Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Dnia 6.01.2019 o 11:37, konfirm31 napisał:

Tak cały czas myślę.... Murko, a czy kiedy  Max  był zakrapiany Advocate? Dobrze zniósł? Może mu to powtórzyć przed tym sterydem? Bo on działa na wszystkie bździągwy pasożytujące na skórze (w tym na wszy i wszoły świerzbowce itp) , więc może warto spróbować? Jak on uczuleniowiec, to wystarczy jedno, dwa ugryzienia i będzie się wygryzał. I co wet sądzi o podaniu mu leku na drożdżaki, które z pewnością na takiej chorej skórze bytują? 

Oczywiście, najpierw ta nieszczęsna kąpiel w leczniczym szamponie. 

Steryd musiałam wprowadzić do razu (dawkę mam już ustaloną z wetem, bo to już nie pierwszy raz), bo wygryzanie było do krwi w jednym miejscu, a następnego już pasmo na grzbiecie było czerwone:( Na szczęście steryd momentalnie pomógł i już dzisiaj jest to zagojone, suche, Max odpuścił.

Max chyba nie miał podawanego Advocate, dostawał natomiast Stronghold oraz Vectrę 3D.

 

Wet mi kiedyś mówił o jakichś kroplach na łojotok, które się zakrapia na skórę - jak środki na pchły i kleszcze. Z tego co pamiętam było to bardzo drogie, ale zapytam o szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Popytaj, Murko. Ale z tego co czytałam, to najbardziej skuteczne są kąpiele lecznicze i to do skutku, czyli często. A tu pogoda nie taka i Max nieporęczny do kąpania :(. I spytaj weta, ile u niego kosztuje advocate, bo tego przez internet, chyba się nie kupi. 

Jak będą mu się kończyć odżywki, to daj znać - kupię i wyślę. Suplementy na sierść i skórę, z pewnością mu pomagają. 

Pogłaszcz go ode mnie po tym tłustym futerku..... 

Link to comment
Share on other sites

Dostałam emeryturę i zaszalałam ;) Kupiłam Maxowi :Kerabol odżywka na sierść i skórę (48,95 zł z dostawą) i Sebo stop on krople na łojotok i Sebo vet clean łojotok szampon( za  66,87 zł z dostawą). Oby pomogło..... Daj znać, Mureczko, jak dojdą. 

O tym advocate, będzie można pomyśleć, jak się zmniejszy łojotok po kąpieli i odżywkach i skóra poprawi. Żeby nie doszło do podrażnienia. 

 

Link to comment
Share on other sites

Zapytanie o Maxa z olx: 

Dzień dobry, 
Czy wiadomo jak Max reaguje na małe dzieci? I czy jest możliwość zabrania go na dom tymczasowy z opcją domu stałego? Współpracowaliśmy z fundacją Viva (Opoczno) jako dom tymczasowy, w tej chwili nie mamy żadnego podopiecznego. Szukamy dla siebie psa na stałe. Zależy nam by był duży, w miarę możliwości nie demolował mieszkania, bo wynajmujemy ;) potrafił zostawać sam 8-10h (dbamy o min. 3 spacery i zostawiamy rzeczy pomagające przetrwać) tak żeby sąsiedzi nie chcieli nas zamordować. Ważne żeby tolerował małe dzieci, mamy 2-letnią córkę. Fajnie gdybyśmy jeszcze kiedyś mogli wziąć jakiegoś psa na tymczas mając już psa na stałe, dlatego dobrze by było gdyby był choć częściowo tolerancyjny ;)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Zapytanie o Maxa z olx: 

Dzień dobry, 
Czy wiadomo jak Max reaguje na małe dzieci? I czy jest możliwość zabrania go na dom tymczasowy z opcją domu stałego? Współpracowaliśmy z fundacją Viva (Opoczno) jako dom tymczasowy, w tej chwili nie mamy żadnego podopiecznego. Szukamy dla siebie psa na stałe. Zależy nam by był duży, w miarę możliwości nie demolował mieszkania, bo wynajmujemy ;) potrafił zostawać sam 8-10h (dbamy o min. 3 spacery i zostawiamy rzeczy pomagające przetrwać) tak żeby sąsiedzi nie chcieli nas zamordować. Ważne żeby tolerował małe dzieci, mamy 2-letnią córkę. Fajnie gdybyśmy jeszcze kiedyś mogli wziąć jakiegoś psa na tymczas mając już psa na stałe, dlatego dobrze by było gdyby był choć częściowo tolerancyjny ;)

W tym przypadku jest potrzebna konkretna szersza rozmowa z zainteresowanymi m.in.na temat wymagań Maksa.Być może to by był dobry dom.Warto sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Ta pani niestety do mnie się też nie odezwała:( 

Wczoraj podpytałam weta: Advocate największy jest tylko do 40 kg, więc trzeba by kupić dwie mniejsze dawki. Lepiej kupić Stronghold - dawka 40-60 kg kosztuje 50 zł. Wet proponuje także (zamiast Strongholdu/Advocate) tabletkę Bravecto, która działa 3 miesiące i kosztuje 111 zł.

Szampon wet proponuje Hexoderm, jedna butelka kosztuje 33 zł. Z tym, że wet jest zdania, że jednorazowa kąpiel w tym szamponie nie ma sensu, trzeba zastosować kąpiel, potem kolejna po 3 dniach, kolejna po 5 dniach, kolejna po 7 dniach itd.

Odnośnie tych kropelek na łojotok ma mi dać znać.

Zrobiłam dziś trochę fotek, potem wrzucę.

 

Na razie rozliczenie:

Stan konta na 11 grudzień wynosił +293 zł

+50 zł Fundacja ZEA

-360 zł hotelowanie 12.12-10.01

-165 zł badanie krwi

-25 zł szczepienie p. wściekliźnie

-5 zł dojazd weta (częściowe koszty)

Stan konta na 10 styczeń wynosi -212 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

Murko, a czy dacie radę z taką serią kąpieli, jak napisałaś wyżej, przy tych temperaturach? Bo musi dobrze wyschnąć. 

Jeśli tak, to jestem za. Można którąś z nich zrobić tym szamponem ode mnie (jak już dojdzie), a potem, nakrapiać te krople przeciwłojotokowe. Jak te ode mnie będą tańsze i dobre, to można przy nich zostać. 

Nie wiem, czy Bravecto w przypadku Maxa, będzie bezpieczne? Ja swoim psom daję od trzech sezonów, ale one zdrowe i w miarę młode. Może się upewnij u weta? Z drugiej strony, można dać od razu i nie czekać na koniec serii kąpieli. 

Co do domku dla Maxa, to brzmi ciekawie, ale jak coś by miało z tego być, to trzeba wiele dopytać. A tu - nie dzwonią :(

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, konfirm31 napisał:

Murko, a czy dacie radę z taką serią kąpieli, jak napisałaś wyżej, przy tych temperaturach? Bo musi dobrze wyschnąć. 

Jeśli tak, to jestem za. Można którąś z nich zrobić tym szamponem ode mnie (jak już dojdzie), a potem, nakrapiać te krople przeciwłojotokowe. Jak te ode mnie będą tańsze i dobre, to można przy nich zostać. 

Nie wiem, czy Bravecto w przypadku Maxa, będzie bezpieczne? Ja swoim psom daję od trzech sezonów, ale one zdrowe i w miarę młode. Może się upewnij u weta? Z drugiej strony, można dać od razu i nie czekać na koniec serii kąpieli. 

Co do domku dla Maxa, to brzmi ciekawie, ale jak coś by miało z tego być, to trzeba wiele dopytać. A tu - nie dzwonią :(

Dzisiaj przyszedł szampon i kropelki na łojotok - skonsultuję z wetem kolejność stosowania tego wszystkiego i zapytam też o Bravecto.

 

Próbowałam zrobić fotki skóry i sierści, ale ciężko szło, bo Max się wiercił niemiłosiernie...

makks9.jpg

makks10.jpg

makks11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, Mureczko za fotki :). Maksio nieodmiennie śliczny, ale widać, że kluseczka. To już nie będę płakać, że głodny ;) . Jak trochę schludnie, to dla jego stawów będzie lepiej. Na śniegu jest prześliczny i chyba wszystkie ONki kochają śnieg.

Zdjęcia skóry i sierści, też dobrze wyszły, ale tu nie mamy powodu do radości:(. Może pomogą te systematyczne kąpiele lecznicze, o których pisałaś, suplement Kerabol (wysłałam kolejny) i krople przeciwłojotokowe ?  Super, że macie takiego dobrego weta. No i może karma Eucanuba pokaże swoją moc leczniczą. Oby. 

Domku, odezwij się! 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, konfirm31 napisał:

Asiu, 50 zł wpłaciłam na Maksia jednorazowo w grudniu, a w styczniu wróciłam do starej stałej, czyli 30 zł, więc to pewnie pomyłka w dacie. Za to kupiłam mu różne preparaty na skórę i sierść. Oby pomogły.

Konfirmie kochany, 10 stycznia na koncie pojawiły się dwie wpłaty od T.N (konfirm31) : Max stała styczeń 20zł i drugi: Max stała styczeń 30zł.  Jak nic 50zł!! zawstydzony.gif

Link to comment
Share on other sites

Kerabol od konfirm31 dzisiaj dotarł:)

A ja kupiłam dla Maxa Caniviton, udało mi się znaleźć nieco taniej niż wcześniej: 94,50 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/794737b44da53a00

 

Rozmawiałam z wetem: 

- nie ma przeciwwskazań, aby podać Maxowi Bravecto;

- krople do zakrapiania p. łojotokowi można mu podać bez względu na kąpiel, tzn. można nie kąpać i zakropić i też powinno działać.

- polecał na takie problemy jak Max szampon firmy Virbac Sebolytic - podobno bardzo dobry preparat, niestety jest on dość drogi - u naszego weta kosztuje ponad 60 zł, może w necie byłoby taniej.

 

Na razie nie kąpałam Maxa, bo jest codziennie zimno, miałam nadzieję, że będzie trochę więcej w plusie( On ma dużo futra i boję się, że przez noc nie wyschnie do końca, wyjdzie na zimno (choćby, żeby siku zrobić) i się przeziębi. Wet powiedział, że na razie można mu podać te krople na łojotok, ich się podaje raz w tygodniu przez 4 tygodnie. Dla Maxa potrzeba podać 2 ampułki, w opakowaniu jest ich 5, więc to co przysłała konfirm wystarczy na 2 tygodnie kuracji. Trzeba by dokupić jeszcze jedno opakowanie, żeby starczyło na 4 tygodnie kuracji. Myślę, że warto sprawdzić - może zadziała i przyniesie Maxowi ulgę. Z kąpielami muszę się wstrzymać aż będzie więcej stopni w plusie, a tu znów zapowiadają mrozy:(

Był u nas wet w poniedziałek i na moją prośbę zajrzał do ucha Maxa, bo wydawało mi się, że trochę nim potrzepuje. Nic tam strasznego nie ma, ale jest lekki grzybek. Mam Surolan i wet powiedział, żeby tym mu mogę to ucho zakrapiać.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, Mureczko za wiadomości. Jak wet je zaakceptował, to kupię dzisiaj Maxowi kolejne opakowanie kropli  Sebo stop on przeciwłootokowych, żebyś mogła kontynuować jego leczenie, nie czekając na możliwość kąpieli. Z resztą, znowu zapowiadają ochłodzenie. 

Alaskan, Cioteczki, czy możemy kupić Maxowi Bravecto z zebranych na jego koncie wpłat? Wet powiedział, że mu nie zaszkodzi, a myślę, że trzeba mieć pewność, że nic Maxa nie gryzie i nie podrażnia skóry. W dodatku tabletka, nie będzie kolidować z kąpielami i kroplami leczniczymi, co by miało miejsce w przypadku spot on. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Dzięki, Mureczko za wiadomości. Jak wet je zaakceptował, to kupię dzisiaj Maxowi kolejne opakowanie kropli  Sebo stop on przeciwłootokowych, żebyś mogła kontynuować jego leczenie, nie czekając na możliwość kąpieli. Z resztą, znowu zapowiadają ochłodzenie. 

Alaskan, Cioteczki, czy możemy kupić Maxowi Bravecto z zebranych na jego koncie wpłat? Wet powiedział, że mu nie zaszkodzi, a myślę, że trzeba mieć pewność, że nic Maxa nie gryzie i nie podrażnia skóry. W dodatku tabletka, nie będzie kolidować z kąpielami i kroplami leczniczymi, co by miało miejsce w przypadku spot on. 

Na innym wątku jest wpis, że pewien wet jest przeciwnikiem Bravecto i nie zaleca podawania tego specyfiku.

Artykuł do przeczytania na temat Bravecto.

http://www.dogintravel.com/pl/czy-bravecto-jest-bezpieczne/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, bakusiowa napisał:

Na innym wątku jest wpis, że pewien wet jest przeciwnikiem Bravecto i nie zaleca podawania tego specyfiku.

Artykuł do przeczytania na temat Bravecto.

http://www.dogintravel.com/pl/czy-bravecto-jest-bezpieczne/

Bravecto ma wielu przeciwników, ale i zwolenników, zarówno wśród wetów, jak i wśród opiekunów psów. Ja należę do zwolenników, ze względu na najwyższą skuteczność przeciw kleszczom i szerokie spektrum działania przeciw różnym ektopasożytom. Moje psy, są od trzech lat (cały rok, z przerwą na 3 miesiące zimowe) na Bravecto. Wyniki badań krwi są ok i żadnych działań ubocznych nie było, co nie znaczy, że nie mogą się pojawić. Każdy lek ma działania uboczne. Co ciekawe, u moich psów, wystąpiły silne wymioty po kroplach Vectra 3d i po Fiprex spray. Po Bravecto, póki co, nic złego się nie wydarzyło. 

Pytałam Murkę, czy wet, który zna Maxa, nie widzi przeciwwskazań u niego i było info, że nie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...