Jump to content
Dogomania
Flopi

Średniej wielkości pies/suczka z DT, do 2 lat

Recommended Posts

Witam,

wreszcie jest ten moment kiedy mogę zaprosić psa na stałe do swojego domu. Mam konkretną listę wymagań i wiem że niełatwo znaleźć tutaj psa który ją spełni, i nie mogę obiecać że na 100% pomogę jakiemuś psu stąd, ale bardzo chciałabym przynajmniej sprawdzić czy gdzieś tutaj nie czeka na mnie właśnie on/ona.

Co zapewniam:

-ciepły i kochający dom u osób kochających zwierzęta

-miłość do psów od zawsze i doświadczenie z psami domowymi oraz schroniskowymi

-pozostanie w kontakcie z osobami które psa wyadoptowały, chętnie będę zapewniać zdjęcia i relacje

-oczywiście nie muszę chyba pisać że najlepszą opiekę weterynaryjną w razie potrzeby, opiekę i dobre warunki na codzień, dobrą karmę, spacery, zabawki, szkolenie, itd :)

-mieszkanie bez dzieci i innych zwierząt, w mieście (spokojnej części), blisko dużych terenów spacerowych na łące i w lesie

Kogo szukam:

-psiak koniecznie z domowego DT (bardzo proszę o niepodsyłanie propozycji psów bezpośrednio ze schroniska)

-musi być to pies sprawdzony i przyzwyczajony do życia w mieście, musi umieć zostawać sam w domu na czas pracy właścicieli

-płeć nieważna, byle już po sterylizacji

-rozmiar mały/średni, nie mikropsiak i nie duży (mniejszy niż owczarek)

-charakter proludzki, kontaktowy, łagodny, raczej nie dominujący

-nie musi być w typie żadnej rasy

-sterylizacja/kastracja, zaszczepiony, zdrowy

-najlepiej do 1-2 roku życia, zależy nam na podrośniętym szczeniaku lub młodym psie

-wygląd nie jest ważny, chociaż mam sentyment do biało-czarnych psiaków... ale absolutnie nie jest to warunek

-lokalizacja - jestem w stanie dojechać w promieniu 100 km od Gdańska, jeśli coś dalej, będzie potrzebna pomoc w organizacji transportu

Jeśli jest gdzieś na tym forum wątek psa/suczki który pasuje do tych wymagań, bardzo proszę o podesłanie tutaj linka. Pozdrawiam.

1 godzinę temu, anawa napisał:

Super,że proponujesz psa ale może najpierw dokładnie przeczytaj ogłoszenie.

Autor szuka psa do dwóch lat,przywyczajonego do życia w mieście,mniejszego niż onek i z domu tymczasowego.Nawet niewiadomo czy proponowany przez Ciebie pies jest po sterylce.Sorry,ale człowiek normalnie prosi,szuka i przedstawia swoje warunki.A dobre ciocie i tak mają własną koncepcję na psa dla niego.

17 godzin temu, gojka napisał:

Super,że proponujesz psa ale może najpierw dokładnie przeczytaj ogłoszenie.

Autor szuka psa do dwóch lat,przywyczajonego do życia w mieście,mniejszego niż onek i z domu tymczasowego.Nawet niewiadomo czy proponowany przez Ciebie pies jest po sterylce.Sorry,ale człowiek normalnie prosi,szuka i przedstawia swoje warunki.A dobre ciocie i tak mają własną koncepcję na psa dla niego.

A może Ty się przestaniesz wtrącać? Siedzę w tym "biznesie" pewnie dłużej, niż Ty żyjesz i wiem, że czasem występuje coś, jak "miłość od pierwszego wejrzenia" i podane wcześniej warunki przestają się liczyć. Zaproponowałabym tego psa każdemu, kto chce adoptować bo sytuacja jest podbramkowa, więc może to Ty przestań być "dobrą ciocią" . Amen.

Oczywiście.nie będę się wtracąć.

Skoro siedzisz w biznesie dłużej niż ja to przecież masz świadomość,że ludzie szukający piszą sobie jakieś tam wymagania ale i tak wezmą polecanego przez Ciebie psa :)

Rozumiem zatem,że Ty i tak nie czytasz ogłoszeń,na które odpowiadasz bo w sumie po co?

Nie chciałabym trafić na kogoś takiego jak Ty szukając psa.

2 godziny temu, gojka napisał:

Nie chciałabym trafić na kogoś takiego jak Ty szukając psa.

A ja nie chciałabym być psem, którego los zależy od Ciebie.

Wesołych Świąt...........

23 godziny temu, anawa napisał:

A ja nie chciałabym być psem, którego los zależy od Ciebie.

Wesołych Świąt...........

Powiem tyle wrzucicie Panie na luz idą święta i to nie pora i czas na jakieś kłótnie poza tym chciałbym obronić przedmówczynie odnośnie pieska do adopcji bo jeśli ktoś szuka czarnego opla to nie chce mieć żółtego audi , może to nie najlepszy przykład do porównania ale jeśli ktoś coś konkretnego zapewnia i podaje konkretne warunki jakie to nie można mu "wciskać" psa bo jest w potrzebie , psy są i będą zawsze w potrzebie niestety taki mamy naród i mentalność ludzi "pies na 5 minut" i później dzieje się jak się dzieje nie jesteśmy w stanie każdemu pomóc owszem zaraz będą głosy że mozna chociaż jednemu pomóc i zawsze będzie mniej , ale od razu odpowiem Pani chce pomóc osobie która nie daje sobie rady ze względów może finansowych bądz ma za małe mieszkanie bądz może dzieci mają alergie i chce oddać pieska .Chce wziąść do siebie ale nie chciała ze schroniska tylko z domu i tu powód że może się zakocha jest trochę mało na miejscu , bo zakochać to można się jak się kogoś zobaczy na żywo jak się zachowuje a nie na zdjęciu bo to miłość może być dalej na chwilę , jeśli macie jakieś pieski do zaoferowania koleżance to proponować , wiadomo że można tu podawać i oferty ze schronisk ale przynajmniej żeby mniej więcej pasowały do wymagań przyszłego właściciela bo skoro jest ujęte że mały bądz średni mniejszy od owczarka to podanie owczarka średnio pasuje do wymagań przyszłego właściciela , trzeba zdać sobie sprawę że są ludzie i ludzie jedni wezmą kazdego byle by pomóc nie ważne czy york czy kundel czy owczarek ale jedni chcą sprecyzować swoje wymagania bo jak to mówią co człowiek to inny gust i inne wymagania więc trzeba też to uszanować,  pozdrawiam wszystkich i życze wesołych świąt.

Witam, mam do zaproponowania wspaniałego , kochanego psa o roboczym imieniu Struś. Jest bardzo przyjazny , posłuszny, taka większa ciapa. Przebywa w domu tymczasowym i jak w większości tych domów , pies zostaje w domu bez ludzi ,ale w towarzystwie innych psów. Większość domów tymczasowych mieści się na obrzeżach miast albo na wsiach. W mieście czy w bloku nie da rady trzymać kilku psów szczególnie większych.

Przed adopcją konieczna jest wizyta przedadopcyjna w przyszłym domu ,a potem podpisanie umowy adopcyjnej.

Oba psy poniżej przebywają na Śląsku.

Oto Struś:  posłuszny, przytulak , on w zasadzie to od początku taki grzeczny. Aż dziwne, że spory psiak o "grożnych" oczach, a takie niebożątko - tak pisze o nim opiekunka z domu tymczasowego.

P1120356.jpg

P1120364.jpg

Druga propozycja to Lusia , która powinna się nazywać Fisia. Jest młoda i w związku  z tym bardzo energiczna, ale łagodna ,zabawowa, potrzebuje dużo ruchu.Przebywa w tym samym domu tymczasowym co Struś.

P1120085.jpg

Aramis ok roku znajduje się w Bytowie,najprawdopodobnie mix shitzu z terierem,bardzo zywiolowy,z psami się dogaduje ,jednalze jak nie będzie miał odpowiedniej dawki ruchu nie wiem czy sam nie będzie kombinowal,u nas cichy ale dużo biega po pol godz 3 razy dziennie mu nie starczy

15109341_1410096335668446_7398312242955540779_n.jpg

15622487_1452789898065756_4470179681697643489_n.jpg

15665489_1455720927772653_7158395788139439841_n.jpg