Jump to content
Dogomania

Pomożecie?


Wilczu

Recommended Posts

Wilczu, jesteś dzieckiem, masz jakiś opiekunów, więc czas najwyższy zainteresować ich problemem. Myślę, że temat się wyczerpał, bo cóż jeszcze można napisać? Teraz pies ciągnie Cię po lodzie, za dwa miesiące będzie Cię targał po kałużach, potem po trawie itd. Był trener i nic to nie dało, teraz go nie ma, więc tym bardziej nie pomoże. My również nie...

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Wilczu napisał:

Kolczatka jest zakładana dobrze, nie ma możliwości jej inaczej założyć. 

To znaczy, że jest założona źle, skoro tak piszesz. Kolczatka ma leżeć tuż za uszami psa, ma mieć taki obwód, że nie da rady jej przełożyć przez głowę psa. Dlatego nadają się tylko kolczatki rozpinane, a nie przekładane przez głowę. Ewentualnie można przerobić taką zwykłą, zapinając ją na jedno z ogniw. Chodząc na kolczatce trzeba ją co chwilę poprawiać, bo niestety u większości psów lubi się zsuwać niżej i wtedy kompletnie nie działa. Pies powinien mieć założone jednocześnie obrożę/szelki i kolczatkę, przypinasz jeden koniec smyczy do obroży/szelek, a drugi do kolców. Kolczatka nie służy do prowadzenia psa na spacerze, to tylko narzędzie do korekty złego zachowania. Korektę stosujesz ZANIM pies Cię pociągnie, żeby do tego nie dopuścić. Gdy pies idzie grzecznie trzymasz go normalnie, na obroży/szelkach. Coś mi się wydaje, że albo tego trenera w ogóle nie było, albo żaden z niego trener. Poczytaj, doucz się i nie stosuj narzędzi, jeżeli nie wiesz do czego służą. Prawdopodobnie obecnie kolczatką pogarszasz tylko zachowanie psa, bo to najczęstsze zjawisko jakie widzę u ludzi, którzy zakładają kolce kupione w zoologu "żeby pies nie ciągnął".

Link to comment
Share on other sites

Trener mówił nam, że w żadnym wypadku nie można jednocześnie mieć podpiętej kolczatki i obroży/szelek, więc nie wiem teraz komu wierzyć jemu czy wam, bo nie chcę zrobić krzywdy psu ale zamierzam zmienić trenera w najbliższym czasie i może inny (również z polecenia, ale od innej osoby, będzie lepszy) ale i tak muszę trochę poczekać, aż będę wstanie zapłacić, bo dziś byłam u veta na szczepieniach i po tabletkę na odrobaczanie

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno takie pytanie, niedługo, za jakiś miesiąc, będę szła z psem na kastrację i przy okazji jak go uśpią ma mieć zabieg usuwania grudek pod trzecią powieką. Pies ma zapalenie spojówek odkąd go wzięliśmy, różnego rodzaju krople do oczu nie pomogły, nawet te silne. Spojówki nie mają kontaktu z powietrzem. Zabieg jest drogi, więc chciałam się upewnić czy w takim wypadku to na pewno oznacza, że ma te grudki? I czy one sprawiają psu dyskomfort, czy może ich nie czuje? I czy taki zabieg jest trudny do wykonania? Bo nie ufam do końca moim wetom, ponieważ jak jeden jest dobry to druga baba robiła mu zawsze wszystko szybko i na siłę, nie próbowała w żaden sposób zachęcić psa tak jak ten lekarz i jak pies chodził normalnie do tego gabinetu, tylko mu się niw podobało to teraz się przez to bardzo stresuje. I nie wiem czy nie pójść na ten zabieg gzie indziej, czy to można zchrzanić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...