Jump to content
Dogomania

Najpiękniejsze psy


Guest Agata_B

Recommended Posts

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A dla mnie ta rasa jest najpiękniejsza! ;) :evil_lol:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images34.fotosik.pl/325/06264924650ec586med.jpg[/IMG][/URL]

A daleko dalej doberman, basenji (tricolor), pointer, malinois, rotek. Pewnie jeszcze kilka ale te od razu mi sie nasuwają.

Link to comment
Share on other sites

Ja stawiam na Beaucerona, piękne i bardzo bardzo mądre. Dobermany też kocham, choć ich mlodzieńcze lata są dla wytrwałych. Moja dobermanka byla oddana rodzinie bez reszty i to bylo w niej cudowne no i ta elegancja. Niedługo do mojego stadka dołączy mala parsonka. Ta rasa też strasznie mi sie podoba. A na zdjęciu moja kochana beauceronka zora.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

a mi się podobają psy o wilczastym umaszczeniu blue merle ;)

przyklad blue merle (border collie):
[IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/be/Blue_merle_Border_Collie.jpg/800px-Blue_merle_Border_Collie.jpg[/IMG]

przykład wilczastego umaszczenia(shiloh shepherd):
[IMG]http://www.justusdogs.com.au/upload/flex_img/07062008090958_01.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yamayka']A dla mnie ta rasa jest najpiękniejsza! ;) :evil_lol:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images34.fotosik.pl/325/06264924650ec586med.jpg[/IMG][/URL]

A daleko dalej doberman, basenji (tricolor), pointer, malinois, rotek. Pewnie jeszcze kilka ale te od razu mi sie nasuwają.[/QUOTE]

Toż Ty masz łaciatego, miniaturowego dobermana. Także gdzie tam daleko w tyle? ;).
Charakterek dobkowy i uroda tyż dobkowata.


DOBERMAN, DOBERMAN, DOBERMAN.

Psy dzielą się na dobermany i reszte "Qndli" - oto prawda najprawdziwsza hahahha! A kto tak nie twierdzi - żyje w błedzie.

zorina:
Doberman jest tylko dla wytrwałych. Uważam, ze ci niewytrwali powinni mieć koty.
Mój ma 7 lat a zajmuje więcej czasu i uwagi niż dziecko autystyczne z ADHD.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Doberman jest tylko dla wytrwałych. Uważam, ze ci niewytrwali powinni mieć koty.
Mój ma 7 lat a zajmuje więcej czasu i uwagi niż dziecko autystyczne z ADHD. [/QUOTE]
Zgadzam się - doberman jest dla wytrwałych i udało mi się wytrwać z takowym 3 dni. Nawet komendę "do mnie" zdążył zajarzyć :razz: (ku zdziwieniu właściciela). Jeszcze psa chodzącego w czasie jedzenia karmy nie spotkałam, a ten nawet nie miał czasu stanąć przy misce i zjeść :evil_lol:.

[quote name='Karilka']Psy dzielą się na dobermany i reszte "Qndli" - oto prawda najprawdziwsza hahahha! A kto tak nie twierdzi - żyje w błedzie.[/QUOTE]
A z tym jako właścicielka najprawdziwszych kundli się nie zgodzę, bo każdy pies jest inny i nawet wśród przedstawicieli tej samej rasy widać znaczące różnice :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Zgadzam się - doberman jest dla wytrwałych i udało mi się wytrwać z takowym 3 dni. Nawet komendę "do mnie" zdążył zajarzyć :razz: (ku zdziwieniu właściciela). Jeszcze psa chodzącego w czasie jedzenia karmy nie spotkałam, a ten nawet nie miał czasu stanąć przy misce i zjeść :evil_lol:.[/QUOTE]
Nauka komend to ułamek sekundy jeżeli umie sie je przekazać. Gorzej z wyegzekwowaniem (bezinteresownym) haha.
Ta. Toż to diabelstwo nie ma czasu na nic, tylko patrzy jak tu zmusić cały świat do aktywności destrukcyjnej ;)


[quote name='*Monia*']
A z tym jako właścicielka najprawdziwszych kundli się nie zgodzę, bo każdy pies jest inny i nawet wśród przedstawicieli tej samej rasy widać znaczące różnice :eviltong:.[/QUOTE]

No pewnie. Każdego psa sie kocha. Każdy jest indywidualnością, kazdy ma w sobie coś ciekawego. Fakt - faktem doberman to nie pies dla leniwego człowieka, w dodatku domatora... Chociaz znam dobermany typowo kanapowe... Przyznam, ze nie znam smutniejszego i bardziej zmuszającvego do refleksji widoku, niż doberman śpiacy i nie robiący NIC cały dzień.
... a jednak da sie je nawet tego nauczyć.. NICZEGO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Nauka komend to ułamek sekundy jeżeli umie sie je przekazać. Gorzej z wyegzekwowaniem (bezinteresownym) haha.
Ta. Toż to diabelstwo nie ma czasu na nic, tylko patrzy jak tu zmusić cały świat do aktywności destrukcyjnej [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]
Destrukcją to on się zajmował - garderoby mojej mamy :mad:. Do tego obsikiwał stół w kuchni i drapał wszystkie drzwi, mimo że mu poświęcałam duużo czasu (większość dnia). ADHD straszliwe i jednak wolę tryb pracy ONka niż takie pobudzenie non stop. Nawet spać spokojnie nie mógł tylko się wiercił, lizał, chodził i wymyślał różne cuda.
Nie wiedziałam, że mu przekazałam jakąkolwiek komendę, ale wiedział że mi się wyłamać nie wolno bo ja uparta jestem :razz:. Właściciel za pierwszym razem ganiał szczęśliwego dobcia wokół mojego domu, a za drugim panu pokazałam co jego piesek umie i pan był pod wrażeniem.

[quote name='Karilka']... a jednak da sie je nawet tego nauczyć.. NICZEGO. [/QUOTE]
Każdego psa da się tego nauczyć i widok każdego znudzonego psa jest smutny, bez względu na rasę. Chociaż moje małe jest najszczęśliwsze jak jej nie zmuszam do wysiłku na spacerach i może się powylegiwać na parapecie w domu i wcale nie jest to kwestia nauczenia jej tego lenistwa, bo ten typ tak po prostu ma od początku :cool1:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Destrukcją to on się zajmował - garderoby mojej mamy :mad:. Do tego obsikiwał stół w kuchni i drapał wszystkie drzwi, mimo że mu poświęcałam duużo czasu (większość dnia). ADHD straszliwe i jednak wolę tryb pracy ONka niż takie pobudzenie non stop. Nawet spać spokojnie nie mógł tylko się wiercił, lizał, chodził i wymyślał różne cuda.
Nie wiedziałam, że mu przekazałam jakąkolwiek komendę, ale wiedział że mi się wyłamać nie wolno bo ja uparta jestem :razz:. Właściciel za pierwszym razem ganiał szczęśliwego dobcia wokół mojego domu, a za drugim panu pokazałam co jego piesek umie i pan był pod wrażeniem.


Każdego psa da się tego nauczyć i widok każdego znudzonego psa jest smutny, bez względu na rasę. Chociaż moje małe jest najszczęśliwsze jak jej nie zmuszam do wysiłku na spacerach i może się powylegiwać na parapecie w domu i wcale nie jest to kwestia nauczenia jej tego lenistwa, bo ten typ tak po prostu ma od początku :cool1:.[/QUOTE]

Wiesz... Ta chęć pracy jest do opanowania. Nam sie udało do jakiegoś stopnia. Teraz jak sie wydre to idzie leżeć z dupa na kanapie. Aktualnie pyrga mnie nosem, wciska sie na kolana i śpiewa "Maaaa Maaaaa Maaaa...?!". Ale leży już godzine i dwadzieścia minut a to już sporo hahah.

[quote name='`Fmm']1. Biały Owczarek Szwajcarski !
2. Czechosłowacki Wilczak
3. Samoyed
4. Akita
5. Siberian Husky
6. Owczarek Kaukaski[/QUOTE]
To po co zakładasz watek pytajacy o rase, skoro te psy Ci sie podobają?;)

Link to comment
Share on other sites

mam dwa setery - jeden pracoholik w polu, a w domu kanapowiec. naumiał się już, że jak Pańcia mówi "spać" to nici ze spacerku ;) młodszy dopiero się uczy, ale też łapie szybko... Jadnak, gdy nie mają 2-3 godzinnego spacerku w dzień - są nie do wytrzymania, zwłaszcza młodszy ;)

Link to comment
Share on other sites

1.yorkshire terrier-ten włos i charakter:loveu:
2.chart afgański-ruch,włos:loveu:
3.springer spaniel angielski-pyszczek,umaszczenie,nochal:loveu:
4.owczarek niemiecki-wszystko prawie:loveu:
5.borzoj-sierść, wielki:loveu:
6.golden retriever-zawsze wesoła morda:loveu:
7.border collie-spojrzenie, ogólny wygląd:loveu:
8.owczarek australijski-ogólny wygląd

Link to comment
Share on other sites

Seter irlandzki,angielski i gordon;)Jeszcze wyżełki i "inne" czyli wszystkie piękne mieszańce.Ale kto nie uznaje irlanda za piękność BARDZO SIĘ MYLI.Wiem,wiem,że mam fioła ale kocham te psiaki najbardziej na świecie.Oczywiście głównie moją panienkę seterkównę:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...