Jump to content
Dogomania

Diagnoza z morfologii.Nietrzymanie moczu,guz przysadki


west101

Recommended Posts

Witam moja suka beagle   od 3 tygodni sika w domu. teraz  oddaje duże porcje moczu  co około 30 minut.
Pragnienie  ma ogromne. Potrafi wypić 3l wody  zwymiotować,oddac mocz i stolec i pić dalej. 
Pies ma zdiagnozowany guz przysadki ,wczesniej nie sikał w domu.Zaczeło sie 4 miesiace po sterylizacji.
Wykonanu morfologię i badanie moczu a takze usg brzucha. Z tych badań weterynarz nie potrafi ustalic diagnozy ani nam pomóc. zaprasza nas na kolejne badanie moczu... po co ? nie wiem .Mam wrażenie ze zbija na nas kokosy sądząc po kosztach ww wizyt i badań z których nic nie wynika .
Prosimy o pomoc bo chcemy pomóc naszemu psu.
Usłyszelismy już od weta ze pies z demobilu ( jest adoptowany)  to tak ma i zeby mieć porządnego psa trzeba wydać pare tysiecy i ze nie mamy sie czemu dziwic i ze guz i tak go wykonczy ... :/ 

wyn1.jpg

wyn2.jpg

wyn3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guz przysadki i objawy, o których piszesz, sugerowałyby zespół Cushinga - aby go potwierdzić nie wystarczy badanie moczu, trzeba wykonać test stymulacji ACTH.

W przypadku Cushinga nadmierne pragnienie i oddawanie moczu to bardzo typowe objawy, pozostałe to przerzedzenie sierści, ścienienie skóry (zaczynają być widoczne naczynka krwionośne), charakterystyczny obwisły brzuch. To poważna choroba - wymaga jak najszybszego zdiagnozowania i wdrożenia leczenia. Na forum jest bardzo duży wątek dotyczący tego schorzenia - poszukaj w dziale "weterynaria". 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...