Jump to content
Dogomania

Duży, czarny i przyjacieski Misiek szuka domu


Harley

Recommended Posts

Szukam dobrego domu dla psa, którego zgarnęłam z ulicy w mroźną noc. Odpowiem na każde pytanie, do dobrego domku jestem w stanie pomóc w transporcie do 100km.

Więcej szczegółów o Miśku w ogłoszeniu. Na wszelkie pytania odpowiem na maila: [email protected] lub telefonicznie 697 992 017.

https://www.olx.pl/oferta/duzy-czarny-i-mlody-pies-szuka-domu-CID103-IDjNlzh.html#c5b41c77fc;promoted

I wydarzenie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/401836453489797/

Link to comment
Share on other sites

Niestety przykro mi to pisać,ale zdjęcia bardzo nieciekawe,nie widać nawet dobrze oczu,z takimi zdjęciami trudno będzie znaleźć dom.Dobre zdjęcia to podstawa,przekonałam się o tym wielokrotnie,jak ogłaszałam również czarnego psa,ze zdjęciami zrobionymi komórką,to nikt niestety nie dzwonił.Gdy koleżanka zrobiła mu ciekawe zdjęcia dobrym aparatem,mogłam przebierać w domach,na szczęście wybrałam najlepszy.Pies był już u mnie w odwiedzinach,jest bardzo kochany i szczęśliwy. Nie pisz też o kopulowaniu z nogą,to naturalne u młodych samców.Nie pisz również,że daje się terroryzować małym psom,jak będzie miał swój dom to poczuje się pewnie i charakter się zmieni,a nikt nie chce mieć psa tchórzliwego.Nie pisz też o jego niezgrabności i wchodzeniu np. na parapety.Jak będziesz chciała,to możesz takie rzeczy dopowiedzieć w rozmowie telefonicznej.Skup się na jego zaletach,jak ktoś się zakocha w psie,to przymknie oczy na niektóre wady,a wiele zmian zachowań da się wypracować.Najważniejsze,że nie ma w nim agresji i jest przyjazny.Życzę powodzenia i mocno trzymam kciuki.

Napisz,bardzo proszę koniecznie jak się potoczyły losy pieska.

Czy on teraz mieszka w budzie i jest na łańcuchu?

Czy Ty masz psa?Bo pomyślałam,że może u Ciebie mógłby zostać.Ale skoro go ogłaszasz to chyba nie masz takiej możliwości.

I najlepiej zmień mu imię na bardziej oryginalne,Misiek brzmi tak pospolicie,no chyba że bardzo na nie reaguje.Nie piszę tego żeby się wymądrzać,ale naprawdę to wszystko może mieć znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Pierwszy raz ogłaszam w internetach znalezione zwierzę. Zazwyczaj udawało mi się je zwrócić właścicielom(bo tylko dały nogę) lub umieścić u znajomych znajomych królika.

Nie mam warunków z wielu względów na zatrzymanie go u siebie, ale jeśli chodzi o charakter to naprawdę mnie urzekł(i gdyby był mniejszy,a ja bym nie miała swojej suki i mniej bym pracowała to bym go zatrzymała - tylko za dużo tych "ale"). 

Skąd się wziął u mnie? Wracałam koło 23 samochodem do domu i wybiegł mi przed maskę. Tak zupełnie bez rozglądania się wparował na jezdnię, na szczęście było ślisko więc jechałam bardzo wolno. Biegał po ulicy i wyglądał na bardzo skołowanego, a było -10 stopni. Bagażnik samochodu miałam zapełniony, więc mąż pojechał do domu, a ja wzięłam go na smycz(zawsze mam w samochodzie zapasową). Poszłam z nim na piechotę do pracy, nakarmiłam i tam zostawiłam na noc. Rano zastałam totalny bajzel. Nic nie było zniszczone, ale wszystko co dało się zwalić z parapetów i półek było zwalone; nie załatwił się(pozytywne zaskoczenie). Kolejną noc spędził w sklepie mojego męża(tam nie było nic do zwalania) - dzięki monitoringowi wiem, że sporą część nocy przesiedział na parapecie. Był też u nas w domu, ale niestety nasza suka jest niepodzielną królową na włościach. Po znajomości umieściłam go tymczasowo w schronisku dla zwierząt - opłacam mu pobyt, kupiłam karmę, wszelkie sprawy weterynaryjne. Niestety wszystkie boksy są zajęte i dopóki coś się nie zwolni jest na łańcuchu z budą. Prawdę powiedziawszy z tego co widzę kiedy go odwiedzam to ta buda mu bardziej pasuje niż pomieszczenia. Prawdopodobnie był psem łańcuchowym - był w obroży z krętlikiem/karabińczykiem jak do przypięcia łańcucha, ma mocno wytartą sierść na podgardlu pod obrożą.

Straż miejska(gmina) totalnie odmówiła mi(jemu) pomocy. Zresztą i tak bym nie skorzystała, bo umowę mają z Białogardem - a to jest umieralnia i bardzo złe schronisko.

Ze zdjęciami jest problem - ja dysponuję tylko telefonem, a fotografowie nie palą się do robienia zdjęć w takich temperaturach na dworze. Z jedną osobą jestem luźno umówiona na przyszły tydzień, mam nadzieję że się uda.

Dzięki za podpowiedź o imieniu, nie pomyślałabym o tym. Podpisałam go Misiek, bo to taki duży miś. Reaguje na wszystko - misiek, łobuz, czarny, chodź tu, na imię mojej suki też przybiega ;-). Co do nie pisania o wadach to mam mieszane uczucia - kiedy szukałam psa dla siebie raziło mnie jednostronne przedstawianie psów w ogłoszeniach. W schronisku z którego ją wzięłam(to samo gdzie on jest teraz) powiedzieli mi wszystko co wiedzą, powiedzieli czego nie wiedzą i wszystko było zgodne z prawdą.

Znasz jakieś strony poza olx gdzie warto ogłaszać psa i ludzie faktycznie tam zaglądają?

Link to comment
Share on other sites

Martwi mnie,że płacisz za pobyt psa w schronisku i to tkwiącego na łańcuchu.

Już zdecydowanie lepiej płacić za dobry hotelik lub dom tymczasowy,gdzie pies 

jest wolny i czegoś się uczy,choćby obcowania z innymi zwierzętami.A ludzie

zdecydowanie bardziej wolą adoptować psy z tych miejsc,aniżeli ze schroniska,bo

mogą się o nich więcej dowiedzieć.

 

Są hotele dogomaniackie,tańsze od tych zwykłych.

Ogłaszaj jeszcze na jakimś forum lokalnym,allegro,gummtre.

Wpisz w google,jakie są fora do ogłoszeń psów,to Ci wyświetli.

Życzę powodzenia i najlepszego domu dla piesia.No i dołącz

koniecznie te lepsze zdjęcia.Napisz,bardzo proszę co jakiś 

czas,jak się chłopak miewa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Żałuję,że dopiero dzisiaj zaglądam,jakoś zagubiłam wątek przepraszam.

Ależ on jest piękny,no imię Misiek jest zdecydowanie za pospolite dla 

takiego psa.

Szkoda,że w tym hoteliku nie mają  wolnego wybiegu dla psów.

No,ale napewno to lepsze,aniżeli schronisko i tak ma szczęście że trafił na Ciebie.

A czy ma 3 spacery dziennie,tego nikt nie sprawdzi.To dziwne,że hotelik nie ma 

terenu ogrodzonego do biegania dla psów.

Harley,ogłaszasz chłopaka?Z jakim imieniem?

Jest jakiś odzew z ogłoszeń?

Trzymam kciuki za dom dla niego,oby chłopak miał szczęście.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...