Jump to content
Dogomania

AXEL mix goldena - już w DS. Powodzenia piesku :)


Sara2011

Recommended Posts

Nie mam wprawdzie dzisiaj nowych zdjęć ale poproszę o nie, dzisiaj mam wieści mailowe :).

 

"Witam Panią

Dawno nie dawałam znaku życia co tam u naszego Pięknisia. Teraz Aksio jest rzeczywiście piękny: przytył (waży 45 kg), odrosła mu wystrzyżona sierść, jest wyczesany (bardzo to lubi), wyciszony i bardzo kochany. Uspokoił się ze spaniem, poznał odgłosy domu i ulicy. Śpi spokojnie, nie zrywa się, chociaż ostatnio coś przykrego musiało mu się przyśnić, bo obudził się z niesamowitym skowytem i był zdezorientowany. Po przytuleniu i głaskaniu uspokoił się i spał dalej. Wystraszyłam się strasznie. Nie ciągnie już tak bardzo na spacerze, chyba że coś zobaczy, tzn. dużego psa albo dzikie ptaki. Wtedy zapanować nie można nad nim, jest głuchy na wszystko i rwie się strasznie. Ale znamy go już dobrze, więc czuwamy nad jego odruchami. Mam wrażenie, że jeszcze urósł, zrobił się dłuższy niż był i wyższy. Jest piękny i zwraca uwagę na ulicy. Jest grzeczny, słucha co się do niego mówi. Przedtem  nie znał słów i nie wiedział czego chcemy od niego. Jest wymagający, "zna się na zegarku". Jak wybije godzina spaceru, to nie ma zmiłuj się: piszczy, miauczy, tłucze łapą, a potem szczeka. Umarłego by podniósł. Ale jest cudowny i pozwalamy mu na wiele - co skrzętnie wykorzystuje, ale niech ma. Zrobił się wybredny na jedzenie - od karmy suchej w misce go cofa. Najlepsze jedzonko to to, które jemy my i patrzy jakby nie jadł od tygodni. Najbardziej ulega mu moja mama, podtyka mu co najlepsze kąski - walczymy z Nią o to, ale jest niereformowalna i twierdzi, że to "biedny pies" i trzeba mu dać to co chce. Życie toczy się wkoło pieska. Sam sobie wychodzi na taras, tam leży i ogląda świat. Ma tam też wodę i zabawki. Jak chce do domu to szczeka. Tak że porozumiewa się z nami wspaniale. Na płot już nie skacze, bo jest za gruby i nie daje rady. Byliśmy u weterynarza na badaniach kontrolnych i po tabletkę na kleszcze i pchły. I tak to jest. Bardzo się cieszy gdy wracam do domu z pracy. Biega w kółko, przewraca się i potrafi się już uśmiechać. Bardzo nas to cieszy.

To na razie tyle. Zanudzam Panią, ale chcę się podzielić wiadomościami o Aksiuniu.

Pozdrawiam serdecznie"

Link to comment
Share on other sites

I taki tam dalszy ciąg konwersacji z Panią Axelka :)

" Nasze szczęście Aksiowe nie ma granic. Aksio daje nam tyle radości, że nie do opowiedzenia. Postaram się w najbliższym czasie wreszcie zrobić filmik, ale potrzebuję trochę wolnego czasu, z czym zawsze u mnie krucho. Na pewno to zrobię, ale proszę o jeszcze troszkę cierpliwości. Aksio idzie z nami do restauracji na przyjęcie moje imieninowe. Muszę mu tylko kupić chusteczkę na szyję, żeby był elegancki. Wiemy że umie się zachować wśród obcych ludzi, bo niedawno były urodziny mojej Mamy, było sporo gości, których Axel nie znał, przywitał ich z godnością i się wyniósł do sypialni swojego pana, jakby dając znać, że róbcie sobie co chcecie. Była to komiczna sytuacja. Nie żebrał przy stole, nie łasił się, nie domagał się zainteresowania, wprost zachował się jak prawdziwy gospodarz domu. Nie przestaje nas zaskakiwać. " :)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Poker napisał:

Jak ja się ciesze ,że nie pomyliłam się w ocenie DS. I na szczęście niski płot nie jest przeszkodą .

Ja tez się cieszę!

Cudnie czyta się tutaj o Axelku :)

Trafił mu się mądry dom, który wiedział, ze psu po przejściach trzeba dać czas i poświęcać mu  czas

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No to kolejna porcja wieści Axelkowych:

"Witam Panią,
Dawno się nie odzywałam, ale nareszcie udało mi się - po raz pierwszy - nagrać Axela telefonem. Przesyłam zatem link do filmików. Przyznaję, że są trochę nieudane, ale to pierwsze moje działania. Inne będą lepsze.
 
 
Na pierwszym filmiku Axel wita mnie po pracy, odprowadza z garażu do domu. Następne, to z moja bratową wygłupiają się na podłodze w przedpokoju. Zrobił się leniwy, bo przytył. Teraz to chyba będziemy go odchudzać, bo przeholowaliśmy z "dożywianiem". Ale od dłuższego czasu nie ma obawy, że przeskoczy przez płot, bo już nawet na słupku się nie opiera, bo nie może. Aksio lubi spacery, ciągnie dalej, choć już nie tak mocno. Chyba że zobaczy innego psa, albo kury. Nie wiem czemu interesują go kury. Niedaleko naszego domu jakaś Pani ma kilka kurek, Aksio skrada się gdy podchodzi do zagrody i potem wpatruje się w nie z zainteresowaniem, ale nie goni. Może ma jakieś wspomnienia. Usiłowaliśmy go wykąpać. Dał się zaprowadzić do łazienki, ale o włożeniu go do wanny to już nie było mowy. Nie uciekał, ale cały się trząsł. Daliśmy więc spokój z kąpielą w wannie i teraz będziemy próbować na ogrodzie. Psiunia jest już coraz mądrzejszy, to znaczy rozumie co do niego mówimy i to wykonuje - oczywiście jak chce. Dużo się już nauczył, i jeszcze się uczy. Jest grzeczny, spokojny. Czasami ma tylko napady wariactwa i biega jak najęty, ale to raz na jakiś czas. Chciałam go wziąć nad morze, ale nie chce wsiąść do samochodu. Poza ty, długa podróż też mu nie sprzyja - chyba. Jeszcze się chyba boi, że go gdzieś wywieziemy i zostawimy. Zatem nie chcemy go stresować i na razie zostaje w domu. Dalej lubi się pieścić. Co rano musi być porcja pieszczot, dopiero potem idziemy na spacerek. Jest bardzo piękny, sierść na ogonie mu odrosła i ma kitę jak lis. Zwraca uwagę na ulicy. Jesteśmy z niego dumni. W ogóle jest bardzo kochany i o tym wie, bo robi z nami co chce. Zaczyna wymuszać różne rzeczy, np. szczeka gdy chce iść na spacer i to natarczywie. "Zna się już na zegarku", bo pora spaceru jest święta i wie o której musi wyjść i nie ma zmiłuj się.
Pani Mariolko, piszę chaotycznie, jak zwykle, ale to z braku czasu. Obiecuję, że niedługo nagram lepsze filmy i prześlę. Nie można go "łapać" w kadrze, bo bardzo szybko się przemieszcza - jak widać na filmie.
 
Pozdrawiam serdecznie i do "usłyszenia".
 
Super domek się trafił Axelkowi :). Jestem bardzo szczęśliwa.
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...