Jump to content
Dogomania

szczeniak gryzie tylko mnie


lajcikowaa

Recommended Posts

Witam :) jestem tu nowa, więc z góry przepraszam jeśli był podobny wątek :) 

Posiadam 3 miesięcznego szczeniaka, jest to mix ras- york i sznaucer. Jest to suczka, która jedynie jest grzeczna jak śpi lub gdy się przebudzi i jest jeszcze zaspana. Chodzi o to,że jest na w domu 5 osób, a ona to właśnie mnie gryzie po nogach.. jak idę to podgryza mi łydki i czasami obejmuje łapami nogę. Już o gryzieniu rąk nie wspomnę bo jest to standard. Nic nie pomaga, ignorować się nie da bo ma ostre szpilki i zadaje ból, lekki klaps tym bardziej bo jeszcze bardziej sie nakręca, ucieka, czasami podszczekuje i chce sie bawić..:/ więc klapsy też nie zdają egzaminu. Wciskanie jej zabawki działa na chwile. Brak słów na tego psa :P najgorzej jest jak trzeba ją umyć, w wannie przeważnie stoi grzecznie, zdarzyło się, że po zabawie na dworze trzeba było ją umyć, ale była zbyt nakręcona i gryzła jak głupia.. wycieranie i suszenie też jest zmorą. Gdy się ją wyciera gryzie i warczy. Potrafi nawet przez ręcznik dziabnąć mocno w palce. Z suszeniem jest nie lepiej, mam taką mała suszarkę troche słabszą, która mniej hałasuje, wcześniej bała się tego wiatru z suszarki, a teraz 'gryzie' ten wiatr gdy się ją suszy. I ciężko ją na spokojnie wysuszyć bo skacze, gryzie, wierci się..  już nie wiem co robić żeby przestała gryźć i na spokojnie dała się wypielęgnować..Może ktoś miał taką lub podobną sytuacje i wie jak podołać złośliwemu pieskowi?

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak zachowuje się jak najbardziej normalnie - nie ma w tym ani odrobiny złośliwości. Przed decyzją o wprowadzeniu pieska do domu warto było dowiedzieć się w jaki sposób bez klapsów i bez ignorowania (bo to najgorsze z możliwych pomysłów) można wychować malucha. Szczeniak gryzie Cię nogach? To ucz chodzenia przy nodze i nagradzaj siadanie przed Tobą lub obok Ciebie bez gryzienia. Trudno, żeby szczeniak był zachwycony tym, co dla ludzi jest pielęgnacją - psia matka nie używała suszarki - no to przyzwyczajaj powoli do ludzkich obyczajów i nagradzaj spokój.

Wątki podobne do Twoich powtarzają się niemal każdego dnia. Szkoda, że chętni na szczeniaki nie muszą wykazać bodaj minimum wiedzy o zachowaniach zwierząt przed kupnem psa.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sowa ma rację. poza tym kto kąpie wogóle a tak często szczególnie tak małego szczeniaka. Nie dziwię się, że protestuje. Wystarczy dobrze wytrzeć i wyczesać. No i do wszystkiego trzeba malucha przyzwyczajać powoli, cierpliwie. Niestety szczeniak to psie dziecko, od ludzkiego nie wymagałabyś rozumu i zachowań dorosłego a od szczeniaka wszyscy oczekują, że od urodzenia będzie jak dobrze nakręcona zabawka bez w łasnego wkladu i wysiłku w wychowanie.

Link to comment
Share on other sites

Gryzie i będzie gryzł jeszcze jakiś czas. Będzie chwytał za ręcznik, nogawki, rękawy, kostki i za wszystko, co się rusza. Poza tym będzie protestował przy kąpaniu i innych czynnościach "pielęgnacyjnych", bo...to szczeniaczek. Po prostu. Trzeba go uczyć i nagradzać za dobre zachowanie. I nie dawać klapsów, bo to do niczego nie prowadzi. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...