Jump to content
Dogomania

BRUTUS[*]uszkodzony kręgosłup-oddany po 4 l.wiernej słuzby do schron, a teraz TM


agamika

Recommended Posts

Brutus był wzięty z krakowskiego schroniska w[B] 2004 roku, trafił do budy[/B] ...
kilka dni temu powrócił ...

... przywieźli go PONOĆ sąsiedzi właściciela , który PONOĆ wyjechał .. pies od KILKU TYGODNI nie wychodził z budy .. od KILKU TYGODNI wyczołgiwał się żeby się załatwić poza budą .. od KILKU tygodni z USZKODZONYM kręgosłupem siedział w zimnie ...

Brutus jest juz starszym psem , podobno ma 9 lat , choć wygląda na młodszego , tak z 7 lat moze ..

Jak już pisałam Brutus ma uszkodzony kręgosłup i wskutek tego niedowład tylnych łap . Nie wiem na skutek czego to nastąpiło, ale ma szanse na powrót do sprawności, bo wetki "kazały " mu masować te łapy, zresztą on czołgając się stara się nimi przebierać ...

Dodatkowo nie chce się on załatwiać w pokoju szpitalnym .. trzyma dokąd może , a jak tylko się drzwi otworzy to Brutus się wyczołguje żeby choć za drzwiami się załatwić

Wczoraj udało się mi go z karusiap wziąć na spacer , na ręczniku podtrzymując mu tył ...było ciężko, ale odzyskał on choć odrobinę "godności ", choć na chwile zmienił się wyraz jego oczu




oto Brutus ...

pomocy


[B] 11 MARCA [/B]
BRUTUSIE
[*] ZEGNAJ :-(






[IMG]http://i301.photobucket.com/albums/nn73/agamika/niedowlad100_9091.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

mialam takiego psa, niestety leczenie nie powiodlo sie , w dodatku wdała sie mocznica i niewydolnosc nerek z powodu podawanych leków i psa trzeba bylo pozegnac. Jesli to jest sondyloza, szanse na poprawe sa niewielkie, tzn po chwilowej poprawie po sterydach nastapi pogorszenie. Pisze JESLI, bo nie napisalyscie jaka jest diagnoza. najwazniejsze pytanie- czy bylo robione rtg? Co wykazalo?
Masaz nog nie pomoze na kregoslup ze zwyrodnieniami. Moze doraznie wspomoc ukrwienie konczyn, ale i tak szybko nastepuje zanik miesni.
Prosze dowiedzcie sie czy bylo rtg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']mialam takiego psa, niestety leczenie nie powiodlo sie , w dodatku wdała sie mocznica i niewydolnosc nerek z powodu podawanych leków i psa trzeba bylo pozegnac. Jesli to jest sondyloza, szanse na poprawe sa niewielkie, tzn po chwilowej poprawie po sterydach nastapi pogorszenie. Pisze JESLI, bo nie napisalyscie jaka jest diagnoza. najwazniejsze pytanie- czy bylo robione rtg? Co wykazalo?
Masaz nog nie pomoze na kregoslup ze zwyrodnieniami. Moze doraznie wspomoc ukrwienie konczyn, ale i tak szybko nastepuje zanik miesni.
Prosze dowiedzcie sie czy bylo rtg.[/quote]


no wiec tak,
1.w niedziele w schronisku b trudno do wetek sie "dobić " bo maja sporo pracy,. zazwyczaj watek staram sie założyć jak już wiadomo cos więcej, ale Brutus jest wyjątkiem ,
z Pania dr rozmawiałysmy dosłownie minute i raczej pod kątem czy mozemy go wogóle wziąc na spacer

ja przyznaje:oops:, ze[U] mogłam przekręcić coś w związku z kręgosłupem[/U] tzn na pewno[B] tam jest coś [/B]nie tak, ale czy to jest uiszkodzenie mechaniczne, czy stan zapalny czy cokolwiek innego tego w tym momencie JA niewiem

2. RTG w schronisku jest , i jelsli dobrze pamietam miał zrobione

3 . ma schudnąc, ma cwiczyć nogi - to na 100% , jakie leki dostaje , w tym momenecie niewiem :oops:
ja jestem w stanie z 2 3 razy wq tyg byc u niego i go wyprowadzac , masowac wiec raczej w tej kwestii poczatkowo sie dowiadywałam ,jutro, lub pojutrze postaram sie dowiedziec szczegułów

Link to comment
Share on other sites

podwiniecie tej łapy u niego nie jest trwałe
po podniesieniu mu tyłu i umożliwieniu poruszaniu się w bardziej naturalny sposób, łapy stawia normalnie, na tyle na ile to możliwe, ale w każdym razie podwinięcie znika

Grzanek podobnie podwijał łapę po b. długim jej nieużywaniu, i po jej masowaniu (właśnie końcówkę tak miał zawiniętą ) wróciła "do normy "

Link to comment
Share on other sites

dobrze byloby dowiedziec sie szczegolow....juz samo widoczne na zdjeciu charakterystyczne podwjniecie tylnej łapy w tyl swiadczy o porazeniu ukladu nerwowego w dosc znacznym stopniu, czyli swiadczy o problemach w obrebie kregoslupa i rdzenia kregowego oraz wychodzacych z niego nerwow obwodowych, prawdopodobnie na skutek zmian zwyrodnieniowych kręgów, ktorych cofnac sie nie da.... Dlatego pisalam ze masowanie to taka sobie czynnosc zachowawcza, porazenie konczyn powoduje zanikanie miesni i dlatego zaleca sie masowac nagrzewac itd zeby zanikaly jak najmniej.... jakby ktos tam byl lub mogl zadzwonic o te rtg...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agamika']podwiniecie tej łapy u niego nie jest trwałe
po podniesieniu mu tyłu i umożliwieniu poruszaniu się w bardziej naturalny sposób, łapy stawia normalnie, na tyle na ile to możliwe, ale w każdym razie podwinięcie znika

"[/quote]

jest taki test na stopien porazenia nerwow w nodze- podwija sie psu łape w ten wlasnie sposob do tylu.
Pies powinien ja od razu podniesc i postawic normalnie a jak stoi w takiej pozycji z lapa zawinieta- to sie jakos tam nazywa- to porazenie jest dosc zaawansowane, i moj wet na ten widok u mojego Filipa zrobil smutna mine w rodzaju- "nie jest dobrze"...
tak czy siak trzeba by wiedziec na czym sie stoi co mu jest i jakie rokowania. No i dzialac, bo faktycznie jak go dadza na ogolne to koniec...:shake:

Link to comment
Share on other sites

dziś nie dam rady do schroniska pojechać, a z doświadczenia wiem ze lepiej osobiście o takie rzeczy pytać, wiec na mnie musicie zaczekac do jutra

jelsi ktoś by chciał to oczywiście może dzwonić :) - nie jest to ani podchwytliwe, ani złoliwe, tylko w sensie ze nie trzeba miec niewiadomo jakich wtyków zeby o psa wypytać

wydaje sie mi z karolina, ze dobrze dla niego by było załatwić/zakupić wózek , dzięki czemu mógłby miec dłuzsze sopacery i rehabilitowac łatwiej te łapy, nawet jesli to by miało tylko takie znaczenie jak pisze Dorothy

wstępnie wysłałam zapytanie do Pana ze strony wozekdlapsa - dla Brutusa koszt wyniosłby ok 600 zł wraz zdostawą na miejsce a czas wykonania 7 dni , wózek umozliwi poruszanie samodzielne łapami Brutusowi
na meila dostałam zdjęcie takiego wózka rehabilitacyjnego - moge przesłac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']eee no nie wydaje mi się, zeby dali go na boksy ogólne... Harrison też był sam bo nie miał łapy...[/quote]

Alga też bez łapki i na ogólnych.

Ja się też mogę skromnie dorzucić.
A może allegro cegiełkowe :roll: ...

Link to comment
Share on other sites

wątpię żeby Brutus poszedł na ogólne,

na pewno nie w takim stanie jak jest teraz

wózek, jutro postaram sie obgadać z wetkami i jeśli zaaprobują ten wózek, to wtedy już ktoś tu mi "krzyczał" na gg ze ma specjalistę od negocjacji, i spróbuje obnizyc cenę :evil_lol::loveu:

[SIZE=1]
(PS. Alga to niezła rozrabiara z tego co widziałam :eviltong: ) [/SIZE]

na allegro ponudzimy na pewno i na forum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...