Jump to content
Dogomania

Pies otwiera balkon - jak zabezpieczyć klamkę?


nika1

Recommended Posts

Witam. Czy ma ktoś pomysł jak zabezpieczyć klamkę drzwi balkonowych żeby pies ich nie otwierał? Taka typowa klamka która przekręcone pionowo w dół zamyka drzwi, a poziomo otwiera. Mamy nowego psa, który nauczył się ostatnimi czasy otwierać balkon, bo tam jest przejście do drugiego mieszkania, i ona sobie idzie pod drugie drzwi i ogląda jak robotnicy pracują... Próbowaliśmy przekrecic klamkę żeby zamykała się do góry, ale po 2 dniach to też obczaiła. Zawsze jak zostaje sama w domu to to robi i potem mieszkanie wychlodzone... Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ja przerobiłam kilka sposobów, zależnie jaka to klamka etc. Najlepiej sprawdziły się dwa:

1) nakładasz pudełko na klamkę i przyczepiasz taśmą izolacyjną żeby się trzymało(dobre póki pies nie rozkmini jak zerwać pudełko i jeśli drzwi są rzadko otwierane). Chodzi o to, żeby pudełko zakryło klamkę.

2) podpierasz klamkę miotłą i klinujesz tak, żeby pies nie był w stanie jej przekręcić. Musisz tylko mocno zaklinować, żeby dobrze się zablokowała klamka z miotłą.

 

Link to comment
Share on other sites

A ja w domu wymieniłam wszystkie klamki na gałki obrotowe, w balkonowych akurat nie bo mieszkam na parterze i balkon jest zabudowany.

Mam psa, który włamywał się do pokoju i wykradał schowane tam smakołyki więc też zmusił mnie do zabezpieczenia klamek.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, dwbem napisał:

A ja w domu wymieniłam wszystkie klamki na gałki obrotowe, w balkonowych akurat nie bo mieszkam na parterze i balkon jest zabudowany.

Mam psa, który włamywał się do pokoju i wykradał schowane tam smakołyki więc też zmusił mnie do zabezpieczenia klamek.

We własnym domu też zamontuję gałki, ale póki wynajmuję mieszkanie wolę półśrodki nie ingerujące w cudze mienie.

Link to comment
Share on other sites

O kurcze, tego nie wiedziałam. To faktycznie pozostaje mocny sznurek i podwiązanie klamki do czegoś wyżej. Tak robiłam dawniej jak gałek nie było a ja mialam reproduktora i suki hodowlane ale krycia nie były w planie i sterylki też a oboje z mężem pracowaliśmy i zamykaliśmy towarzystwo w oddzielnych pokojach i wiązaliśmy klamki tak, że były nie do ruszenia no i drzwi nie do otwarcia.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Harley napisał:

Ja przerobiłam kilka sposobów, zależnie jaka to klamka etc. Najlepiej sprawdziły się dwa:

1) nakładasz pudełko na klamkę i przyczepiasz taśmą izolacyjną żeby się trzymało(dobre póki pies nie rozkmini jak zerwać pudełko i jeśli drzwi są rzadko otwierane). Chodzi o to, żeby pudełko zakryło klamkę.

2) podpierasz klamkę miotłą i klinujesz tak, żeby pies nie był w stanie jej przekręcić. Musisz tylko mocno zaklinować, żeby dobrze się zablokowała klamka z miotłą.

 

Klonowania próbowaliśmy zarówno kijem jak i krzesłem. Morda sobie poradziła, nie wiem jak ale poradziła... Pudełko by zjadła od razu.

19 godzin temu, dwbem napisał:

A ja w domu wymieniłam wszystkie klamki na gałki obrotowe, w balkonowych akurat nie bo mieszkam na parterze i balkon jest zabudowany.

Mam psa, który włamywał się do pokoju i wykradał schowane tam smakołyki więc też zmusił mnie do zabezpieczenia klamek.

W balkonowych to niestety nie wypali, inny zatrzask niż drzwi pokojowe, chociaż coś tam jeszcze ojciec ma pokombinowac.

 

19 godzin temu, Zarka napisał:

Ja zabezpieczyłam drzwi (od pokoju w prawdzie, ale może sie przyda) skobelkiem, czy inaczej delikatnym haczykiem.  Zamykam na klamkę i zakładam skobel. W razie otwarcia drzwi uchylają się na kilka milimetrów.

Że też o tym nie pomyśleliśmy! Już przez ostatnie dni tyle różnych pomysłów przeszło przez głowę i próby realizacji, a ten nie, dzięki :D

 

4 godziny temu, Beatrx napisał:

a wymiana klamki na tą z kluczykiem?

Do balkonu? Hmm w sumie nie zorientowałam się czy takie są ale może i są. I to by było najlepsze wyjście. Dzięki wielkie :)

Link to comment
Share on other sites

Chwila chwila. A czy to nie jest jakiś rodzaj niesubordynacji psa, że otwiera tego typu drzwi ? Czy nie można by tu zastosować metody "programowej" czyli zakazać ich otwierania komendą ? Wiadomo, ze to trudna sprawa, bo pewno otwiera gdy was nie ma w domu ale wg mnie to jednak niesubordynacja psa.

Link to comment
Share on other sites

Są na kluczyk, są też takie, że trzeba jednocześnie wcisnąć guzik, żeby otworzyć. Nie wiem, czy da się to zrobić w drzwiach balkonowych, ale w pokojach kiedyś moja znajoma poodwracała klamki (tak, że otwierało się je podciągając do góry) - właśnie ze względu na psa i malutkie dziecko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

takie rzeczy istnieją:

http://allegro.pl/blokada-do-okien-drzwi-balkonowych-jackloc-i6659022315.html

albo takie:

http://allegro.pl/klamka-z-zamkiem-blokada-drzwi-balkonowych-balkonu-i5342938511.html

albo takie:

http://allegro.pl/zatrzask-balkonowy-pochwyt-balkonowy-okno-drzwi-i6377681782.html

ten ostatni to oczywiście tylko o ile drzwi trzeba pociągnąc do siebie żeby otworzyć. bo jak tylko popchnąć to uparty i duży psiak to rozkmini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...