Jump to content
Dogomania

Pies jest okropnie wylękany


Ja i Jaskierek

Recommended Posts

Cześć. 

Mój pies to Golden retriever ma 7lat i 10 miesięcy jest wykastrowany. Problem jest taki ,że bardzo się boi, nikt w domu go nie bije ani nikt na niego nie krzyczy. Ogółem jest bardzo posłuszny i umie kilka komend, moi rodzice zabrali go z hodowli gdy był szczeniakiem gotowym do zabrania. Podam przykłady kiedy się boi: 

1.gdy ktoś jest przy meblach w kuchni (mamy wąskie przejście ale pies dał by radę spokojnie przejść jeśli ktoś by tam stał) pies boi się podejść do misek (na drugim końcu kuchni) i w tedy nawet jeśli ktoś mówi: "Idź sobie tam Jaskierku no przejdź nie bój się" on i tak nie przejdzie dopiero gdy nikogo nie ma w kuchni przechodzi. 

2. Jaskier kocha biegać i kocha spacery ale od jakiegoś czasu gdy zabiorę go wieczorem na spacer gdy zobaczy ,że dalej nie ma lamp sam zawraca. Nie wiem czy się boi ale tak to wygląda.

3.Pies je z miski normalnie ale gdy ktoś podejdzie do lodówki w tedy kiedy on je (lodówka jest obok misek) Od razu wypluwa na kafelki to co jadł i ucieka do pokoju tak jak by się bał, a następnie gdy nikt nie jest w kuchni wraca tam i je to co wypluł.

4.W domu chociaż jak bym go prosiła i tak nie weźmie zabawki moge mu ją pod pysk dawać a on nie weźmie.

 

To było kilka przykładów nie wiem czemu się tak zachowuje, 8 miesięcy temu przeprowadziliśmy się, pies ma dużo większy ogródek i może spać w domu, w starym domu tak bardzo się nie bał ale czasem też się zdarzało.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Jak pies zachowuje się, gdy wracacie do domu? Czy witacie się z nim od razu?  Czy pies zje smakołyk podany z ręki? Czy i w jaki sposób był uczony jedzenia na komendę lub niepodchodzenia do jedzenia czy niepodejmowania jedzenia? Czy w starym domu pies miał wolny wstęp do domu cały czas?

Nie mów do psa "nie bój się", "nie" to najczęściej używane słowo zakazu, pies boi bardziej, gdy usłyszy "nie", a całego zdania przecież nie rozumie.Warto by zbadać wzrok psa także.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.12.2016 o 13:54, Sowa napisał:

Jak pies zachowuje się, gdy wracacie do domu? Czy witacie się z nim od razu?  Czy pies zje smakołyk podany z ręki? Czy i w jaki sposób był uczony jedzenia na komendę lub niepodchodzenia do jedzenia czy niepodejmowania jedzenia? Czy w starym domu pies miał wolny wstęp do domu cały czas?

Nie mów do psa "nie bój się", "nie" to najczęściej używane słowo zakazu, pies boi bardziej, gdy usłyszy "nie", a całego zdania przecież nie rozumie.Warto by zbadać wzrok psa także.

Kiedy wracamy pies przeważnie się cieszy ale nie żeby skakał czy coś, poprostu merda ogonkiem i od razu do nas podbiega. Jeśli chodzi o te komendy to nie był tak uczony, pies bez problemu zabiera smakołyki z ręki. Ja oczywiście od razu go witam :). Pies w starym domu miał wolny wstęp do domu przez cały czas.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...