Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA


Mortes

Recommended Posts

O 7.12.2016 o 20:35, mdk8 napisał:

Iza tak sobie pomyślałam może spróbować podjechać możliwie blisko samochodem otworzyć drzwi i zawołać . Tak babka złapała wczoraj w akcie desperacji jednego biedaka / opisała na FB/  Otworzyła drzwi i zawołała " no chodź wskakuj" pies najpierw popatrzył z niedowierzaniem a jak zawołała jeszcze raz podszedł  i wskoczył do samochodu. 

Niestety u nas to nie wypali , po pierwsze tam juz bliżej nie da się podjeżdżać bo las , rów z wodą i grząskie pole :( a po drugie to ja się juz tyle natiukałam i nagwizdałam do Jedrusia że gdyby miał zareagować to juz by zareagował :(

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Marysia O. napisał:

Chciałam zaprosić wszystkich na bazarek, z którego połowa dochodu zostanie przeznaczona na akcję łapania Jędrusia :) Zajrzyjcie:

 

Marysiu :) Jaka miła to dla nas niespodzianka :) Dziękuję Ci bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Istar19 napisał:

Agat21, tutaj jest informacja ile wyniosły by koszta :(

O 4.12.2016 o 18:04, Hendra napisał:

"Od Jamora do Jędrzeja jest 175 km w jedną strone,czyli do zapłacenia za sam dojazd byłoby 350x1,60zł/km=560 zł + 350 zł za udaną akcję,czyli ponad 900 zł"

...................................................................................................

Kibicuję dla Jędrusia i też tu zaglądam.

Zdementuję po części to co napisane.

Też chcemy złapać obecnie 3 dzikie psiaki i jestem na bieżąco z Jamorem .Dla mnie za dojazd policzył 1zł za km.Ten koszt niezależnie od powodzenia trzeba zapłacić (wiadomo,na wodę nie jeździ) ,jeśli się uda +350zł za odłowienie,jeżeli nie, zostaje tylko opłata za dojazd.

Tak przynajmniej mam ja na zleceniu które świeżo co z nim podpisałam.

Tutaj z Jędrzejem na pewno by użył  palmera,bo są warunki ku temu i ze złapaniem  poradził.Nasze psiaki są w mieście wśród ludzi i samochodów i Jamor mi mówił,że łatwiej złapać psiaka na polu,pod lasem niż w mieście.No i łatwiej jednego niż trójkę od razu tak jak my chcemy.Nasza akcja ma być na przyszłą środę,trzymajcie i za nasze pieski  kciuki.Wstawię Wam wątek jak zechcecie pośledzić,

Mortes,dzielna Kobieto,niech Ci się uda!

 

Link to comment
Share on other sites

Niedawno wróciłam od Jędrusia. Jędruś teraz zakotwiczył w takich wysokich trawach za łąką . Oczywiście wchodzi jeszcze do lasu ale już coraz rzadziej . Było juz ciemno jak byłam u Jedrusia ale zauważyłam dwa świecące oczka gdzies z oddali w tych trawach . Wyłożyłam trochę puszki do miseczki i postanowiłam schować się w wysokiej trawie ok 4 metry od jedzonka .  Trochę to trwało ale w końcu  skradając sie przyszedl Jędruś i zaczął wylizywać miseczkę . Wtedy ja  prawie nie oddychałam . Powoli podniosłam aparat żeby cyknac fotkę  i  wtedy Jedruś zaczał uciekać do lasu :(  Poniewaz nasz aparat robi zdjęcia z opóżnieniem kilku sekund to zdjęcie Jędrusia jest juz z daleka :(

DSCF1174.jpg

Jutro od rana zasadzam się na Jedrusia :)

Jędruś przyniósł sobie kolejny skarb : plastikową butelkę po wodzie ( już ja ponadgryzał ) . Coraz bardziej rozsypuje sie tez kurtka ;)

DSCF1173.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nam Jamor powiedział 1.60 za km :(

Niestety palmera by nie użył :( Pies mógłby w panice wbiec prosto pod pędzące auto lub pognać w las i wtedy cięzko juz byłoby go znaleźć . A wiadomo , czas jest wtedy bardzo ograniczony :( Poza tym na strzał z palmera pies nie może byc daleko :( A z tym u Jędrusia byłoby cięzko :( Jędruś nie podchodzi do mnie w ogole :(

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, rozi napisał:

Porozmawiaj z tym Myśliwym od wet-a.

... albo z kimś innym, w okolicy może są hycle( nie lubię tego słowa) ??

11 godzin temu, anecik napisał:

Izunia jak Ty to ogarniasz? Białogonki, praca, dom, Jędruś. Tyle na jedną osobę - nie masz tam nikogo kto mógłby Ci pomóc?

... nawet jak są ,to i tak sporo tego ...nawet dla kilku oczko2.gif

11 godzin temu, agat21 napisał:

Strasznie dużo tej kasy potrzeba :/ Ale cóż - inaczej pewnie się nie uda. Jak długo możesz tak jeździć do niego w dzień i w noc. Nie ma żadnych postępów u Jędrusia z oswajaniem się, to może być bardzo długi i żmudny proces :(

.. to prawda , że dużo potrzeba! ale nas też...dużo oczko2.gif

1 godzinę temu, malagos napisał:

Szacun ogromny dla Mortes, naprawdę!

... mój również! ok2.gif

10 minut temu, Olena84 napisał:

A czy tak naprawdę nie ma nikogo innego niz Jamor? Może ktoś zna osobę która też pomoże łapać psiaki a jest zdecydowanie blizej?

.. o tym właśnie myślałam!chyba najbardziej możemy teraz pomóc zbierając kaskę ok2.gif

 

13 godzin temu, Mortes napisał:

Marysiu :) Jaka miła to dla nas niespodzianka :) Dziękuję Ci bardzo :)

..bardzo, bardzo! spoko.gif

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Moli@ napisał:

Przecież jest Krzyś...dorosły mężczyzna...

Owszem,ale ktoś musi być z psiakami,zmieniają się z Izą,bo Krzysiek uczy się i jeździ na praktyki.Do tego Krzysiek nie ma prawa jazdy,więc w terenie Iza jest zdana na siebie

Białogonki,pozostawione na dłużej niż pół godziny rozniosłyby Białogonkowo -

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, anecik napisał:

Izunia jak Ty to ogarniasz? Białogonki, praca, dom, Jędruś. Tyle na jedną osobę - nie masz tam nikogo kto mógłby Ci pomóc?

W zasadzie jest Krzysiu ale my mamy zasadę że zawsze ktoś z nas jest z psiakami , więc żebym ja mogła pracować , jeżdzić załatwiać różne sprawy to Krzysiu musi opiekować się całym Białogonkowem . Poza tym Krzysiu nie ma prawa jazdy więc choćby z racji tego jest skazany na bycie niania Białogonków ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wieści mam dziś do przekazania duuużo :)

Dyżurowałam u Jędrusia od bladego świtu i dokładnie zlokalizowałam jego trasy jak i miejsca postoju . Na początku czyli ok 7 rano Jędruś siedział na poboczu a ja w samochodzie . Zauważyłam że samochodów się nie boi ale jak tylko pojawia się człowiek to natychmiast ucieka do lasu . Zdjęcia robiłam jadąc bardzo powoli samochodem .

DSCF1194.jpg

DSCF1192.jpg

 

Potem Jędruś lasem doszedł do łąki ze swoimi skarbami  do których dołączyła kolejna butelka

DSCF1216.jpg

 

Miejscówka na łące Jędrusia z coraz bardziej poszarpana kurtką . To białe wszędzie to nie śnieg tylko watolina z kurtki ;)

DSCF1215.jpg

 

Trochę pobawił się już mocno pogryzionym niebieskim pojemnikiem ( zdjęcia robiłam z maksymalnego przybliżenia aparatu leżąc w rowie schowana za trawy)

DSCF1201.jpg

 

Kilka ujęć z życia ( a raczej wegetacji) Jędrusia

DSCF1206.jpg

DSCF1211.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On jest przecudny !

Oj piesku...daj się złapać, a już my sprawimy że się z człowiekiem oswoisz ! łatwo pewnie nie będzie....ale i tak mam mieszkanie do remontu :P

Już widzę, jak mi wraz z Licho roznoszą dom...oj dogadałoby się psisko z Liszką...ona też ma manie rozszarpywania (dobrze, że już prawie okiełznaną). Uwielbia się przeciągać i niszczyć zabawki...a na obcych też patrzy z rezerwą..nie zwiewa, co prawda, ale się nie spoufala, mało też komu daje się pogłaskać. Musi kogoś poznać by podeszła i dała główkę do głasków.

Nie przymarzłaś do gruntu, tak leżąc w trawie?? W kato dziś było przynajmniej ziiimno

 

Jak pech to pech...biedny pan myśliwy :( 

Trochę źle, że się Jędruś aut nie boi...to się może źle skończyć :(

Link to comment
Share on other sites

Przedstawiam Wam Jędrusia :) :) :) Jeszcze baaaardzo zestresowanego ale juz bezpiecznego !!!!

DSCF1260.jpg

 

A tak reaguję na człowieka w pobliżu  ...:(

DSCF1268.jpg

 

Przed ludzkim dotykiem gdyby tylko gabaryty mu pozwoliły to schowałby się za budę caly :(

DSCF1266.jpg

 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...