Jump to content
Dogomania

Nauka reagowania na komendy


r_marta

Recommended Posts

Witam, jestem tutaj nowa, jeszcze nie do końca wiem jak działa to forum, ale mam nadzieję, że moja prośba nie sprawi nikomu problemu, a znajdzie się osoba, która mi pomoże..

Miesiąc temu do mojego domu trafił owczarek niemiecki, 6 miesięczny. Pewni Państwo chcieli oddać go do schroniska, na szczęście szybko zareagowaliśmy. Ogólnie nie ma z nim większych problemów, jak to młody pies chce się bawić, reaguje na komendę "siad"i "łapa" oraz powoli jesteśmy na etapie "waruj". Niestety jestem alergikiem,dlatego pies nie może być ze mną w domu. Na podwórku posiadam duży kojec, z przejściem do ciepłego domku gospodarczego w którym posiada swoje zabawki, koce. Psa zamykam w nocy, ponieważ jest u nas za krótko by swobodnie biegać w nocy, nawet w dzień nie chce być sam.. Przechodząc do punktu o który chciałabym zapytać, w jaki sposób mogę nauczyć go komendy "do budy" .. niestety nie daje się przekupić,bo wie że zostanie na noc zamknięty, a póki co niestety musi tak być. Bardzo proszę o pomoc, czasem wchodzi bez problemu, a czasem siądzie i nic go nie nakłoni do wejścia do budy. Z góry dziękuję! :)

Link to comment
Share on other sites

O 21.11.2016 o 19:17, r_marta napisał:

. Przechodząc do punktu o który chciałabym zapytać, w jaki sposób mogę nauczyć go komendy "do budy" .. niestety nie daje się przekupić,bo wie że zostanie na noc zamknięty, a póki co niestety musi tak być. Bardzo proszę o pomoc, czasem wchodzi bez problemu, a czasem siądzie i nic go nie nakłoni do wejścia do budy. Z góry dziękuję! :)

 

Hmm...rozumiem,że komendę "do budy" próbujesz pozytywnie wzmocnić smakołykiem. I teoretycznie tak to powinno wyglądać,że komendę pozytywnie wzmacniamy, aby psiakowi dobrze się kojarzyła. Tylko u Ciebie widzę sprzeczność, czyli smakołyk kojarzy się psu z budą , a buda mu się zle kojarzy, jak opisujesz,

r_marta, pamiętaj ,że 6cio miesięczny owczarek niemiecki , to jeszcze dziecko i nic dziwnego,że lgnie do ludzi i nie chce być zamykany w budzie. Może po prostu się boi tam sam zostawać.

Rozumiem też Twoją alergię , mam to samo od urodzenia, tylko akurat nie nie na psiaki. Czy robiłaś sobie testy alergiczne ? Może coś innego Cię uczula.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Karm psa w kojcu. Kiedy rano go wypuszczasz, najpierw sama wejdź do środka, daj smakołyk, wyegzekwuj smakołykiem trzymanym w ręce siad przed pozwoleniem na wybiegnięcie z kojca za Tobą. Wieczorem wejdź z nim do kojca, baw się z psem przez kilka minut, zostaw mu michę z żarciem albo porządną kość i dopiero wyjdź z kojca zostawiając tam psa. Przećwicz parę razy w ciągu dnia wejście z psem do kojca, zostawienie go na chwilę, ponowne wejście, podanie smakołyka w kojcu, wyegzekwowanie siad przy otwartym kojcu, oczywiście nagrodzone, i dopiero przy nodze pies wychodzi obok Ciebie. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

W sumie chciałem to samo napisac co przedmówca "Sowa". Ja miałem identycznie tak jak mówisz, że pies nie chciał iśc do kojca, pomimo, że miał tam dobre warunki. Choć jest strachliwy i widzi, kiedy chce go zrobić w balona.

Zawsze kiedy kazałem mu wejśc os tał i gapil się na mnie jak idiota. Najpierw popatrzył na mnie potem na budę potem znowu na mnie - widać było w jego oczach - "Co ty głupi jesteś?"  :D :D

 

Dlatego starałem się mu jak najbardziej umilić czas przed wyjściem, czyli podać mu tam jedzenie, pobyć z nim przed wyjściem bawić się z nim przez 5 -10 minut.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dnia 23.11.2016 o 19:15, Black&Tan napisał:

 

Hmm...rozumiem,że komendę "do budy" próbujesz pozytywnie wzmocnić smakołykiem. I teoretycznie tak to powinno wyglądać,że komendę pozytywnie wzmacniamy, aby psiakowi dobrze się kojarzyła. Tylko u Ciebie widzę sprzeczność, czyli smakołyk kojarzy się psu z budą , a buda mu się zle kojarzy, jak opisujesz,

r_marta, pamiętaj ,że 6cio miesięczny owczarek niemiecki , to jeszcze dziecko i nic dziwnego,że lgnie do ludzi i nie chce być zamykany w budzie. Może po prostu się boi tam sam zostawać.

Rozumiem też Twoją alergię , mam to samo od urodzenia, tylko akurat nie nie na psiaki. Czy robiłaś sobie testy alergiczne ? Może coś innego Cię uczula.

Niestety mam alergię na wszystko, zaczynająć od kurzy kończąć na chomiku..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...