Jump to content
Dogomania

Prawidłowa waga husky


Szamanka

Recommended Posts

A może mi ktoś podać jak się przelicza ile pies ma dostawać karmy?(mój psiak dostaje gotową karmę + smaki w ramach nagród;) i raz po raz troche mleka warzywek, owoców)
Nie wydaje mi sie żeby mała chodziła głodna, systematycznie ma zwiekszane porcje i nie szpera szukając jedzenia. Przejedzona też nie jest bo jest w świetnej kondycji i kupka jak się należy :eviltong:. Ale z czystej ciekawości, uzupełnienia wiedzy i może uspokojenia sumienia że pies nie jest głodny chciała bym wiedzieć:cool3:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunshine, jeśli pisząc [I][B]gotowa karma[/B][/I] masz na myśli [I][B]karmę suchą[/B][/I] to chyba nikt Ci nie pomoże, jedynie [B]informacja z opakowania[/B]...:roll: zazwyczaj są tabele w których masz wagę dorosłego psa, ile ma Twój psiak i ile gram karmy.
Jeśli nie dajesz mu innego rodzaju jedzenia regularnie, to nie ma czego przeliczać. A smaki, mleko czy warzywka od czasu do czasu niczego nie zmieniają ;)

pozdrawiam

Aśka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='agata.sa']Mój Dakar ma 3,5 miesiąca i waży 12,60 kg. Jest dosyć smukły, ale nie chudy.

Karmię go RC Maxi Junior, który na swojej www podaje dawkę dzienną dla danego wieku psa. Ja dzielę ją na trzy (bo mały je trzy razy dziennie), co wychodzi ok. 110 g na każdą porcję.[/quote]
wow moja mała je jakieś 300 ml (podaje dozowniczkiem) na jeden posiłek a je 4 razy dziennie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

doczepie sie do pytania
moja sunia ma skończone 3 miesiące
teraz wazy ok 9-10kg
pytanie moje jest troszkę dziwne bo czego sie moge spodziewać po mix-ie husky z nn
ale czy przypomiacie sobie ( może ktoś notował ) wage waszych psiaków tym wieku
wiem, zdaje sobie sprawe ze nie wiadomo co z niej wyrośnie, ale fajnie byłoby sobie tak porównać:) i wiedzieć czy zmierza ze wzrostem i wagą do psów syberiono podobnych hehehe

hera wcina purinę pro-plan+ dodatki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pieti']
moja sunia ma skończone 3 miesiące
teraz wazy ok 9-10kg [/QUOTE]

Moja podobnie w tym wieku ważyła...
Teraz będzie kończyć 8 m-c życia i przy niecałych 50 cm w kłębie waży już 24 kg (ciągle rośnie, więc się nie martwię jej wzmożonym apetytem, choć docelowo powinna ważyć wg wzorca max. 22 kg).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']Moja podobnie w tym wieku ważyła...
Teraz będzie kończyć 8 m-c życia i przy niecałych 50 cm w kłębie waży już 24 kg (ciągle rośnie, więc się nie martwię jej wzmożonym apetytem, choć docelowo powinna ważyć wg wzorca max. 22 kg).[/QUOTE]


Trochę dużo w stosunku do wielkości waży Twoja dziewczynka, ale jest jeszcze młodziutka i rośnie, więc to normalne chyba, moja ma 18 miesięcy, jest drobniejsza - mierzy około 51,5cm, a waży niecałe 17kg. Moja starsza suczka waży 17kg, a mierzy około 52,5-53cm, a jest raczej samcza w budowie (za masywna na sukę) i po wyglądzie porównując tak różne wzrostem i budową suki, w życiu byś nie powiedział, że obie psy ważą tyle samo. Chyba trudno to ująć w tabelkę, bo każdy pies rośnie swoim tempem i nawet moja obecnie trzyletnia suka zmieniła się odkąd skończyła dwa lata (nabrała jeszcze więcej masy mięśniowej, urosła jej głowa)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&A']...to normalne chyba...[/QUOTE]

Również mam taką nadzieję, bo nie chcę już w pierwszym roku jej życia aplikować dla niej jakiś odchudzających diet (tym bardziej, ze jej rodzice również byli z tych bardziej masywniejszych Huskich, skoro ciągle rośnie i negatywnie jej organizm mógłby przyjąć "lżejsze" energetycznie karmy.

[quote name='A&A']...mierzy około 51,5cm, a waży niecałe 17kg.[/QUOTE]

Moja pewnie też za wysoka nie będzie - o ile oczywiście wda się w swoich rodziców, a nie bardziej roślejszych dziadków - ale szczerze wątpię czy uda jej się kiedykolwiek zejść z wagą poniżej 20 kg, kiedy smakosz z niej straszny (wszystkiego musi spróbować, choćby i była już najedzona... a na spacerach na dobitkę zawsze węszy za jakąś przekąską, stąd trudno jest jej obrzydzić nadmiar jedzenia).

[quote name='A&A']...po wyglądzie porównując tak różne wzrostem i budową suki, w życiu byś nie powiedział, że oba psy ważą tyle samo.[/QUOTE]

Ja się często łapię na tym, że cudze haszczaki wydają mi się bardziej postawniejsze od mojej suni i pewnie dlatego nigdy nie odmiawiałem jej "deserów" między głównymi posiłkami, aby chociaż miała na tyle masy, co by dzięki niej mogła bezproblemowo się wydłużyć.

[quote name='A&A']...każdy pies rośnie swoim tempem...[/QUOTE]

Mam wrażenie, że moja sunia rozwija się jednak zbyt wolno (albo inne wystawowe Huskie zbyt szybko?!), bo często na wybiegach widzę od niej Syberiany 2-3 miesiące młodsze, które wydają się pokaźniejszych rozmiarów od niej.

[quote name='A&A']...nabrała jeszcze więcej masy mięśniowej, urosła jej głowa...[/QUOTE]

Też co nie co obiło mi się już o uszy z tą długokształtującą się szczenką u hasiorów (moja pomimo 8 m-cy ma mordkę dalej w typie babikowym), ale mam nadzieję, że jednak ta masa nie będzie się u mojej Galli radykalnie już zwiększać, tylko co najwyżej się wyciągnie wraz ze wzrostem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...