Jump to content
Dogomania

~ Przeleciał przez płot, szczeniak Maniuś wylądował u nas w bdt....


malagos

Recommended Posts

19 godzin temu, kiyoshi napisał:

z mojego bazarku przelałam dla Maniusia 60zł,

malagosku jak dotrą proszę potwierdź tu

 

wyrózniony olx jest ode mnie w prezencie;)

Serdecznie dziękuję, wieczorem sprawdzę mBank :)

4 godziny temu, irenas napisał:

Malagosku, trzymam kciuki, żeby Wrocławianka jednak zadzwoniła i zgłosiła się po Maniusia i grzeję silnik naa wszelki wypadek.

Kochana Irenaska! :)

Link to comment
Share on other sites

Maniutek pozdrawia :)

Szaleje jak pijany zając, chce się bawić, ale nie ma z kim... Moje obie starowinki 14+ bardzo przeżywają jego obecność, Zulka to nawet nie za bardo chce wychodzić na dwór, jak Maniuś biega. Ale damy radę. Chłopak rośnie, mądrzeje, choć obróżki nada nie lubi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie też się nie udało namówić mojej kanadyjskiej przyjaciółki na Maniusia. Brat chciał jej zafundować czarnego labradorka, niestety go sprzedano, wobec czego, zważywszy na to, że już kupiła bilet samolotowy dla psa, namawiałam ją na Twojego Malagosie maleńtasa, ale ona powiedziała, że los wyraźnie nie chce, żeby ona miała kolejnego zwierzaka, bo jest stara i w ogóle bueeee. Żałuję bardzo, bo uważam, że przydałby się jej ktoś, kim trzeba się zajmować poza marudnym mężem emerytem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To szkoda, ale dziękuję, że próbowałaś, Irenasie :)

Maniusia czeka dziś szczepieni przeciwko chorobom wirusowym. Mamy na to kaskę.

Na wściekliznę przyjdzie czas za 2 tygodnie - to już na rachunek urzędu gminy, jako szczepienie obowiązkowe.

A propos, dacie wiarę, że moją znajomą ugryzł tydzień temu nietoperz? W nocy spadła jej kołdra na podłogę, sięgnęła po nią i trafiła na nietoperza... Nietoperz widać, wleciał przez otwarte okno, szukał miejsca na zimowanie. Oczywiście skończyło się zastrzykami przeciwko wściekliźnie, a nietoperz obserwowany przez 15 dni.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, malagos napisał:

To szkoda, ale dziękuję, że próbowałaś, Irenasie :)

Maniusia czeka dziś szczepieni przeciwko chorobom wirusowym. Mamy na to kaskę.

Na wściekliznę przyjdzie czas za 2 tygodnie - to już na rachunek urzędu gminy, jako szczepienie obowiązkowe.

A propos, dacie wiarę, że moją znajomą ugryzł tydzień temu nietoperz? W nocy spadła jej kołdra na podłogę, sięgnęła po nią i trafiła na nietoperza... Nietoperz widać, wleciał przez otwarte okno, szukał miejsca na zimowanie. Oczywiście skończyło się zastrzykami przeciwko wściekliźnie, a nietoperz obserwowany przez 15 dni.

U nas ostatnio pojawiły się nietoperze z wścieklizną, więc trzeba uważać:(

a za Maniusia cały czas trzymam kciuki...

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, malagos napisał:

 

A propos, dacie wiarę, że moją znajomą ugryzł tydzień temu nietoperz? W nocy spadła jej kołdra na podłogę, sięgnęła po nią i trafiła na nietoperza... Nietoperz widać, wleciał przez otwarte okno, szukał miejsca na zimowanie. Oczywiście skończyło się zastrzykami przeciwko wściekliźnie, a nietoperz obserwowany przez 15 dni.

To tak jakby komuś w drewnianym kościele cegła na głowę spadła. Niesamowita historia z nietoperzem.

malagosku, chyba przyjdzie Ci czekać na DS dla Maniusia na po świętach.Lepiej ,żeby nie był prezentem pod choinkę dla  małych dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, Irenko, pies tylko czasem jest wpuszczany do domu, na zabawę, ogrzanie się, na przytulanki, na chrupanie wielkiej kości na posłanku. Noc spędza w kojcu, i tam dostaje 3 razy dziennie jedzonko. To jest taki dynamit, taka burza, ze szkoda mi naszego stadka, wiekowych Nusi i Zulki. i Borysa.

Link to comment
Share on other sites

Coś o tym wiem! Tyle, że u mnie wiekowe potrafiły wymusić respekt, natomiast przedmioty martwe tego niestety nie potrafią, więc ucierpiały. Ale to mija. Nie wiem, czy z powodu zimy, czy większej dojrzałości Juka i Psotka jakby mniej rozrabiają. 

Link to comment
Share on other sites

Twoje niunie są starsze od Maniusia, to i mądrzejsze odrobinę, i mniej "szkudne" :)

Od soboty były 3 telefony - jeden spod Ostrołęki z portalu mojaOstrołęka. Pani jednym tchem wyrecytowała, że chce adoptować pieska, ale mieszka W Olszewie, i czy mogę jej przywieźć Maniusia? Bo to taki kawał drogi do mnie...

Drugi, z OLX, z Pruszkowa. Fajny, ale jak zwykle "porozmawiam z mężem, bo to jednak dość daleko"... I tyle "go widzieli"

Trzeci wczoraj, z Warszawy. Młoda osoba, energiczna, ale pies musiałby sam siedzieć w domu 8 godzin, pani mieszka sama w centrum Warszawy. Nie widzę Maniusia na obecnym etapie "rozwoju" w takim miejscu.... Ale poradziłam pani na fb poszukać dt dla szczeniaków Judyty  - może tam wybierze jakiegoś spokojnego pieska.

Wydatki i rozliczenia dałam w pierwszym poście. Szczepienia jeszcze nie było, podałam psu ponownie od robali tabletkę, bo wyłaziły z niego kilka dni temu człony tasiemca :(

paka.jpgadult photo sharing

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

maniek potrzebuje chyba domku z młodzieżą, która wraca po szkole do domu, wyjdzie na sioo z psem i go wymęczy zabawą. Sam długo w domu pewnie by szkód narobił.

malagosku, podaj nr konta , to przeleję kasiorkę z bazarku.

Właśnie taki domek mi się marzy - młodzi ludzie, może drugi pies, spacery, zabawa, i na razie niedługie zostawanie w domu samemu.

Podaje nr konta i bardzo dziękuję za pomoc! Będzie kasa na wirusówki :)

Link to comment
Share on other sites

Oj tam,  oj tam ;).  Teraz są inne czasy i pies z dzieckiem bez dorosłego,  nie może wyjść na spacer. Mało które dziecko,  chce i potrafi posprzątać po psie.  Dzieciom też szybko przechodzi ochota do zajmowania się psem i zabaw z nim. Chyba najlepsze domki,  to młodych,  aktywnych ludzi,  najlepiej pracujących w domu ;),  lub jeszcze w miarę młodych,  aktywnych emerytów. Tak czy inaczej,  życzę Mańkowi wspaniałego domu.  

A zabawkom,  warto wydłubać oczka i usunąć schowane sprytnie w środku torebki z obciążeniem w postaci granulki. No chyba,  że  Maniek jest z psów nie niszczące chyba zabawek. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...