Otoxolanu 37 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/813e91efcd1492c8

 

Rozliczenie:

Stan konta na 7 październik wynosił -466,50 zł

+106,50 zł Alaskan Malamute

+360 zł Fundacja ZEA

+130 zł Fundacja ZEA

-360 zł hotelowanie 08.10-06.11

-37 zł Otoxolan

Stan konta na 6 listopad wynosi -267 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...