Jump to content
Dogomania

Szczeniak wymusza zabawę. Nie potrafi bawić się sam.


Aneta.dybiec

Recommended Posts

Witam was serdecznie. 

Nasz szczeniak australijski pies pasterski ciągle za nami chodzi,  gdy tylko się usiądzie to zaczyna nas zaczepiać żeby się z nim bawić. gdy np jestem w kuchni to zamiast bawić się samemu to obserwuje mnie. ma zabawki ale sam się nie interesuje nimi tylko przynosi je nam.

Co zrobić by piesek zaczął bawić się bez nas. 

Jest to dość uciążliwe a nie chcemy żeby piesek później myślał że jesteśmy na każde jego zawołanie. 

Często szczeka na nas żeby zachęcić do zabawy. to zachowanie ignorujemy i jest coraz lepiej.

 

Link to comment
Share on other sites

Masz fantastycznego szczeniaka  - samorzutnie aportujący szczeniak to marzenie każdego trenera, takiego szczeniaka łapie się jak diabeł duszę! Pies jest zwierzęciem społecznym, wspólna zabawa i chęć bycia razem jest jak najbardziej naturalnym dążeniem szczeniaka i dorosłego psa. Jeśli chcesz, aby w przyszłości szczeniak był na każde Twoje zawołanie, to baw się z nim teraz. I wszystkich zachowań ucz w zabawie; nagradzaj maluszka zabawą.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trafił Ci się super pies. Dziwne byłoby, gdyby młody psiak  leżał cichutko i w samotności coś kombinował. Jeśli będziesz bawiła się z nim, staniesz się najatrakcyjniejsze osobą dla niego, a taka osoba wiele może zrobić z psem. To się na prawdę opłaca. Psy zostawione samym sobie, niedostrzegane, omijane, nie  są szczęśliwe i zaczynają żyć po swojemu, stając się często utrapieniem właścicieli.

A tak w ogóle pierwszy rok powinien być skupieniem uwagi na tworzeniu więzi między Wami. To bardzo ważne.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Bardzo mnie pocieszyliscie a i mogła bym powiedzieć że teraz jestem dumna z Ringo :) muszę zacząć częściej uczyć go nagradzajac zabawą a nie smaczkami. 

Jak na razie to jest strasznie mądry i każdą komendę uczy się może w jeden dzień,  a potem tylko ją utrwalamy. 

Jeśli chodzi o aportowanie to nie pamiętam czy go tego uczyłam chyba dość szybko pojął że to jest dobra zabawa i na czym polega.

Zaczynając zabawę najpierw każe mu usiąść albo zrobić jakąś sztuczkę i dopiero wtedy się bawimy, gdzieś kiedyś czytałam że pies powinien zasłużyć sobie na wszystko właśnie poprzez wykonanie chociaż jednego polecenia.

Czy macie może jakieś propozycje nauki poprzez zabawę, bo nie mam pomysłów czasem co by wymyślić. 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

No to możesz już uczyć, nagradzając zabawką, chodzenia przy nodze na smyczy i bez, tak aby pies siadał, kiedy Ty się zatrzymasz, chodzenia swobodniej na długiej lince, pewnego powrotu za zawołanie - raz nagradzasz smakolem, raz zabawką, potem nagradzasz nieregularnie, ale zawsze chwalisz, możesz uczyć chodzenia po kładce niziutkiej - desce do prasowania położonej na książkach, aportu rozmaitych zabawek, oprócz metalowych, bo szczeniak pewnie zmienia zęby. Jeśli ma malutką miskę plastikową - naucz aportowania miski, noszenia koszyczka. Można rozwijać możliwości węchowe psa - uczyć szukania zabawek "zgubionych" na spacerze, najpierw oczywiście tak, aby pies widział gdzie chowasz czy wyrzucasz, żeby skojarzył słowo polecające szukania z czynnością. Jeśli na spacer chodzisz razem z kimś zaprzyjaźnionym - ucz pieska szukania Was przemiennie - raz Ciebie, raz znajomego, na razie chować się będziecie blisko. Możliwości jest ogromnie dużo - w domu szczeniak może uczyć się warowania na baczność i  "spania" na boku na inne hasło, Wszystko zależy od tego, jakie zajęcie chcesz dać psu w przyszłości - szczeniaki tych ras na ogół przepełnione są chęcią pracy i muszą mieć coś do roboty. Nie jest za wcześnie na naukę pozostania na miejscu od kilku sekund zaczynając, możesz, co ważne uczyć ignorowania biegających, krzyczących dzieci. Zabawnie wygląda bardzo łatwe do nauczenia chodzenie slalomem pomiędzy nogami właściciela, "turlanie się" - nie po jedzeniu !!! - i setki innych możliwości.     .  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lepiej spojrzec na psa takim bardziej ludzkim okiem. Dziecko jak chce sie bawic, a my nie mamy ochoty to po jakims czasie zaczyna sie izolowac, a wiemy ze to nic dobrego :) Z pieskiem podobnie, widocznie szczeniak ma taki okres ze chce spedzac czas z wlascicielem ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja uważam ze najważniejsze jest nawiązanie więzi z pieskiem a jeśli jest nauczony zabaw różnymi gadżetami To naprawdę pieska da się nauczyć wszystkiego , no a jeśli chcemy też mieć chwile dla siebie i nie znudzić się zabawa i treningiem musimy wypracować z pieskiem gdzie ma swoje ukochane i najbezpieczniejsze miejsce na świecie czyli swoje posłanie . To właśnie tam ma się czuć wspaniale , tam trzeba go losowo nagradzać za samo spokojne siedzenie i oczywiście zabawiać i broń boże nigdy go tam nie odsyłać za kare lub podnosić na niego głos bo przecież to miejsce ma być najbardziej bezpieczne na świecie dla twojego pupila

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...