Jump to content
Dogomania

AXEL mix goldena - już w DS. Powodzenia piesku :)


Sara2011

Recommended Posts

Wizyta jest najwcześniej jak może być. i tak jestem brzośce i marmosi wdzięczna , że tak szybko.

Myślę ,że się spodoba , bo pani miała kilkanaście lat szpica, więc wie jak wygląda sierść , jej pielęgnacja itd. Z rozmowy wynikało ,ze ona najchętniej to by przyjechała po Sisi już dziś.

Jeszcze nie miałam sytuacji , gdy ktoś przyjechał po psa do nas i odjechał z niczym, bo się nie spodobał. Mam nadzieję ,że i tym razem tak się nie zdarzy.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Anula napisał:

A może by Murka zabrała ze schronu Niko i przetrzymała u siebie? By Niko nie marzł już i Państwo od Axela bezpośrednio by zabrali od Murki dwa psiaki.

Niestety nie mamy miejsca... poza tym psiak musiałby być obejrzany przez weta, odrobaczony itd. Natomiast TZ może po niego pojechać w sobotę do schroniska przed przyjazdem Państwa od Axelka i przekazać jak Państwo będą u nas.

 

Złapałam dzisiaj mocz Axelka, jak będą wyniki badania to wrzucę.

Link to comment
Share on other sites

Murko, dostałam potwierdzenie mailem, że w dniu dzisiejszym kurier DPD będzie próbował dostarczyć adresówkę.

 

Jeśli chodzi o obróżkę, smycz to Państwo zakupili nową wyprawkę dla Axela i przyjadą ze swoimi "akcesoriami". Obróżkę , szeleczki dla Nikusia przekaże Państwu Poker, razem z klatką.

Link to comment
Share on other sites

Adresówka doszła:)

Rozmawiałam dziś z wetem i powiedział, żeby na razie nie faszerować Axela kolejnym antybiotykiem, zwłaszcza, że lada dzień zmienia miejscówkę. Mocz jest generalnie lepszy niż wcześniejszy: nie ma szczawianów, erytrocytów w badaniu paskowym i jest lepszy odczyn PH. Axel pije także mniej wody i mniej sika. Wet zalecił obserwację w DS i kontrolne badanie moczu za jakiś czas.

 

Trochę się komplikuje z tym psiakiem ze schroniska, bo Państwo przyjadą w sobotę, ale będą nocować i wyjazd do Wrocławia planowany jest na niedzielę rano. Także psiak musi dotrzeć do nas nie w sobotę, a w niedzielę i to rano.

Link to comment
Share on other sites

Najprościej by było, żeby ktoś go mógł przywieźć w niedzielę rano, ale chyba takiej opcji nie ma...

Mogłabym go przetrzymać w kennelu, ale dzień wcześniej musiałby być odrobaczony i obejrzany przez weta. Masa psów z Zamościa ma świerzba usznego - już przechodziłam telepanie uszami przez kilkanaście psów i strach o nowoprzybyłe... nie chciałabym powtórki z rozrywki.

Dla nas najlepiej by było: przywieźć psiaka w piątek do naszego weta i odebrać go od niego w sobotę. Nasz wet go odrobaczy i obejrzy czy coś tam nie ma zaraźliwego. Może też podać środek p.pchłom/kleszczom (jak będzie świerzb to poda coś na świerzba). Minusem są dodatkowe koszty, a plusem to, że psiak pojedzie w trasę bez zbędnych pasażerów na gapę:)

Link to comment
Share on other sites

Może mieć to wszystko o czym piszesz i nie musi. Sisi była zdrowa jak rydz, Kubuś też. Emi miała robale. Gdyby go przetrzymać osobno w kontenerku ,to by nie zaraził innych psów.

Ale niech decyduje Sara2011.

Czy ktoś ma nr telefonu do Sara2011 ?. PILNE !!!!

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Poker napisał:

Może mieć to wszystko o czym piszesz i nie musi. Sisi była zdrowa jak rydz, Kubuś też. Emi miała robale. Gdyby go przetrzymać osobno w kontenerku ,to by nie zaraził innych psów.

Ale niech decyduje Sara2011.

Czy ktoś ma nr telefonu do Sara2011 ?. PILNE !!!!

chyba elik ma....

Link to comment
Share on other sites

O 30.11.2016 o 18:24, Poker napisał:

Może mieć to wszystko o czym piszesz i nie musi. Sisi była zdrowa jak rydz, Kubuś też. Emi miała robale. Gdyby go przetrzymać osobno w kontenerku ,to by nie zaraził innych psów.

Ale niech decyduje Sara2011.

Czy ktoś ma nr telefonu do Sara2011 ?. PILNE !!!!

Oczywiście, że psiak może być zdrowy i tego mu życzę jak najbardziej. Natomiast w przeciągu ostatnich paru tygodni mieliśmy 6 psów z Zamościa i 3 z nich miały świerzba usznego, a czwarta sunia miała świerzba drążącego. 

Kontenerka z psiakiem nie zostawimy przecież na całą dobę - musimy wyprowadzić, napoić, nakarmić, być może sprzątnąć coś po podróży itd. 

U nas w domu jest 10 psów i 3 wszędobylskie koty. Będzie dodatkowo Axelek, którego chcę wykąpać. Naprawdę ciężko zmieścić kolejnego psiaka, o całkowitym izolowaniu nie ma mowy. 

Zaoferowałam pomoc. Mamy takie, a nie inne zasady dla bezpieczeństwa innych zwierzaków. Jeśli jest to jakiś problem, to może przecież ktoś inny odebrać psiaka ze schroniska i przekazać Państwu. My do Zamościa mamy 60 km.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Murko, dziękuję ,że zaoferowałaś pomoc. O całości w sprawie Nikusia decyduje w tej chwili Sara2011.

Widziałam dziś przyszłą panią Axelka. Cała rodzina jest bardzo przejęta adopcją. Nakupili już mnóstwo rzeczy dla niego. Obawiam się ,że mogą go rozpuścić. Oby tylko przypadli sobie do gustu.

Link to comment
Share on other sites

Parę fotek ze spotkania Państwa z Axelkiem:)

aba7f4f41e9db4dfgen.jpg

95e2137b3a0a1372gen.jpg

92cfc6ef3166f9f8gen.jpg

17a29bc535144485gen.jpg

6932e7e01f7ccb8fgen.jpg

 

Państwo Axelkiem zachwyceni, bo jakże by inaczej:) nawet jego ADHD ich nie przeraża:) Pan się śmieje, że choinkę trzeba będzie przywiązać:) 

Axelka rano wykąpałam, był bardzo grzeczny:)

W domu ma miejscówkę w łazience - przezornie pozabieraliśmy stamtąd wszystkie rzeczy, które mógłby strącić, nadgryźć itd. Ale ku naszemu zaskoczeniu jest bardzo grzeczny i na razie wszystkie potrzeby załatwił na ogrodzie. I w ogóle nie szczeka:)

Jutro Państwo ok. 8.30 przyjeżdżają i się pakujemy:)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...