Jump to content
Dogomania

frontline na pchły


lajcikowaa

Recommended Posts

Witam :) mam kilka pytań i nie wiedziałam do czego podpiąć bo to różne kategorie :P 

1. Zakupiłam dla suni (3 miesięcznej) Frontline Stop On. Nigdzie w internecie nie mogłam znaleźć jak dokładnie to działa- chyba,że ślepa jestem :P Chciałabym sie dowiedzieć czy ktoś z was stosował? jak działa na pchły? w ulotce wyczytałam,że zwierzak po zakropleniu nie powinien spać z właścicielem, dlaczego? czy pchły po zakropleniu wyskakują? ciężko będzie zmusić tą pipkę do spania samej hehe :D jeśli ktoś stosował to chętnie poznam opinie jak sie sprawdza i jak zachowują się pchły w kontakcie z preparatem :)

2. Kupiłam olej lniany tłoczony na zimno, nieoczyszczony(chyba :D) Chce go dodawać suni do karmy na lepszy wygląd sierści i skóry. I zastanawiam się czy szczeniakom można podawać? jeśli tak to w jakich ilościach żeby nie przesadzić :) ?

3. Wprawdzie do cieczki nam jeszcze daleko, ale już rozmyślam jak to jest :P pierwszy raz mam suczkę tzn pierwszy raz w domu :) i ciekawi mnie to jak sobie radzicie z cieczką w domu? myślę czy nie zaopatrzyć się w majciochy na cieczkę, ale z doświadczenia wiem,ze może zostać sparaliżowana po założeniu ich :D jest nie przyzwyczajona, tak samo jak do ubranka.. i śmiesznie to wygląda, gdy się jej założy i stoi nieruchomo :D. Chyba,że są jakie inne sprytne triki na cieczkę? chodzi tu jedynie o to, żeby nie brudziła w domu :) 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, gryf80 napisał:

zakropl Frontline na kilka godzin wcześniej przed spaniem i po kłopocie.

olej lniany-można podawać ,ale jeśli pies je pokarm ubogi w wit i minerały(np.gotowane)to koniecznie tzreba uzupełnic nie tyle olej co prep.witaminowo-mineral

a wiesz może jak działa ten preparat? w sensie pchły uciekają z psa czy zdychają na psie i trzeba je wyczesywać?

co do oleju to chyba zły kupiłam...czytałam,że dla psa przyswajalne sa EPA i DHA, a na mojej butelce pisze ALA, wiec chyba lipa wyszła :/

Link to comment
Share on other sites

coś mi sie wydaję,ze preparat źle zakropliłam.. zrobiłam tak jak na ulotce pisało, czyli odgarnęłam sierść i wylałam na skórę...ALE preparat chyba źle poleciał bo sunia miała sierść w tym miejscu mokrą, a nawet troche dalej niz w tym miejscu- po prostu po sierści poleciało :/ i teraz nie wiem czy dobrze została zakroplona czy nie, ale wydaje mi się, że nie albo preparat nie działa bo dziś wyciągnełam z niej pchełkę... i nadal sie drapie. Nie chce ponawiać żeby jej nie otruć 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...