Jump to content
Dogomania

Szczeniak się trzęsie


Arystea

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Nie jestem pewna czy to odpowiedni dział, ale nie wiem gdzie umieścić post - proszę w razie czego o przeniesienie.

Mamy 5 miesięcznego szczeniaka, mieszankę ratlerka z jamnikiem, na nic nie choruje - czasami w różnych sytuacjach się trzęsie (drżenie całego ciała), np. przed snem, gdy siedzi, gdy jedziemy samochodem - nie jest to regularne i nie ma za bardzo sensownej przyczyny - w samochodzie czy na spacerze to może być np. zmiana temperatury lub jakieś emocje. Czy to normalne?  Dodam, że poprzedni właściciele zabrali go od mamy, gdy miał dopiero 5 tygodni (!) i pies czasem piszczy przez sen, bywa strachliwy, rzadko bywa tak (ale bywa), że przestraszy się jakiejś absurdalnej rzeczy (stuknięcie w szybę, gdy nigdy wcześniej żaden hałas go nie przerażał) i ucieka w panice popuszczając mocz...podejrzewamy, że może mieć to związek ze zbyt wczesnym odebraniem go matce. Czy trzęsienie się oznacza strach? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeśli chodzi o trzęsienie może tak po prostu mieć, np u psów Chihuahua to jest całkiem normalne, że trzęsie ot tak bez powodu. 

To, że piszczy przez sen to dlatego, że coś mu się może śnić, pies mojej koleżanki ma ta samo jeśli chodzi o różne dźwięki wydawane przez sen. Zbyt wczesne zabranie szczeniaka od matki może powodować brak umiejętności kontaktu z innymi psami, uczy się wtedy jak mocno może ugryźć, aby to była wciąż zabawa, jeśli gryzie a mocno matka go karci. Jeśli chodzi o przerażające rzeczy to może spróbujcie go do nich przyzwyczajać, odwracać w jakiś sposób uwagę np. zabawą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...