Jump to content
Dogomania

Pies zjadł mały kawałek szmacianej zabawki


Yoddleman

Recommended Posts

Mam sześcioletniego mieszańca, kawał byka, 40kg wagi. Trzy dni temu wieczorem zainteresował się szmacianą zabawką kaczki, która akurat leżała na podłodze kiedy sprzątałem w szafie - zaczął się nią bawić więc po prostu miałem go na oku. Poodrywał zabawce głowę i każdą część, którą dało się odgryźć (na bieżąco je zbierałem, żeby nie bawił się tymi małymi skrwkami), po czym zaczął gryźć jedną z łap i kiedy na pół minuty spuściłem go z oka... łapa zniknęła.

Dzisiaj wieczorem minie trzeci dzień od tego przełknięcia. Ogólnie łapa nie była duża, tym bardziej jak na wielkość psa (może z 2-3cm na długość, na grubość jak papieros, ale z pustym środkiem, bo to była po prostu szmata zszyta w rulon która pełniła funkcję łapy - kiedy zabawka była cała to w środku była jakby wata która powodowała, że ta łapa była napuszona, ale kiedy pies się tym wszystkim bawił to cała ta wata powyłaziła więc została zszyta szmata), czy jest się czym martwić?

Pies zachowuje się całkowicie normalnie, je, pije, bawi się, wypróżnia i sika całkowicie normalnie. Nie widziałem jednak niestety kawałków łapy w żadnej z jego kup, a biorąc pod uwagę ostry kolor raczej trudno byłoby nie zauważyć (chyba, że przed połknięciem pociął na tak małe kawałki, bo raczej psy nie są w stanie strawić materiału?). Jedyne ślady jakie zauważyłem to że dziś rano jego kupa miała lekko pomarańczowe zabarwienie (łapa była pomarańczowa w kolorze). Czy jeśli dzisiaj jeszcze nie wydali zabawki to powinienem udać się z nim do weterynarza czy nie jest to nic czym nalezy się martwić?

Link to comment
Share on other sites

Daj mu niewielką garść kapusty kwaszonej,to sprawdzony sposób na  wydalenie "przysmaków".Możesz też dać mu parafiny 15 ml. - strzykawką do pyska (parafina z apteki).Albo tak,albo tak,nie wszystko naraz.W ciągu najdalej 2 dni powinien oddać kaczą łapkę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Psy uwielbiają kiszonki, moja pierwsza ONka wolała kiszone ogórki albo kapustę od cielęciny. Wołowinę jadła.

Taka łapka u tak dużego psa powinna spokojnie przejść, być może już wyszła tylko nie zauważyłeś. To nie ostry przedmiot więc nie powinno być źle.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

OK, a więc wracam z raportem. Psa trzeba było trochę namawiać i kusić mielonką w dodatku do kapusty, ale zjadł - niestety w kupie łapki tak czy tak nie zauważyłem :( Jest się czym przejmować i powinienem podejmować jakieś dalsze kroki czy jeśli nadal nie ma żadnych efektów ubocznych (bo nie ma) to mogę bezpiecznie założyć, że łapa już dawno została wydalona/strawiona/częściowo jedno i drugie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...