Jump to content
Dogomania

ACANA Lamb and Okanagan Apple - problem ?


KasiaLuna

Recommended Posts

Próbuję przestawić moją roczną psicę z Royala na Acanę Lamb and Okanagan Apple, mieszałam jej przez tydzień starą i nową karmę zwiększając codziennie ilość Acany. Od dwóch dni dostaje tylko Acanę - kupy wielkie i zdarzają się po dwie na spacerze. Końcówka kup rzadka. Pierwszego dnia przestawiania, czyli jeszcze mieszanka z RC, bączydła non stop.

Karmę chcę zmienić ze względu na łupież, który się pojawił oraz nieustające drapanie (pasożytów zewnętrznych nie ma), ponadto sunia jest lękowa (pies ze schronu) i lekko nadpobudliwa, behawiorystka zasugerowała wyłączenie kukurydzy z menu. Karma może mieć tylko do max 30% białka ze względu na problemy z zapaleniem pęcherza, które nawraca. Nasz wet nic nam nie podpowie bo sprzedaje RC i jedyne co zaproponował to hyperalergiczny RC :( Szukam na własna rękę dobrego rozwiązania.

Moje pytania: czy tydzień to wystarczająca ilość czasu żeby przestawić stopniowo psa na inna karmę ? Czy jest szansa, że na samej Acanie kupska się unormują ? Proszę wszystkich o podzielenie się doświadczeniami w tej materii :) A może inna karma ?

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim dawaj mniej karmy, Acana ma w porównaniu do Royala około 30% mniejsze dawkowanie (zależnie od wielkości psa). Jest też cięższa niż rc, więc np. 100 g Acany to dużo mniej niż 100 g Royala. Zważ sobie na wadze. To jest powód, dla którego tyle kup pies robi - przekarmiasz go.

Link to comment
Share on other sites

dostaje w/g "rozpiski" z opakowania - waży 21 kg więc dostaje 250 gr, pomiędzy psem aktywnym a mniej aktywnym, wychodzi 4 razy dziennie na spacer w tym jeden godzinny lub ponad godzinny gdzie biega po lesie, reszta też po lesie, ale nie tak długie.

RC też dostawała w/g rozpiski i rzeczywiście objętościowo to jest połowa RC. Nie ma żadnego podjadania różnych innych rzeczy pomiędzy posiłkami. Z natury nie jest żarłokiem, jak nie chce to nie je, miska z jedzeniem tylko na czas jedzenia, nie zje to miska jest zabierana

Link to comment
Share on other sites

OK, w takim razie poczekaj jeszcze na samej Acanie ze 2 tygodnie, jak się nie ustabilizuje to poszukaj innej karmy bez kukurydzy. Często przy zmianie ze "zwykłej" (a w szczególności z RC) karmy na bezzbożówkę jest taka sytuacja, to jednak diametralna zmiana diety.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...