Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Miałam telefon o Maxa z Warszawy. Pani nawet nie przeczytała, że Max nie ma ucha....Jak usłyszała, to od razu się wyłączyła.....Tyle w temacie...

Pani nie zasługuje na Maxa... a swoja droga, w czym to mogłoby jej przeszkadzac...

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dla Maxa 2 opakowania Agapurinu, koszt 31,70 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/bbf86871d586641b

Dostałam też od rodziców trochę tego leku, więc jest spory zapas:)

Natomiast kończą się kropelki...

Nie wiem czy nie trzeba będzie wrócić do leczniczej wersji karmy, bo Max sierść jest znów ciężka i otłuszczona. Może on ma uczulenie na jakieś wiosenne pylenia itp. Trochę się Max wygryzał, ale krótko i bez ranek (tylko skóra była zaczerwieniona), więc na razie tylko obserwuję czy to się będzie nasilać.

Link to comment
Share on other sites

Czyli wieści i dobre i złe. Może go wykąpać, Mureczko? Ja mu kupiłam kiedyś szampon leczniczy na łojotok, kilka miesięcy temu, jak jeszcze było zimno. Może gdzieś jest?

Co do kropli, to mu kupię jutro, ale może tylko duży Kerabol, czyli wstrzymać Efa olie, bo może go natłuszczają.

Że zmianą karmy, może poczekać, jak nie ma dramatu, a Maxio będzie wykąpany i ze zmianą kropli. Bo chyba mamy spory zapas tej karmy? Chyba, że nie. 

Co o tym sądzicie, Cioteczki? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.05.2019 o 22:31, konfirm31 napisał:

Czyli wieści i dobre i złe. Może go wykąpać, Mureczko? Ja mu kupiłam kiedyś szampon leczniczy na łojotok, kilka miesięcy temu, jak jeszcze było zimno. Może gdzieś jest?

Co do kropli, to mu kupię jutro, ale może tylko duży Kerabol, czyli wstrzymać Efa olie, bo może go natłuszczają.

Że zmianą karmy, może poczekać, jak nie ma dramatu, a Maxio będzie wykąpany i ze zmianą kropli. Bo chyba mamy spory zapas tej karmy? Chyba, że nie. 

Co o tym sądzicie, Cioteczki? 

Szampon mam cały czas, tylko on starczy na jedną kąpiel, a wet twierdzi, że trzeba kąpać kilka razy, żeby to miało sens.

Oczywiście wykąpać mogę i sama już o tym myślałam jak pora deszczowa przeminie. 

Myślę, że warto by było zastosować te krople na łojotok, które były podawane wcześniej. Wydaje mi się, że one bardzo pomogły.

Link to comment
Share on other sites

Te krople typu spot on, to Sebostop. Kupiłam na allegro. Nie pamiętam, Murko, ile opakowań potrzeba na jedną kurację? czy możesz przypomnieć? Ja niestety w tym miesiącu, już nie dam rady ich kupić :(. Może któraś z Cioć mnie zastąpi? Wklejam link

https://allegro.pl/oferta/sebostop-spot-on-lojotok-pies-kot-8062402432?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Póki co, może będziesz mogła Maxa wykąpać co najmniej dwukrotnie? 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.05.2019 o 11:53, konfirm31 napisał:

Te krople typu spot on, to Sebostop. Kupiłam na allegro. Nie pamiętam, Murko, ile opakowań potrzeba na jedną kurację? czy możesz przypomnieć? Ja niestety w tym miesiącu, już nie dam rady ich kupić :(. Może któraś z Cioć mnie zastąpi? Wklejam link

https://allegro.pl/oferta/sebostop-spot-on-lojotok-pies-kot-8062402432?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Póki co, może będziesz mogła Maxa wykąpać co najmniej dwukrotnie? 

 

Chyba dwa opakowania były kupione i podawałam dwie pipety (1 raz w tygodniu przez 5 tygodni).

Wykąpię Maxa jak tylko się pogoda poprawi, bo codziennie u nas leje od ponad tygodnia:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.05.2019 o 14:48, konfirm31 napisał:

Kupiłam Maxowi duże krople Kerabol i szampon leczniczy na łojotok. Dostawa Pocztex kurier 48 godz. Daj znać, Murko, jak przesyłka dotrze :)

Już doszło:)

Przyszedł też Caniviton, który kupiłam (fakturę wrzucę później).

 

Maxowi musiałam włączyć steryd, bo zaczał się wygryzać do krwi:( sierść ma okropnie tłustą, nic dziwnego, że go to swędzi:( Postaram się go jutro lub pojutrze wykąpać, może kąpiel przyniesie mu ulgę.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Alaskan malamutte napisał:

Chyba musimy wrócić do leczniczej karmy....

Może spróbujmy z tymi kroplami na łojotok na razie, bo karma to ogromny wydatek, a zakupionej są jeszcze dwa worki (jeden napoczęty).

Gdyby krople pomogły to można by zrezygnować w ogóle z karmy specjalistycznej i co jakiś czas stosować krople.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Murka napisał:

Może spróbujmy z tymi kroplami na łojotok na razie, bo karma to ogromny wydatek, a zakupionej są jeszcze dwa worki (jeden napoczęty).

Gdyby krople pomogły to można by zrezygnować w ogóle z karmy specjalistycznej i co jakiś czas stosować krople.

Dobrze, to czekamy na rezultaty...Najwyżej będziemy stosować krople...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...