Jump to content
Dogomania

Szelki dla szczeniaka


Baryzuza1210

Recommended Posts

2 godziny temu, kropi124 napisał:

Jak psiak będzie już dorosły i nie będzie już rósł.

A skąd masz te informacje? Prawidłowo dobrane szelki nie zrobią szczeniakowi krzywdy. Odpowiednio dobrana obroża nie zsunie się z szyi psa. Pierwsze słyszę, żeby szelki były przeznaczone dla dorosłych psów. Raczej rozważałabym, co zamierzam z psem robić w szelkach, a co w obroży. Baryzuza, w dobrym sklepie zoologicznym pomogą Ci dobrać odpowiednie szelki. Poczytaj w necie, jakie są ich rodzaje, co sugeruje producent. Jak masz wątpliwości spytaj weta.

Link to comment
Share on other sites

Głównie od weterynarza. Szczeniak jak nie potrafi chodzić na smyczy uwiesza się na szelkach i zaczyna w nich ciągnąć. A w zoologicznym najczęściej doradzają standardowe szelki. Moja sucz jest małych rozmiarów i nosiła przez krótki okres szelki i widać teraz np. jak ma krzywo ułożone łapki. Mnie też późno oświeciło co do wyborów szelek, ale człowiek uczy się na błędach.

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Zarka napisał:

A skąd masz te informacje? Prawidłowo dobrane szelki nie zrobią szczeniakowi krzywdy. Odpowiednio dobrana obroża nie zsunie się z szyi psa. Pierwsze słyszę, żeby szelki były przeznaczone dla dorosłych psów. Raczej rozważałabym, co zamierzam z psem robić w szelkach, a co w obroży. Baryzuza, w dobrym sklepie zoologicznym pomogą Ci dobrać odpowiednie szelki. Poczytaj w necie, jakie są ich rodzaje, co sugeruje producent. Jak masz wątpliwości spytaj weta.

 
Bardzo dziękuje za odpowiedź. 11.01 jadę do weta zobaczę co powie. Może pomogą mi w doborze ( maja sklep zoologiczny ) 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...