Jump to content
Dogomania

Bezdomne psiaki z lecznicy wet potrzebują DS/DT! Pomóżcie!


buu

Recommended Posts

Muszka u Pana, raczej nie zapowiada się poki co, zeby miała trafić do nas, zwłaszcza, że mamy nowego lokatora z wypadku samochodowego - taki dziadunio kulawy, niestety trochę agresywny. Mamy nadzieje, że uda się odnaleźć właściciela, choć jest u nas już tydzień i brak odzewu :(

Uszysława czuje się doskonale po sterylce, jest już gotowa do adopcji.

Kazia-kaukazia czuje się bardzo dobrze po zabiegach i jest już prawie gotowa do adopcji. Szwy z pleców już zdjęte, z brzucha za kilka dni ściągamy. Niestety zostawiłyśmy jej mały guz sutka, który wypadałoby zoperować możliwie szybko, ale nie zdecydowałyśmy się na usuwanie go przy okazji sterylki, bo już po prostu pies rozpruty od góry i od dołu w ciągu raptem 2, czy 3 tyg, także kolejna dziura to byłaby lekka przesada. Obawiam się, że ten zabieg będzie już ciązyl na przyszłym właścicielu. Bardzo chciałabym, zeby trafila do kogoś odpowiedzialnego, kto będzie o nią dbał, bo z pewnością ma pewne obciążenia zdrowotne... Może ktoś zna fundację zajmującą się psami w typie? 

FullSizeRender.jpg

FullSizeRender (1).jpg

IMG_6345.JPG

Link to comment
Share on other sites

Tyle mnie nie było, tyle miłych rzeczy do przeczytania :) Siedzę cicho, bo laptopa brak (Tunisia chcac go sciagnac ze stolu skutecznie ulanala gniazdo - czeka na naprawę) a ze wzgledu na koniecznosc szybkiego wydobycia pieniedzy w awaryjnej sytuacji (znajomi znalezli potraconego owczarka w ranek wigilii) ajfona spieniezylam, wiec z internetu korzystam na starusienkim telefonie ze zbita szybka.

Przezylim Sylwestra - kumulatywnie skuleni pod kolderka. W swieta zabralam malenstwa na randez-vous z reszta stada - Krecio pokłocił sie z bigielka za to zakochał w kocie, Tunia - nawet staffik ją polubił.. Bedzie z tego stado. Krecina stwierdziwszy brak wrażeń zsommersaultowal sie, zapewne chcac skrocic sobie droge do kociej ukochanej, z tarasu - 1 pietra, a nastepnie - przylapany na wyzeraniu makowca z polmiska - ze stołu. Cudem nic mu sie nie stało, chociaz ciarki mnie przechodzą na samo wspomnienie..

Poszukując suni z Bialoleki - co wolontariusze nie wiem czemu utrudniaja, nie rozumiem - odlowilismy innego psiaka na gigancie..dzieki chipowi wrocil do domu.. Idy dalej brak, boje sie czy fajerwerki nie wygnaly jej gdzieś hen daleko..

Tak sie ciesze ze szczescia Krzywołapka..niech mu sie wiedzie, poki co zwrotu brak...trzymam mocno kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Krecik-dekorator..zaczyna sie od zalezenia lezacej na podlogi rzeczy ktora pozniej obrasta w zniesione posuszki, ukradzione szmatki, skarpetki, ubrania..ma wtedy takie poczucie misji ze az zal mu to potem sprzątać..

Tunia..tunia lubi być do gory brzuchalem. Moja śliczna akrobatka. Rozkłada sie jak króliczek playboya.

20161222_163900.jpg

20161217_222439.jpg

Co tu pisać..maleńka jest coraz odwazniejsza, tutki po kapieli i pielegnacji sa takie jedwabiste, że non stop tylko bym zanurzala buzie w ich futerku..zupelnie przejeły łóżko..

Zmartwiła mnie awanturka Krecia z Lala, bo myslalam ze uda sie jeszcze przygarnac kolejną bide a tu widzę, ze panu zachcialo sie na stare lata rządzić i trzeba bedzie uwazac.. No i jednak zasiatkowac co sie da...kaskader mały..łapkomachajacy wysepiacz czułości.. 

I mały radosny wampirek zabkujacy, sreberko ciekawskie.. No zycia sobie bez nich nie wyobrażam, bo jak? Tunia juz nie niszczy i slicznie zostaje w domu, za to potrafi rzucic sie z zebami - a potem siknac ze strachu- na pijanych facetow..Krecis bardzo pilnuje niedotykalskosci dupki.. Nie potrafia mowic ale chyba wiem co chca tak powiedziec.. Mam nadzieje ze one tez potrafia wyczytac jak bardzo są kochane i potrzebne..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

o jaka miła niespodzianka w Nowym Roku :)   .Fajnie ,że już masz jakiś dostęp do internetu ,bo brakowało was tu :) .Proszę wygłaszcz  ode mnie noworocznie   Tunie i Krecika-dekoratora .

Dobrze ,że powoli oswajają się z innymi zwierzakami.  Widzę ,że coraz bardziej wrastają w rodzinę .I chociaż w sumie niewiele czasu są w domu to już życie bez nich jest niewyobrażalne .Tak to już jest z naszymi zwierzakami .Najpierw nie wyobrażamy sobie życia z nimi a później bez nich .

Chyba coś przeoczyłam ,bo nic nie wiem o Krzywołapku .Co u chłopaka ?

Jak się ma ranny owczarek ? czy właściciele się znaleźli ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, kabaja napisał:

o jaka miła niespodzianka w Nowym Roku :)   .Fajnie ,że już masz jakiś dostęp do internetu ,bo brakowało was tu :) .Proszę wygłaszcz  ode mnie noworocznie   Tunie i Krecika-dekoratora .

Dobrze ,że powoli oswajają się z innymi zwierzakami.  Widzę ,że coraz bardziej wrastają w rodzinę .I chociaż w sumie niewiele czasu są w domu to już życie bez nich jest niewyobrażalne .Tak to już jest z naszymi zwierzakami .Najpierw nie wyobrażamy sobie życia z nimi a później bez nich .

Chyba coś przeoczyłam ,bo nic nie wiem o Krzywołapku .Co u chłopaka ?

Jak się ma ranny owczarek ? czy właściciele się znaleźli ?

 

 

Krzywołapek został adoptowany przez panią z 11-letnim synem do domu z ogrodem. Owczarka- bo okazała się sunia -jesli nie znajdzie się wlasciciel (po stanie ogolnym psa lepiej zeby sie nie znalazl) zostaje u państwa ktorzy pomogli sciagac ją z pobocza, panstwo zdecydowali się zaplacic tez za leczenie suni, rozlozymy koszty a co zostanie pojdzie na inna bide, naprawie laptopa to i mi taki telefon niepotrzebny. Jak sie puchata wyliże to odwiedze ją porobić foty.

Skarby wygłaskane. Tunia jest nie do poznania :)

20170101_204203.jpg

20170101_205432.jpg

20170101_205615.jpg

20170101_171634.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dostałam dziś wzruszający filmik szczeniusi z chłopczykiem. chciałam tu wrzucić, ale ma za duży rozmiar. bardzo się cieszę, że taki trafiony wybór psa i domu w tym wypadku udało się uczynić, bo temat dogoterapii nie jest na pewno łatwy.

oglądanie krecika i tuni niezmiennie poprawia mi humor nawet po najgorszym dniu w pracy, a ich przygody wywołują uśmiech na twarzy. super, że mała przestała niszczyć! ogromny sukces i wszystko twoja praca 5_klepko! krecik chyba po prostu pozostanie dziwakiem na zawsze, ale myślę, że nie powinno być problemu z jego socjalizacją z innymi psami. u nas bezproblemowo znosił kolejne partie psów wszelkich rozmiarów i płci przez cały ostatni rok, wychodził z nimi na wybieg i mieszkał w kojcu. przypuszczam, że teraz po prostu robi sceny zazdrości, bo się rozpuścił księciunio:) choć gdzieś tam może mieć też jakąś traumę, bo trafił do nas mocno poturbowany, zapewne przez psy i zapewne nie pierwszy raz w życiu, potem też łaciak i krzywołapek miały jednorazowy epizod znęcania się nad nim kiedy był chory... bidak ma prawo nie czuć się bezpiecznie w obecności nieznanych psów

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2017 o 17:53, kabaja napisał:

bardzo się cieszę z adopcji Krzywołąpka .   Adopcja ze schroniska czy z ogłoszeń ?  to w schronisku został jeszcze Łaciak i te psiaki zabrane wcześniej ? 

 

 

 

Tak kochana, adopcja dzieki super wkładowi wolontariuszek ktore na własną rękę oglaszaly. Za dwa tygodnie ,po zabiegu, przejade sie odwiedzic okolice. Znajomy wyslsny incognito do Niesmiałka widział go biegajacego po ogrodzie, mam nadzieje ze juz nie zwieje ske dobrze ze nie siedzi tylko w kojcu.

Ruszam z Arthroflexem u moich seniorow, mimo mdlosci zrobilam galaretke z kurzych lapek i podaje kosci - mam nadzieje ze pozwoli im to utrzynsc sprawnosc jak najdluzej. Przydałby się basen ..

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, buu napisał:

dostałam dziś wzruszający filmik szczeniusi z chłopczykiem. chciałam tu wrzucić, ale ma za duży rozmiar. bardzo się cieszę, że taki trafiony wybór psa i domu w tym wypadku udało się uczynić, bo temat dogoterapii nie jest na pewno łatwy.

oglądanie krecika i tuni niezmiennie poprawia mi humor nawet po najgorszym dniu w pracy, a ich przygody wywołują uśmiech na twarzy. super, że mała przestała niszczyć! ogromny sukces i wszystko twoja praca 5_klepko! krecik chyba po prostu pozostanie dziwakiem na zawsze, ale myślę, że nie powinno być problemu z jego socjalizacją z innymi psami. u nas bezproblemowo znosił kolejne partie psów wszelkich rozmiarów i płci przez cały ostatni rok, wychodził z nimi na wybieg i mieszkał w kojcu. przypuszczam, że teraz po prostu robi sceny zazdrości, bo się rozpuścił księciunio:) choć gdzieś tam może mieć też jakąś traumę, bo trafił do nas mocno poturbowany, zapewne przez psy i zapewne nie pierwszy raz w życiu, potem też łaciak i krzywołapek miały jednorazowy epizod znęcania się nad nim kiedy był chory... bidak ma prawo nie czuć się bezpiecznie w obecności nieznanych psów

:) tez myślę, ze sie "dojdą" ale dopoki to nie nastapi DTowanie odpada, za duzo wrazen na raz dla dziadziunia. Lala jest baaardzo natarczywa, nie rozumie potrzeby samotnosci czy odległości a przy tym jest sepem miłości i dominatorka, rozumiem jego strach i to ze chcial ja odstraszyc. W ogrodzie i na spacerach ładnie współistnieja, Tunia z Lala są super duetem chociaż Lalka z racji wieku nie jest już taka szybka. Buu kochana - jak bedzie cieplutko do jadąc na wycieczkę koniecznie Was odwiedzimy, musisz koniecznoe poczuć jakie maluchom się zrobiło luksusowe futerko. Jak mnie życie przerasta zanurzam twarz w Kreciu , jest definicją mieciutkości..Tunia tez jest przemilusia.

Wczoraj w nocy na spacerze jakiś wariat z samochodu po śledzeniu nas od sklepu darł się czy "pieski są na sprzedaż"..zaczal za nami iść ale agresja werbalna na szczescie wystarcyla, brr. Wiem ze sa cudne, a Tunia w ubranku szykowna jak ksiezniczka ale kto normalny pyta o kupno cudzego psa...

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, 5_klepka napisał:

:) tez myślę, ze sie "dojdą" ale dopoki to nie nastapi DTowanie odpada, za duzo wrazen na raz dla dziadziunia. Lala jest baaardzo natarczywa, nie rozumie potrzeby samotnosci czy odległości a przy tym jest sepem miłości i dominatorka, rozumiem jego strach i to ze chcial ja odstraszyc. W ogrodzie i na spacerach ładnie współistnieja, Tunia z Lala są super duetem chociaż Lalka z racji wieku nie jest już taka szybka. Buu kochana - jak bedzie cieplutko do jadąc na wycieczkę koniecznie Was odwiedzimy, musisz koniecznoe poczuć jakie maluchom się zrobiło luksusowe futerko. Jak mnie życie przerasta zanurzam twarz w Kreciu , jest definicją mieciutkości..Tunia tez jest przemilusia.

Wczoraj w nocy na spacerze jakiś wariat z samochodu po śledzeniu nas od sklepu darł się czy "pieski są na sprzedaż"..zaczal za nami iść ale agresja werbalna na szczescie wystarcyla, brr. Wiem ze sa cudne, a Tunia w ubranku szykowna jak ksiezniczka ale kto normalny pyta o kupno cudzego psa...

hehe! pewnie chodziło mu o krecika! od razu widać, że to bardzo rasowy schipperke!

Link to comment
Share on other sites

Dziś szczęsliwy dzień, wczoraj wieczorem trafił do nas zabłąkany 4mies szczeniak owczarka, na szczęścia już dziś znalazła się właścicielka. Mam nadzieję, że będzie go teraz nieco gorliwiej pilnować. 

4fb1c6cc455dfcf7med.jpg

 

Niestety po kulawego dziadunia z wypadku samochodowego nie zgłosił się nikt, więc jak tylko poprawią się warunki temperaturowe czeka go kastracja i oczekiwanie na adopcję. Materiał adopcyjny niestety trudny, pies jest starszy, poturbowany, słabo zsocjalizowany, a nawet agresywny w sytuacjach stresowych, także przywiezienie go z miejsca wypadku i wykonanie RTG wymagało po prostu sedacji, bo pies nie był obsłgiwalny na żywca :( Dobra wiadomość jest taka, że już wiemy jakie schronisko będzie przyjmować nasze psy w 2017 roku i będzie to nadal Józefów, co bardzo mnie cieszy, bo aż strach pomyśleć, że mogłoby paść na kutno, czy sochaczew...

0be87226d0077a35med.jpg

Niestety po grudniu mam spore zaległości psio-ogłoszeniowe, a zainteresowanie naszymi psiskami jest żadne w ostatnich miesiącach, także jutro siadam i naszykuję nowe ogłoszenia, bo wiary nie wolno tracić (co dobitnie udowodnił mi przypadek krecika i tuni). Mam nadzieję, że w nowym roku wszystkie nasze psy dostaną nową szansę!

Zamieszczam też zaproszenie, ponieważ wiem od aury, że w sobotę odbędzie się na placu bankowym spotkanie dogomaniaków, więc jezeli ktoś reflektuje - więcej info w wątku bąbla :)

Link to comment
Share on other sites

 podziękowania dla wolontariuszek za znalezienie  domku do Krzywołapka .

Martwi mnie ten ostatni nabytek. Mało ,że starszy to jeszcze agresywny . Bardziej adopcyjne mają słabe branie a co dopiero taki biedak.

Ja też mam nadzieje ,że   ten nowy rok okaże się dla psiaków szczęśliwy i wszystkie znajdą domy  .

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na pierwszą stronę, gdzie swojego ogłoszenia dorobiła się Kazia-Kaukazia. Jest ono udostępnione już na wielu grupach na facebooku, gdyby ktoś wrzucił na olx, czy gumtree byłabym tez wdzięczna za pomoc, trzeba tylko dorzucić jakąs notkę z kontaktem do nas. Podobnie w przypadku Uszysławy. Uszka też ma już na pierwszej stronie wątku zaktualizowaną treść :)

Gdzie wiadomości o moim ukochanym Kreciku? Jak jego wysokość znosi mrozy?

 

 

16111201_10211940970943168_799262216_n.jpg

16117642_10211940970983169_485433838_n.jpg

16117775_10211940971223175_2005831885_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tutaj aktualności jeszcze w sprawie Łaciaka ze strony schroniska, wygląda na to,że mocno przeżył rozstanie z krzywołapkiem: https://www.facebook.com/pg/schroniskojozefow/photos/?tab=album&album_id=1199961073392232

i po raz kolejny potwierdzona informacja o adopcji krzywołapka: https://www.facebook.com/pg/schroniskojozefow/photos/?tab=album&album_id=1200037283384611

ślepek ma się dobrze, czeka na adopcję i podbija serca wolontariuszy, choć niestety widzę, że dorobił się baaardzo duuużej nadwagi, mam nadzieję, że nie odbije się to na jego zdrowiu: https://www.facebook.com/pg/schroniskojozefow/photos/?tab=album&album_id=1148797471841926i

nie mogę znaleźć na facebooku schroniska aktualnych informacji na temat owczarki, może ktoś zauwazyl jakies?

 

na osłodę znów najszczęśliwsze wiadomości od Szczeniusi:

15966861_639275432924133_1741427286_o.jpg

15992206_639275452924131_601326940_o (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

też nie wiem co robić aby te psiaki znalazły dom. Tak dużo psów szuka domu a tak mało jest chętnych aby adoptować psa.  Na olx mają nawet obserwujący ,ale co z tego jak nikt się nie odzywa .  Jak tam psiaki ? dziadzo nabrał trochę ogłady czy nadal taki newowy ?

Link to comment
Share on other sites

właśnie na fb stronie schroniska https://www.facebook.com/schroniskojozefow/ przeczytałam ,że nasz Ślepek w schronie Leon  został poważnie pogryziony .Parę dni był w lecznicy a teraz szukają dt lub ds. aby nie musiał wracać do schronu . Proszę jeśli ktoś może niech na fb chociaż udostępni  czy jakoś przesle dalej / czy co się tam robi na fb / aby jak najwięcej osób zobaczyło prośbę o dt -może ktoś się zlituje .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...