Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Dnia 20.02.2019 o 09:53, Alaskan malamutte napisał:

Karma zamówiona:

Wartość koszyka: 406,00 zł
Koszt dostawy: 0,00 zł
Razem do zapłaty: 406,00 zł
 
Murko, daj znać jak karma dotrze.

Dziś dotarła:)

Czyli na razie dajemy dalej samą Eukanubę Dermatosis, a kolejny worek już mieszać z Daily Care?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Dziś dotarła:)

Czyli na razie dajemy dalej samą Eukanubę Dermatosis, a kolejny worek już mieszać z Daily Care?

Dziękuję Mureczko za potwierdzenie. 

Tak proponowała konfirm31 i myślę, że tak trzeba zrobić. Na razie niech je samą Dermatosis. Przy drugim worku powoli dosypywać tej drugiej karmy. 

Czy pan w sprawie Maxa odezwał się?

Link to comment
Share on other sites

Ewidentnie coś nagle się zmieniło u Maxa, tzn. może jakiś ucisk w główce albo mini wylew? Do tej pory wystarczyło smarowanie maścią raz dziennie, a teraz muszę drugi raz smarować wieczorem. Inaczej rano wszystko jest wyschnięte i popękane, nie tylko okolice oka, ale też warga (zwiększyła się ta zmiana). Na razie po powtórnym smarowaniu wygląda to wszystko dużo lepiej, więc miejmy nadzieję, że ta metoda będzie działać dopóki organizm nie zacznie reagować na lek ogólny...

Poza tym ok, wygryzania nie ma, dawkę sterydu już zmniejszyłam.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Murka napisał:

Ewidentnie coś nagle się zmieniło u Maxa, tzn. może jakiś ucisk w główce albo mini wylew? Do tej pory wystarczyło smarowanie maścią raz dziennie, a teraz muszę drugi raz smarować wieczorem. Inaczej rano wszystko jest wyschnięte i popękane, nie tylko okolice oka, ale też warga (zwiększyła się ta zmiana). Na razie po powtórnym smarowaniu wygląda to wszystko dużo lepiej, więc miejmy nadzieję, że ta metoda będzie działać dopóki organizm nie zacznie reagować na lek ogólny...

Poza tym ok, wygryzania nie ma, dawkę sterydu już zmniejszyłam.

:(

Co się polepszy, to się po.....y. Strasznie biedny ten nasz Max:((((((((((

Link to comment
Share on other sites

Maść pomaga, łagodzi objawy. Zrobiłam parę fotek - wygląda na to, że Max drapał się po tym oku oraz po pysku, bo skóra była rozdrapana, zaczerwieniona. Na zdjęciach te miejsca są wilgotne od maści. Z tego co zauważyłam nie można pozwolić, aby te miejsca się przesuszyły, wtedy chyba to swędzi/boli Maxa. Sytuacja jest względnie opanowana obecnie, a co będzie dalej zobaczymy. 

Ten pan co dzwonił nie odezwał się niestety...

Kupiłam 2 opakowania Agapurinu (to to samo co Polfilin, Polfilinu nie ma już w dawce 100mg), starczy Maxowi na miesiąc z hakiem, koszt 28,50 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c8f996028a9ab3df

maxx2.jpg

maxx3.jpg

maxx4.jpg

maxx5.jpg

maxx6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, Mureczko za wiadomości i za zdjęcia. Miło znów zobaczyć Maxa, chociaż widać, że Los go nie oszczędza :(. Dobrze, że jest pod Waszą opieką. 

To prawda, że takie zmiany powinny być smarowane nawilżającymi  preparatami, bo przesuszenie powoduje pękanie i ból. Dobre są preparaty z panthenolem, czy bardziej specjalistyczne, np Argosulfan który dodatkowo zapobiega nadkażeniom bakteryjnym. Nie wiem, ile on kosztuje na receptę na100%. Może przy okazji spytaj swojego weta, co o tym sądzi. Dobrze, że Max dostaje i wewnętrzne leki poprawiające przepływ w naczyniach krwionośnych - Agapurin. Oby to wszystko pomogło naszemu biedakowi.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję maść z panthenolem - taką samą jak się stosuje u niemowląt. Na razie się sprawdza, więc myślę, że nie ma co robić dodatkowych kosztów. Zwłaszcza, że mam spory zapas tej maści (także w postaci kremu) - dostałam nowe nieotwierane tubki z przeznaczeniem dla psiaków. 

Kończą się natomiast krople Efa Olie i Kerabol.

Link to comment
Share on other sites

Czyli, panthenol :) 

Co do kropli na sierść i skórę, to może ktoś kupi je Maxowi , bo ja teraz jestem pod kreską i mogę mu je kupić dopiero po 10 marca, a lepiej, żeby nie było przerwy w podawaniu. Ja kupuję na allegro, bo tam chyba najtaniej. Poszukam linków i wkleję, od którego dostawcy. W miarę tanio i jeden koszt dostawy

Dostawca zoona-pl

kerabol krople 50 ml 36,99zł

https://allegro.pl/oferta/kerabol-krople-50-ml-7706295528

efa olie 30 ml 33,99 ml

https://allegro.pl/oferta/scanvet-efa-olie-30-ml-pies-kot-gratis-6590355653

Razem 70, 98 zł = dostawa Pocztex Kurier48    8,60 zł = 79,58 zł

****************************

Max bardzo prosi o krople na skórę i sierść, szczególnie, że sprawdzone, że pomagają. Nie potrafię wklejać serduszek, ale bardzo proszę Cioteczki w imieniu Maxa

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.03.2019 o 10:11, konfirm31 napisał:

Max bardzo prosi o krople na skórę i sierść, szczególnie, że sprawdzone, że pomagają. Nie potrafię wklejać serduszek, ale bardzo proszę Cioteczki w imieniu Maxa

Niestety, nie jestem zalogowana na Allegro. Jeśli ktoś może zakupić te krople, to bardzo prosimy, pieniążki zwrocimy.

No chyba, że ktoś zasponsoruje zakup naszemu chorowitkowi.... Prosimy...modlacy-sie-emotikon-ruchomy-obrazek-0019

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cicho i pusto u Maxa :(. Czy Wszyscy już o nim zapomnieli? 

Jeśli nie będzie do końca niedzieli nikogo chętnego do zasponsorowania mu kropli na sierść to może Murka by kupiła na allegro te krople, a Asia zwróciła je Jej z konta Maxa?

Ja zobowiązuję się 10 marca wpłacić na konto Maxa koszt zakupu kropli i swoją stałą miesięczną, bo dopiero wtedy dostaję emeryturę, a w tym miesiącu, mieliśmy sporo wydatków.

Jak napisałam, wcześniej, nie mogę teraz sama kupić tych kropli, a naprawdę szkoda, żeby w czasie zmiany karmy leczniczej na bytową ich nie dostawał. 

Trzymaj się, Maxiu :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...