Jump to content
Dogomania

Okruszki i ich mama w swoich domach! Cała rodzina: babcia, mama i jej wszystkie dzieci uratowane !!!!


auraa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

U Mikuni nie najlepiej. Cały czas ma problemy z brzuszkiem lub z macicą. Miała robione UsG i co lekarz to inna opinia. W Boliłapce stwierdzili zapalenie jelit. Mała dostała leki i już było niby lepiej ale po skończeniu leków mała znowu zaczęła piszczeć. W drugiej lecznicy stwierdzili, że to coś przy macicy.sunia  ma dobre wyniki badań ale cierpi.

W domu to cudowna sunia. Pokochała Krysię i chodzi za nią krok w krok. Ponoć ma śliczny uśmiech :) Ogonek w górze i brzuszek do głaskania :). Krysia twierdzi, że w takiej chwili bym jej nie poznała .Jednakże wystarczy jeden nieostrożny gest czy podniesiony głos i Mika zamienia się w jedno wielkie przerażenie.

Na spacerach nit obcy nie może się do niej zbliżyć bo Mała tak jak na wsi chce uciekać. Jednym słowem, Mika to bardzo delikatna panienka, która nie miała szczęścia urodzić się w normalnej rodzinie..

e31763d84e421804med.jpg

ade347d99c145981med.jpg

62f2a858b00e5b0dmed.jpg

Ziewamy sobie :)

Paragony z kosztami leczenia

f68747063f49e729med.jpg

679f24450f609550med.jpg

41b0f6428ae4814bmed.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Boże drogi:( Może jakimś cudem zgodzą się ją oddać:( 

Jeśli nawet - to potem co? Kolejna...? :(((

13 godzin temu, agat21 napisał:

Biedna suńka - chwilowo w raju.. a potem.. 

Cholerny świat i ludzie. 

Potem... :(((

Ludzie?

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, agat21 napisał:

No wiesz, tak z wrodzonej kultury napisałam, że ludzie

No, w sumie to ludzie, tylko nawet sami ze sobą nie ogarnięci, więc efekty takie...
Bo tu nawet chyba nie o "zwykłą" złą wolę chodzi, jak zazwyczaj...
Eh. :/

Link to comment
Share on other sites

Mnóstwo dobrych i złych wiadomości. Mikunia dziś została wysterylizowana. Na szczęście z macicą i jajnikami wszystko było w porządku. Przy operacji okazało się ze sunia w przeszłości musiała mieć bardzo pokaleczony brzuszek. Niezaopatrzone rany źle się zagoiły i sunia ma blizny i zrosty, które utrudniaja jej prostowanie łapy a to doprowadziło do zmian zwyrodnieniowych w kolanie.. Mika po dłuższym chodzeniu utyka na prawą łapkę.

Druga informacja po prostu mnie poraziła. Do Miki strzelali ! Na zdjęciu Rtg. w okolicy odbytu  widać śrut. Niestety nie da się go wyjąć tak, żeby nie uszkodzić zwieraczy w odbycie. Nic dziwnego, że malutka bała się ludzi. Miała z nimi tylko złe skojarzenia, :(

Na koniec dobra wiadomość a właściwie bardzo dobra, taka na którą wszyscy czekali. Maciek dziś wykupił malutką!!!!!

Nie wyobrażali sobie aby mała miała wrócić w tamto miejsce i podjęli decyzję, że Mika zostanie u nich. Maciek zaopatrzony we wszystko co potrzeba pojechał na wieś i "właściwa " argumentacja poskutkowała!

 Od dziś Mika jest Melą i zostaje w najlepszym miejscu pod słońcem!!!!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, auraa napisał:

Mnóstwo dobrych i złych wiadomości. Mikunia dziś została wysterylizowana. Na szczęście z macicą i jajnikami wszystko było w porządku. Przy operacji okazało się ze sunia w przeszłości musiała mieć bardzo pokaleczony brzuszek. Niezaopatrzone rany źle się zagoiły i sunia ma blizny i zrosty, które utrudniaja jej prostowanie łapy a to doprowadziło do zmian zwyrodnieniowych w kolanie.. Mika po dłuższym chodzeniu utyka na prawą łapkę.

Druga informacja po prostu mnie poraziła. Do Miki strzelali ! Na zdjęciu Rtg. w okolicy odbytu  widać śrut. Niestety nie da się go wyjąć tak, żeby nie uszkodzić zwieraczy w odbycie. Nic dziwnego, że malutka bała się ludzi. Miała z nimi tylko złe skojarzenia, :(

Na koniec dobra wiadomość a właściwie bardzo dobra, taka na którą wszyscy czekali. Maciek dziś wykupił malutką!!!!!

Nie wyobrażali sobie aby mała miała wrócić w tamto miejsce i podjęli decyzję, że Mika zostanie u nich. Maciek zaopatrzony we wszystko co potrzeba pojechał na wieś i "właściwa " argumentacja poskutkowała!

 Od dziś Mika jest Melą i zostaje w najlepszym miejscu pod słońcem!!!!

Nie potrafię wyrazić jak bardzo się cieszę!!! Po tym, co przeszła - pokaleczony brzusio, zwyrodnienia i to, że jakieś bydle do niej strzelało, to musiało się skończyć taką wielka nagrodą! Zostaje w domku pełnym miłości do zwierzaków i jestem przeszczęśliwa z tego powodu! Trafiło się malutkiej jak ślepej kurze ziarno:) Brawo Krysia i Maciek - jesteście wielcy:) Polubiłam Was od razu widząc jak szukacie suni, jak bardzo Wam zależy na jej złapaniu:)

Czy potrzebujecie kaftanik dla maleńkiej? Mam po mojej Peruszce:) 

Link to comment
Share on other sites

Krysia kupiła Meli kaftanik. Mała bardzo interesuje się brzuszkiem więc musi być zabezpieczona. Dziś jest lepiej, sunia przespała noc. Po operacji znowu trochę się cofnęła emocjonalnie ale teraz będzie juz tylko do przodu! Ma nowych ludzi, którzy wynagrodza jej w dwójnasób wszystkie dotychczasowe krzywdy.:)

Przelałam Krysi 500zł, które zostały na kącie maluszków.  Po obliczeniu części kosztów dotychczasowego leczenia jeszcze bez sterylizacji w kwocie 307 zł, które sa przedstawione na paragonach i kosztach wykupu suni, ustaliłyśmy, ze Krysia przeleje mi z powrotem 100zł. Dotychczasowe koszty leczenia wyniosły ok 800zł.ale ponieważ Mela zostaje u Krysi, to pozostałe koszty Krysia bierze na siebie. Co Wy na to?

 

Link to comment
Share on other sites

Pan dr. zanim wydał Melkę po sterylizacji spytał jak długo suczka jest z nimi.? Kiedy sie dowiedział, ze od ok.3tygodni spytał co zamierzają z nią dalej zrobić. Kiedy zyskał odpowiedź stwierdził, że to całe szczęście bo sunia dotychczas miała bardzo cięzkie życie i dopiero wtedy przedstawił stan w jakim jest brzuszek i wyniki prześwietlenia.

Ciekawe co by zrobił gdyby przyszli jej dawni właściciele?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...