Jump to content
Dogomania

Nigdy nie można się poddawać. Dziękuję wszystkim, którzy przez ponad 2 lata wspierali Tigrunię. Sunia ma wspaniały dom!!!


Gabi79

Recommended Posts

19 godzin temu, Poker napisał:

Daje radę sunia. Widać po niej stres ,ale na szczęście nie panikę.

Nie wiem kto prowadził Tigrę, ale mam propozycję wynikającą z doświadczenia,że dobrze jest założyć uchwyty od smyczy na nadgarstek i owinąć wokół niego. W razie szarpnięcia przez psa lub upadku osoby prowadzącej łatwiej wtedy utrzymać smycz.

 

Tylko ja prowadzę Tigrę na spacer poza ogród - w tej kwestii nie mam zaufania nawet do męża :-)))

Normalnie trzymam smycz dwoma rękami ale chciałam Tigrę troszkę sfilmować - szybko zorientowała się, że ją nagrywam. 

Tigra wychodzi już codziennie na spacery. Coraz więcej węszy, obserwuje. Chodzi swobodnie przez strumyki :-)

Oczywiście boi się większości dźwięków ale już nie reaguje paniką. 

Natomiast nadal mamy kłopot z niszczeniem. Tigra od początku bardzo chętnie wchodziła do klatki kennelowej i przebywała w niej.

Jak jestem w domu też często siedzi w klatce..  

Wczoraj podczas mojej nieobecności Tigra rozwaliła klatkę, wyszła z niej i oczywiście wzięła drzwi na celownik. Potargała też zasłonę w drzwiach balkonowych. W zasadzie to dwie rzeczy, które jej przeszkadzają.

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, rozi napisał:

Jak to rozwaliła klatkę?

Tak gryzła pręty,że spawy puściły. Rozwaliła też "zamykanie" górne i wszarpała drzwi do środka:-/ 

Zdarzały się nam psiaki,które też niszczyły i zostawały w klatce, czasami walczyły z prętami ale Tigra jest mistrzem.

Oczywiście zawsze zostawiam jej w klatce gryzaki, jakies żwacze itp.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, kasiainat napisał:

Tak gryzła pręty,że spawy puściły. Rozwaliła też "zamykanie" górne i wszarpała drzwi do środka:-/ 

Zdarzały się nam psiaki,które też niszczyły i zostawały w klatce, czasami walczyły z prętami ale Tigra jest mistrzem.

Oczywiście zawsze zostawiam jej w klatce gryzaki, jakies żwacze itp.

O litości...

Czy możesz podać jakiej firmy kennel, jakie wymiary i ile waży/w kłębie ma Tigra? To się może przydać różnym opiekunom nerwusów.

Link to comment
Share on other sites

Jakiej firmy jest klatka niestety niewiem ale to taka zwykła jak pod tym linkiem

https://wideshop.pl/product-pol-432-KLATKA-METALOWA-KOJEC-DLA-PSOW-KOTA-PSA-46x31x36-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMI4477rNHU3gIVBqsYCh0pGg5LEAQYBSABEgKGDPD_BwE

Wymiary 75x50x50 ale mamy też taką w rozmiarze XL i jakość taka sama:-/

Tigra wg mojej oceny waży ok 13 kg, nie chciała się mierzyć ale swobodnie stanie w klatce. Natomiast w tej dużej klatce też rozrabia:-/

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2018 o 16:13, kasiainat napisał:

Tylko ja prowadzę Tigrę na spacer poza ogród - w tej kwestii nie mam zaufania nawet do męża :-)))

........

Jakbym siebie czytała....hehe...wiele miesięcy tak było u mnie z Morisem.

Brawo Tigruniu, brawo Kasiu! Idziecie do przodu i super. Trzymajcie się Obie!

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, WiosnaA napisał:

Jakbym siebie czytała....hehe...wiele miesięcy tak było u mnie z Morisem.

Brawo Tigruniu, brawo Kasiu! Idziecie do przodu i super. Trzymajcie się Obie!

U mnie Kajunia panicznie bała się mojego byłego Tz-a

( chyba jasne dlaczego już jest byłym).

Aniu nie odpisałam Ci na Twoją wiadomość, skleroza, bardzo przepraszam.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...