Jump to content
Dogomania

Piesek kuleje. Co stosować na stawy


Monito

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)
Mamy w domu trzy psiaki, w tym dwa yorki. Najstarsza yorka ma już ponad 10 lat i od jakiegoś czasu ma problem ze stawami ponieważ kuleje na tylną łapkę (w szczególności gdy długo leży z podkurczonymi łapkami).
Proszę Was o poradę co jej podawać, jakie preparaty/leki, aby ją te stawy tak nie bolały i żeby nie kulała.
Zrobiłem wstępne rozeznanie i polecanymi preparatami są m.in.: (tabletki)Arthrovet HA (Complex lub Complex SB & cats), albo (płyn)Arthroflex. Czy wy również polecacie któryś z nich? (jeżeli tak, to który z nich?) lub czy może polecacie jakieś inne lepsze preparaty? 
Wcześniej stosowaliśmy Fatrocartilla (w płynie) ale nie było super efektów po zużyciu dwóch butelek.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ chcę jak najszybciej jej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Pomożesz jej najszybciej udając się z nią do lekarza weterynarii, który ogarnia ortopedię. Ogólnodostępne suplementy (te, które wymieniasz, są ok) na pewno nie zaszkodzą, ale przy poważniejszych problemach ortopedycznych nie załatwią sprawy. 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie najpierw weterynarz. Te preparaty są niezłe, może być jeszcze Collaflex ale dawkowanie tak małemu psu powinien zalecić wet. Ja mam rottkę to mi łatwiej. Bo też ma ponad 11 lat i trochę kuleje, daję jej specjalny preparat dla seniorów LUPOcox-GRA aale to tylko w zooplusie i jest dosyć drogie.

Link to comment
Share on other sites

Monito , jeśli masz czas i ochotę, poczyaj wątek, który założyłam jakiś czas temu . Myślę że może CI trochę pomóc.

 

My stosujemy Arthroflex , ale nie spodziewałabym się żadnych cudownych ozdrowień u psiaka w tym wieku po suplementach . Jak koleżanka wyżej pisze, najierw trzeba znaleźć przyczynę kulawizny, a u nas było dokładnie tak samo , że psina po spaniu zanim się zebrała to utykała. Problemem było wrodzone zwichnięcie rzepek, a w dalszym ciągu NIESTETY (co wcale nie musi nastąpić) zerwanie wiązadła, najpierw w jednej nodze, a kilka dni temu z drugiej, także czuwaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...