Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie psa wieczorem i w nocy


PP_728

Recommended Posts

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu (3-4 tygodnie) mój pies zachowuje się bardzo dziwnie wieczorem i w nocy. Po ostatnim spacerze, kiedy zbliża się czas spania, zaczyna nerwowo chodzić po mieszkaniu z opuszczonym ogonem, nie może sobie znaleźć miejsca do spania. Do tej pory (trochę wstyd się przyznać) spał z nami w łóżku (jest mały). Jak się już ułożył to przesypiał całą noc. Teraz łazi po mieszkaniu, czasem wchodzi pod łóżko i tam zasypia. Potrafi obudzić się i snuć się w nocy po domu przez godzinę. Kilka razy zdarzyło mi się wyjść z nim w nocy, bo myślałem że chce się załatwić ale to nie było to. Spacerował sobie w środku nocy normalnie bez żadnych sensacji. Rano i w ciągu dnia jest wesoły, ma apetyt, zachowuje się normalnie. Pies oczywiście ma też swoje posłanie ale korzysta z niego w ciągu dnia :-). Pies ma 8 lat, jest z nami od szczeniaka.

 

Link to comment
Share on other sites

Takie objawy nie dziwiłyby u starszego psa - więc może zdecyduj się na badanie, także poziomu hormonów tarczycy.

A czemu wstyd przyznać się, że pies włazi do łózka? Moje wszystkie kolejne zwierzaki też to robiły, obecna psica również, a najmniejsza nie jest. Więcej prania i tyle. Na relacje z człowiekiem na pewno nie ma to złego wpływu, wręcz przeciwnie. Oczywiście o ile właściciel zawsze potrafi jednym gestem nakazać opuścić łóżko.O ile relacja jest taka -"piesku, zapraszam na kanapę", a nie "paneczku, kanapa jest moja, nie zejdę jak nie zechcę, wrrrrr".

Link to comment
Share on other sites

Teraz okres grzewczy, może po prostu za gorąco mu w łóżku. Chciałby być blisko Was i kręci się, by ulokować swoje ciałko jak najkorzystniej. Moje duże psy nie sypiają że mną w łóżku, ale też się kręcą po domu, sapią i wzdychają.

Jak miałam dawno temu jamniczka, to nie zdarzało mu się nigdy spać w jednym miejscu,. Krążył po domu, odwiedzając łóżka domowników, tudzież swoje legowisko, bardzo chętnie siadział przy oknie balkonowym i czegoś tam wypatrywał lub nasłuchiwał.

Gdyby mój pies przespał noc w jednym miejscu, to myślałabym,  że jest chory. Dla mnie spacery takie są normalne. Ale Ty najlepiej znasz swojego psa, więc obserwuj go - czy nie piszczy, czy nie maska, czy się nie drapie w tym czasie. Jak coś nie tak, to do weta trzeba.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem tak samo. Ale o której godzinie wstaje z reguły się snuje. Psy ogólnie budzą się wcześniej niż ludzie i śpią krócej - mają szybszy metabolizm :)

Mnie zawsze bawi jak mój pies wstawał z łóżka chodził po pokoju sapał i ziewał, popatrzył się na coś w lewo w prawo znowu ziewnął :D :D :D

zupełnie jak ja, kiedy nie miałem nic do roboty :D :D jak człowiek jak człowiek :)

Link to comment
Share on other sites

Problem jest w tym, że to jego zachowanie jest kompletnie inne od jego dotychczasowych zwyczajów. Do tej pory po ostatnim spacerze szedł spać i jeżeli nie było żadnych pokus w postaci wezwania do zabawy albo jedzenia, to praktycznie spokojnie przesypiał do rana. Teraz snuje się do oporu, dopóki wszyscy się nie położą, a nawet wtedy łazi jeszcze przy zgaszonym świetle i nie może sobie znaleźć miejsca. Jak pisałem wcześniej, w ciągu dnia zachowuje się normalnie. Ma apetyt, chętnie wychodzi na spacer itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...