Jump to content
Dogomania

Kim są rodzice mieszańca?


justyna_s

Recommended Posts

Cześć! To mój pierwszy post na forum. Niedawno przygarnęliśmy suczkę (mieszańca) ze schroniska i zastanawiamy się mocno jakiej rasy mogli być jej rodzice. Piesek ma aktualnie ok. 4-5 miesięcy i sięga do kolan. Nie bardzo przepada za bieganiem, szybko nudzi ją zabawa piłką i inne aktywności. Zachowuje się bardziej jak pies-stróż, choć jest przyjazna względem dzieci i dorosłych. Jest raczej ciężka do wytrenowania - bardzo uparta i wolno przychodzi jej nauka. 

Jak na 4-5 miesięcznego szczeniaka ma dość spore łapy, co sugerowałoby, że wyrośnie nam dośc duża.

Macie jakieś pomysły jakiej razy mogli być rodzice? Poniżej załączam kilka zdjęć. Nasz trener sugerował, że może być mieszanką z Dogiem Niemieckim, kilka innych osób sugerowało, że jednym z rodziców mógłbyć Rottweiler. 

Chętnie poznam opinię tych, którzy znają się lepiej niż ja :)

Kira.JPG

Kira2.JPG

Kira3.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ale znawcy, ani dog ani rottweiler. Prawdopodobnie rowniez jakieś mieszańcewięc nie wiadomo co zniej wyrosnie. I nie wymagaj od szczeniaka ze schroniska, że już będzie super wyszkolonym psem, to psie dziecko, najpierw daj mu dużo serca, miłości i dużo cierpliwosci. Ludzkie dzieci też nie wszystkie jednakowo się uczą i nie od urodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Weterynarze na rasach się nie znaja, prędzej kynolodzy w Związku , psiak jest ładny ale ras to tam może być wiele różnych i trudno zgadnąć. A kochać można każdego pieska bez względu na rasę.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.Jestem z Torunia.Mam 14 letnia suczke amstaffa.Niestety potrzebuje operacji, ma w pysku sporego guza rakowego , ktorego trzeba usunac.na jutro jest przewidziana operacja na godzine 19.

Niestety koszt jest duży. 480 zl sama operacja.weterynarz zgodzil sie na 2 raty .ale poerwsza musze dac juz jutro gdy zaprowadze pieska .Niestety nie mam na dzien dzisiejszy takich środków. Czy ktos moglby w jakis sposób pomoc mi? Moze znacie jakies organizacje ktore pomagaja w ten sposob.Bardzo prosze was o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A konkretnie do czego informacje kim mogli być jej rodzice? Jak ktoś chce znać rodziców, dziadków, pradziadkow i pra pradziadkow to kupuje psa z hodowli i ma te informacje podane gotowe. Gdy ktoś bierze mieszańca to ma niespodziankę aż do ok 15 miesiąca życia psa. Dywagacje nad jej rodzicami nie mają żadnego sensu. 

Link to comment
Share on other sites

Radiesteta,

Cóż niektórzy pytają z ciekawości. Już właściciele kochają psa, ale chcą dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Okażcie mu wiele cierpliwości. 

P.S: Nie dostrzegam tu ani Doga Niemieckiego, ani Rottweilera - obstawiałbym, podobnie jak dwbem - potomek mieszańców.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...