Jump to content
Dogomania

Bibi za TM [*] Bibi -Duszka ma już swój domek!! Zostaje na zawsze u kajtek!!! Bibi vel Duszka już nie zamarza w schronisku, od 6.12.2016 r wygrzewa się w cudownym DT u kajtek!!!Zamarza w schronisku! Pomocy ! Malutka czarna suczka błaga o pomoc!!


Recommended Posts

10 godzin temu, kajtek napisał:

Havanko staram się jej dać dużo ciepła, a jej przeszłość, tak, jak większości bezdomniaczków, pozostanie pewnie  nierozwiązaną tajemnicą. Wiem tylko, że jak na poczcie /to tam za ogrodzeniem/ ktoś głośno zaklął - skuliła się przestraszona - widać "wiązanki" znała wcześniej. Nie reaguje tak na głośne wołanie, tylko właśnie na przekleństwo. Pieskie życie...

Kajtek, wiem, że teraz ma jak w Raju i czas "pieskiego życia" ma już za sobą. Widzę, jak się u Ciebie otwiera, pokonuje lęki, zaczyna zaufać i mimo braku widzenia, będzie miała teraz lepsze zycie.

Link to comment
Share on other sites

Musiałam wejść i podzielić się najnowszymi wieściami. Maluch ładnie przesypia, wytrzymuje i nie zostawia żadnych niespodzianek. Kupy są coraz mniejsze, a to znaczy, że organizm zaczął przyswajać. Nie, nie będę pisać bajek, że się zaokrągliła, bo nie. Natomiast po wczorajszej eskapadzie do Warszawy, wreszcie uwierzyła, że z tego domu się wychodzi i do niego wraca! 

Dziś w ogródku po raz pierwszy widziałam jak Bi-Dusia biega! Do moich sprinterek jeszcze jej daleko, ale to był już jakiś bieg i to na prostych nóżkach! Czyli wzrosła pewność siebie, a mięśnie stają się coraz mocniejsze i psinka nie zatacza się i nie ma takiego wyglądu jakby się skradała :-)

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kajtek napisał:

Musiałam wejść i podzielić się najnowszymi wieściami. Maluch ładnie przesypia, wytrzymuje i nie zostawia żadnych niespodzianek. Kupy są coraz mniejsze, a to znaczy, że organizm zaczął przyswajać. Nie, nie będę pisać bajek, że się zaokrągliła, bo nie. Natomiast po wczorajszej eskapadzie do Warszawy, wreszcie uwierzyła, że z tego domu się wychodzi i do niego wraca! 

Dziś w ogródku po raz pierwszy widziałam jak Bi-Dusia biega! Do moich sprinterek jeszcze jej daleko, ale to był już jakiś bieg i to na prostych nóżkach! Czyli wzrosła pewność siebie, a mięśnie stają się coraz mocniejsze i psinka nie zatacza się i nie ma takiego wyglądu jakby się skradała :-)

Najwspanialsze wieści :) A jak niunia porusza się po domu ? Czy wpada na meble, czy udaje się jej omijać przeszkody ? Po prostu, jak sobie radzi nie widząc :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kajtek napisał:

Musiałam wejść i podzielić się najnowszymi wieściami. Maluch ładnie przesypia, wytrzymuje i nie zostawia żadnych niespodzianek. Kupy są coraz mniejsze, a to znaczy, że organizm zaczął przyswajać. Nie, nie będę pisać bajek, że się zaokrągliła, bo nie. Natomiast po wczorajszej eskapadzie do Warszawy, wreszcie uwierzyła, że z tego domu się wychodzi i do niego wraca! 

Dziś w ogródku po raz pierwszy widziałam jak Bi-Dusia biega! Do moich sprinterek jeszcze jej daleko, ale to był już jakiś bieg i to na prostych nóżkach! Czyli wzrosła pewność siebie, a mięśnie stają się coraz mocniejsze i psinka nie zatacza się i nie ma takiego wyglądu jakby się skradała :-)

Super, super, super !!!!

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, elik napisał:

Najwspanialsze wieści :) A jak niunia porusza się po domu ? Czy wpada na meble, czy udaje się jej omijać przeszkody ? Po prostu, jak sobie radzi nie widząc :(

Porusza się swobodnie, na nic nie wpada, omija nogi od krzeseł, itp. Ona odróżnia cień od jasności. Sposób, w jaki niewidome lub niedowidzące zwierzaki samodzielnie  radzą sobie w takim zwykłym życiu, jest niesamowity. Tycia, która jest 100% ślepaczkiem, przez kilka lat stuknęła noskiem w przeszkodę zaledwie kilka razy i to w terenie, a nie w domu, ona nauczyła się czegoś na kształt echolokacji jak u nietoperzy ;-) 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Sowa napisał:

Tu

https://psy24.pl/psy,ac84/psy-jakie-sa,ac103/swiat-wibrysow-psie-zmysly,176

ciekawy artykuł (z książki Corena) o wibrysach - warto przeczytać, aby nie pozwolić psiemu fryzjerowi przycinać wibrysów!!!

 

Przeczytałam Bardzo interesujące.

Miałam pod opieką 3 niewidome psy i doskonale sobie radziły. Oprócz porad jakich udzielił autor artykułu, sterowałam psy głosem i pociąganiem smyczy na spacerach. Nauczyły się co który ruch oznacza.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za interesujący artykuł :-).

Bi-Duszka już śpi. Domaga się głaskania, zaczepia łapką - głaszcz mnie, Zna komendę "siad", wprawdzie długo nie usiedzi ;-). Do psów jest uległa, koty jej zupełnie nie interesują. 

Pozdrawiamy wieczorem, fotkę /mam nadzieję/ wstawi Alaskan malamutte, u mnie znów błąd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...