Jump to content
Dogomania

Kolczatka/obroża/szelki


maarcza

Recommended Posts

Witam, co według was jest najlepsze dla dużego psa rasy owczarek niemiecki długowłosy? Szelki, kolczatka, obroża? Nie wiem na co sie zdecydować, pies nie jest problematyczny na spacerach ale za to jest bardzo silny, dlatego gdy pociągnie chce nad nim mieć jak największa kontrole, potrzebuje pomocy. Z góry dziękuje za przydatne odpowiedzi.. jestem tu od dzis dlatego proszę w razie czego o wyrozumiałość! 

 

PS: pies ma 8 miesięcy ;) 

Link to comment
Share on other sites

Hej ;) Kolczatka nie nadaje się dla żadnego psa moim zdaniem. Każdego psa trzeba nauczyć chodzenia na smyczy żeby nie ciągnął właściciela. Zdania na temat szelek i obroży są podzielone, ja co prawda mam małego psa ale mam i obrożę i szelki. Używam zależnie od tego gdzie idę z psem, jeżeli gdzieś jedziemy komunikacją to zakładam szelki bo tak lepiej panować nad psem. Warto zainwestować też w porządną smycz szczególnie przy dużym psie ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kolczatka-odpowiednio założona-nie wisząca jak korale z pewnością w czasie szkolenia czy nauki chodzenia przy nodze przydaje się u psów problematycznych i mega silnych.

Szelki dla psa uczącego się chodzić przy nodze to proszenie się o kłopoty.Nie komunikujesz nic psu w szelkach-więc za chwilę możesz chodzić z ręką wyrwaną ze stawu.

Szelki są dla psów już umiejących chodzić.Dla uczących się lepsza będzie obroża zwykła lub zaciskowa.

Ja kupuję na furkidz.Mają tam i dobre szelki i obroże zaciskowe i normalne.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też mam dużego psa. Dlatego polecam  zwykłą, szeroką, skórzaną obrożę w okresie nauki. Potem szelki - u nas zalecone przez weta, żeby odciążyć kręgosłup, bo pies senior. Przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa spróbuj na każdym spacerze wykonywać ćwiczenia z podstawowego posłuszeństwa, żeby nie ciągnął smyczy, a skupiał się na Tobie i reagował na polecenia np. 'nie ciągnij", jak się "zakręci". Kolczatka skutkuje, jeżeli masz doświadczenie w szkoleniu psa lub stosujesz ją w trakcie kursu. W innych przypadkach utwierdza psa w niewłaściwym zachowaniu, bo po pewnym czasie przestaje reagować na kolczatkę. Tak naprawdę nie chodzi o kontrolę, a o współpracę z psem i przyjemne, bezpieczne spacery, więc dobrze by było zrobić kurs PT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...